Nowe technologie na wakacjach

mt0077Smartfon wyposażony w odpowiednie funkcje i aplikacje może okazać się idealnym kompanem każdej podróży. Tradycyjne mapy i przewodniki coraz częściej ustępują miejsca mobilnym urządzeniom, za pomocą których możemy zaplanować, zorganizować i umilić wakacyjny wyjazd. Warto więc przyjrzeć się urządzeniom i aplikacjom, które zostały zaprojektowane z myślą o podróżach.

Jak wynika z badań przeprowadzonych przez firmę FlightView, coraz większa liczba osób korzysta z urządzeń mobilnych w trakcie podróży. W 2012 roku prawie 37% osób, przyznało, że nowe technologie towarzyszą im podczas wakacyjnych wyjazdów. Biorąc pod uwagę rosnącą popularność i dostępność urządzeń takich jak tablety czy smartfony, procent osób, które nie wyobrażają sobie wakacji bez dostępu do Internetu czy ulubionych aplikacji, wzrósł obecnie jeszcze bardziej.

Urządzenia na wakacje

O czym należy pamiętać korzystając ze smartfona lub tabletu w trakcie urlopowego wyjazdu? Podczas wakacji nasze urządzenia są znacznie bardziej narażone na uszkodzenia. Używanie ich na plaży, czy w bliskości jeziora wiążę się z ryzykiem uszkodzenia, w przypadku kiedy do środka dostanie się piasek lub woda. Dlatego też warto zwrócić uwagę na produkty, które nie ulegają awarii nawet w ekstremalnych warunkach. Jednym z nich jest na przykład Samsung GALAXY S5, który wyróżnia się przede wszystkim niezwykle ważną podczas wakacji funkcją – jest wodoszczelny. Nie musimy obawiać się zniszczenia telefonu przy ewentualnym kontakcie z wodą. Co więcej, dzięki wysokiej odporności na uszkodzenia mechaniczne, np. w sytuacji upuszczenia urządzenia, wyświetlacz nie ulegnie potłuczeniu.

Idealnym rozwiązaniem dla osób, które nawet podczas wakacji chcą cieszyć się dostępem do najświeższych informacji, muzyki czy ulubionych aplikacji, są oczywiście tablety. Modelem, który z pewnością sprawdzi się podczas wakacyjnych podróży jest Samsung Tab S, wyposażony w najlepszy na rynku ekran Super AMOLED. Ekran ten umożliwia doskonałą widoczność i jakość wyświetlanych treści i obrazów, nawet w pełnym słońcu. Aby uniknąć konieczności ciągłego ładowania urządzenia, w modelu Tab S zastosowano specjalny tryb oszczędzania energii Ultra – Power Saving Mode, gwarantujący wielogodzinną pracę urządzenia.

Aplikacje dla podróżników

Wśród dostępnych na rynku aplikacji mobilnych znaleźć możemy cały szereg tych, które stworzono z myślą o potrzebach nierozstających się z telefonem czy laptopem podróżników i turystów. Odpowiednia aplikacja może okazać się użyteczna już na etapie planowania podróży. Niezastąpione są mapy i nawigacje GPS, które pomagają na przykład prześledzić trasę podróży. Dobrze zaprojektowana aplikacja pomoże zoptymalizować trasę, bez względu na to, czy chcemy pokonać ją samochodem, rowerem, a może pieszo. Podróżując po nieznanym mieście, niejednokrotnie zdarza się, że zapomnimy w jakim miejscu zaparkowaliśmy nasz samochód. Aby uniknąć tej kłopotliwej sytuacji, można skorzystać z bezpłatnej aplikacji Gdzie jest mój samochód? dostępnej w Samsung GALAXY Apps. Aplikacja automatycznie zachowuje pozycje GPS pojazdu, ułatwiając nam jego odnalezienie w obcym mieście.

Co jeśli chcemy zapamiętać ulubioną trasę lub skorzystać z przewodnika, który zaprowadzi nas w najbardziej interesujące miejsca? W tym celu powstały aplikacje, takie jak MyRoutes, która zapisuje wybierane przez nas trasy i na tej podstawie, proponuje drogę najbardziej dopasowaną do naszych potrzeb i upodobań. Zamiast wozić ze sobą tomy przewodników, możemy skorzystać z jednego, zamkniętego w urządzeniu mobilnym – aplikacja Tourplanb to połączenie przewodnika po najważniejszych światowych miastach z funkcjami portalu społecznościowego. Za jej pomocą, możemy zameldować się w odwiedzonym miejscu, zarezerwować pokój w hotelu oraz zapamiętać ulubioną trasę.

Dla osób odwiedzających odległe zakątki świata stworzono także aplikację Translator Speak and Translate Free, która ułatwia komunikację nawet w 100 obcych językach! Podobną aplikacją jest także S Translator o bogatym zapleczu leksykalnym z zakresu 9 najczęściej używanych języków świata.

Wybierając się na urlop, warto sprawdzić jakie udogodnienia przygotowali dla nas najważniejsi producenci urządzeń mobilnych. Firma Samsung, z myślą o swoich aktywnych użytkownikach przygotowała także specjalną wakacyjną inicjatywę – Przystanek Samsung. W Przystanku na gości czeka moc wakacyjnych atrakcji, a dodatkowo każdy odwiedzający może swobodnie testować najnowsze produkty i sprawdzić interesujące go aplikacje.

Wszystkie opisane aplikacje dostępne są w Samsung GALAXY Apps i na stronie apps.samsung.com

[samsungmedia.pl]

mt0077