Nowy rozkład lotów z Wrocławia

Zimowe wypady do Rzymu i Barcelony. Słoneczny wypoczynek na Wyspach Kanaryjskich, narciarskie szaleństwo w Turynie, udogodnienia dla biznesu oraz więcej połączeń do Londynu Stansted i Dublina. Zimowa siatka połączeń w Porcie Lotniczym Wrocław jest w tym roku niezwykle atrakcyjna.

Słoneczna Barcelona vs. zaśnieżony Turyn

Każda kolejna zima we wrocławskim Porcie Lotniczym zaskakuje czymś pozytywnym.
Nie mogło być inaczej i tym razem. Tego sezonu na pasażerów czeka 19 połączeń niskokosztowych, 5 czarterowych i 5 do europejskich hubów przesiadkowych – razem 29 połączeń. W nowym rozkładzie wyróżniają się tanie loty do Rzymu i Barcelony, czarterowe rejsy na Wyspy Kanaryjskie i do Turynu oferowane przez biura podróży oraz dogodne połączenia biznesowe, pozwalające dotrzeć szybko do największych portów przesiadkowych w Europie. Zimowy rozkład lotów będzie obowiązywał do 29 marca 2014 r.

– Nasza zimowa oferta powinna spodobać się na równi pasażerom, którzy w zimie mogą pozwolić sobie na komfort dłuższego urlopu, jak i tym, którzy zainteresowani są dłuższym weekendem w jednej z europejskich metropolii. Interesujące propozycje znajdą dla siebie podróżujący w interesach – komentuje Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław.

W rozkładzie znalazły się też nowości – kierunki, których ostatniej zimy we Wrocławiu nie było, ale i dodatkowe rejsy na najpopularniejszych trasach. Na wybranych polecą większe samoloty, a godziny operowania zmienią się na dogodniejsze.

Lotniczy skok na południe

Irlandzkie linie lotnicze Ryanair będą wykonywały tygodniowo o 5 operacji więcej niż w zimie ubiegłego roku. W rozkładzie lotów przewoźnika znajdziemy nie tylko Barcelonę i Rzym, ale także więcej lotów do Londynu i Dublina.

Sektor połączeń niskokosztowych ściąga na siebie uwagę tanimi lotami do południowych europejskich miast, w których lato nigdy się nie kończy. – Pasażerowie, dzięki liniom Ryanair, będą mogli w niskiej cenie wybrać się do Barcelony i Rzymu. To popularne kierunki, wybierane chętnie przez naszych pasażerów latem, także cieszymy się, że pojawiły się również w naszej zimowej siatce – mówi Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław.

Do słonecznej stolicy Katalonii możemy wybrać się już między 17 a 20 listopada za jedyne 254 zł.*, skutecznie zapominając na kilka dni o mrozie i nieprzyjemnej pogodzie, która panuje wtedy w Polsce. Z kolei do Rzymu polecimy już za 170 zł*, jeśli zdecydujemy się na podróż między 2 a 6 grudnia.

Południową siatkę uzupełniają loty do Bolonii i Mediolanu oferowane przez linie Ryanair.
W sezonie zimowym w rozkładzie znajdziemy też szeroką ofertę niezwykle popularnych lotów na Wyspy Brytyjskie. Przewoźnik uruchamia bowiem dwa dodatkowe rejsy na trasie do Londynu Stansted i jeden do Dublina. Teraz do pierwszego miasta będziemy mogli polecieć aż 9 razy w tygodniu, a do drugiego 4 razy.

* Podane ceny dotyczą biletu Ryanair w dwie strony z bagażem podręcznym, bez dodatkowych opłat i są aktualne na dzień 27.10.2013 r.

Dobre informacje dla biznesu

Wrocław jest jednym z najważniejszych biznesowych ośrodków w kraju. Także dlatego sieciowe połączenia międzynarodowe zanotowały wzrosty na poziomie 7% w okresie od stycznia do września 2013 r. Linie lotnicze, chcąc utrzymać ten trend, nadchodzącej zimy oferują dogodne połączenia do największych europejskich miast.

We Wrocławiu z każdym miesiącem rośnie liczba klientów korzystających z oferty kierunków biznesowych, zarówno krajowych, jak i międzynarodowych. Dlatego zimowa oferta lotniska uwzględnia ich potrzeby. – Linie lotnicze widzą, że Wrocław jest ważnym biznesowym punktem na mapie Polski i odpowiednio na to reagują – tłumaczy Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław. – Dlatego możemy latać w komfortowy i szybki sposób do większości najważniejszych europejskich portów przesiadkowych. W ciągu jednego dnia możemy udać się na spotkanie biznesowe do Kopenhagi czy Amsterdamu i jeszcze wieczorem być z powrotem domu – dodaje.

Miło zaskakuje w tym wymiarze niemiecka Lufthansa, która lata obecnie z Wrocławia do, Monachium, Frankfurtu i Düsseldorfu. W sezonie zimowym na trasie do Frankfurtu polecimy większym samolotem, ponieważ przewoźnik zdecydował o zastąpieniu 70-osobowego Embraera, 100-osobowym samolotem tej samej marki. To nie jedyna dobra wiadomość. W sezonie letnim 2014 Lufthansa uruchomi dodatkowy, poranny rejs na linii Wrocław – Frankfurt i również wprowadzi na tej trasie jeszcze większe samoloty. Co więcej, tej zimy jeszcze łatwiej będzie zaplanować przesiadkę w Düsseldorfie. Lufthansa już od grudnia, zamiast o godzinie 12:50, zaoferuje wyloty z Wrocławia o godzinie 9:10, a więc w samym szczycie komunikacyjnym.

Wakacje w środku zimy

Który z kierunków wybrać, jeśli chcemy udać się na zimowy odpoczynek? Jedni z nas kochają słoneczne plaże, inni wolą wspinać się na ośnieżone górskie stoki. Wrocławski Port Lotniczy proponuje ofertę czarterów, która zaspokoi najróżniejsze gusta.

Jesteśmy przyzwyczajeni do tego, że biura podróży posiadają najlepsze propozycje dla turystów latem. Tymczasem zimowa oferta lotów z Wrocławia przedstawiona przez tour-operatów robi równie duże wrażenie.

– Itaka naprawdę zaskoczyła w nadchodzącym sezonie, bowiem zabierze naszych pasażerów do włoskiego Turynu. Miłośnicy nart mogą oddać się zimowym szaleństwom w podalpejskim mieście, otoczonym najlepszymi ośrodkami narciarskimi – mówi Dariusz Kuś.

Operatorzy pamiętali też o tych, którzy tęsknią za słonecznymi, ciepłymi dniami. W tym roku biura podróży proponują z Wrocławia bezpośrednie loty na przepiękne Wyspy Kanaryjskie – Fuerteventurę i Lanzarote. Na turystów czekają także ze swoimi atrakcjami największe egipskie ośrodki: Hurghada i Sharm el Sheikh oraz Taba. – Z roku na rok rośnie grupa pasażerów korzystających z lotów czarterowych zimą. Tendencję tę zauważyły biura podróży, które poszerzyły i uatrakcyjniły swoją zimową ofertę z wrocławskiego lotniska – tłumaczy Michał Kozak, manager rozwoju ruchu czarterowego w Porcie Lotniczym Wrocław.