Podróże poprawiają relacje i… seks

Za chwilę Walentynki, warto więc sięgnąć po wyniki najnowszych badań, które mówią wprost – pary, które podróżują wspólnie są bardziej zadowolone ze swoich relacji. Także tych intymnych.

Zamiast kupować drogie gadżety czy biżuterię, dla zwiększenia zadowolenia ze swego związku warto wybrać się w podróż. Tak przynajmniej sugerują wyniki badań przeprowadzonych przez U.S. Travel Association. Badacze przekonują, że pary, które wspólnie podróżują są o wiele bardziej zadowolone ze wzajemnej relacji oraz życia seksualnego. Wystarczy jedna wyprawa rocznie, twierdzą autorzy badania.

Co ciekawe, pary wolą krótkie, weekendowe wyprawy od mniejszych i większych podarunków – odpowiedziało tak 63 proc. badanych. Tylko 15 proc. twierdzi, że biżuteria czy inne kosztowne prezenty są równie ważne dla relacji jak wspólne podróże.

Podróże naprawdę działają. 83 proc. respondentów stwierdziło, że romantyczna miłość wciąż jest obecna w ich relacjach, a 72 proc., że turystyka sprzyja uniesieniom. Podróże pomagają również w życiu seksualnym: 77 proc. badanych, którzy podróżują pozytywnie ocenia swoje życie seksualne; wśród osób, które nie wybierają się razem w podróż wskaźnik ten jest niższy, 63-proc.

[http://dziennikturystyczny.pl/]