Nietypowe miejsca na walentynkowy wyjazd

AmsterdamNie ma cenniejszego prezentu, który można podarować ukochanej osobie niż wspólnie spędzony czas. Tegoroczne walentynki wypadają w niedzielę, dlatego krótka wycieczka do jednego z europejskich miast może okazać się doskonałym pomysłem na świętowanie dnia zakochanych. Pamiętając o stereotypowo romantycznych miejscach, które 14 lutego zawsze są pełne turystów, internetowe biuro podróży Tripsta.pl poleca trzy mniej oczywiste kierunki na spontaniczny, walentynkowy wypad, który na długo zapadnie w pamięć wszystkim zakochanym.

Amsterdam

Amsterdam

Mimo że Amsterdam nie jest pierwszym miastem, które przychodzi na myśl w związku z walentynkowym świętowaniem, warto wziąć pod uwagę wycieczkę do stolicy Holandii, której bogata oferta kulturalna z pewnością uczyni ten dzień wyjątkowym. Między 12 a 14 lutego będzie miał miejsce Festiwal Salsy, podczas którego można nauczyć się nie tylko salsy, ale także innych tańców, takich jak reggaeton, cha cha i pachanga. Karaibska atmosfera festiwalu na pewno rozgrzeje chłodny Amsterdam i będzie świetną okazją do walentynkowego szaleństwa przez cały weekend. Dla wszystkich, którzy wolą spędzić czas w bardziej intymnej atmosferze, restauracja Ctaste zaprasza na „randki w ciemno”. Trzydaniowe menu zostało skomponowane z potraw o wyrazistych smakach i zapachach oraz wyjątkowych kombinacjach tekstur, co ma wyostrzyć wszystkie zmysły gości, którzy swoją kolację spożywać będą w zupełnych ciemnościach. To niezwykłe doświadczenie kulinarne z pewnością uczyni dzień zakochanych niezapomnianym. Poza wszystkimi wydarzeniami, które urozmaicą życie miasta podczas walentynkowego weekendu, warto pamiętać, że Amsterdam to samo w sobie piękne i ekscytujące miejsce. Spacer po klimatycznych, brukowanych uliczkach Amsterdamu i uroczych mostach rozsianych po całym mieście może być tak samo interesujący, jak tańce w rytmie salsy lub romantyczna kolacja spowita w ciemnościach.

Ceny bezpośrednich lotów z Warszawy do Amsterdamu zaczynają się od 576 PLN.

Kopenhaga

Kopenhaga

Dla tych, którzy marzą o romantycznym i spokojnym walentynkowym weekendzie, nie ma lepszego miejsca na wyjazd niż Kopenhaga, z miejskim kalendarzem wypełnionym ciekawymi wydarzeniami i świetnymi inicjatywami kulturalnymi. Festiwal Vinter Jazz, trwający od 5 do 28 lutego, to świetna okazja, aby posłuchać występów jednych z najlepszych muzyków jazzowych na świecie. 14 lutego w ramach festiwalu odbędzie się specjalny walentynkowy koncert – Valentines Day Jazz Masterworks Series Getz/Gilberto – który będzie można zobaczyć w stylowym Standard Jazz Club, klubie zlokalizowanym w historycznym budynku zbudowanym w 1937 roku w stylu art deco, leżącym nad brzegiem w Nyhayn, jednej z najpopularniejszych dzielnic Kopenhagi. Przed koncertem warto pójść na kolację do jednej z kilkudziesięciu restauracji biorących udział w Dining Week, trwającym przez tydzień festiwalu restauracji, który zaczyna się w dzień św. Walentego. Trzydaniowy posiłek kosztuje 200 duńskich koron (ok. 118 PLN), bez względu na to, czy jest to uczta z sushi w roli głównej, czy ekskluzywna kolacja w blasku świec. Dobrą wiadomością dla wszystkich, którzy nigdy nie mieli okazji odwiedzić Kopenhagi, jest fakt, że stolica Danii jest niewielka i stworzona do spacerów. Nawet krótki, weekendowy wypad wystarczy na to, żeby bez pośpiechu zwiedzić najważniejsze punkty na mapie miasta i odhaczyć główne atrakcje.

Ceny bezpośrednich lotów z Warszawy do Kopenhagi zaczynają się od 641 PLN.

Berlin

Berlin

Stolica Niemiec to kusząca opcja dla wszystkich par, które chcą spędzić weekendową przerwę bez konieczności przebywania długich godzin na pokładzie samolotu. Trwający 80 minut lot pozwala na szybkie dotarcie do Berlina i zatracenie się w industrialnym klimacie jednego z najbardziej modnych miast Europy. Mimo że Berlin nie jawi się jako najbardziej romantyczne miejsce, miasto ma do zaoferowania sporo atrakcji, które podgrzeją miłosną atmosferę. Na 14 lutego zaplanowanych jest kilka walentynkowych koncertów, m.in. występ The Komische Oper Brass Quintet zatytułowany “My Funny Valentine” oraz koncert w Köpenick Palace z najpiękniejszymi romantycznymi piosenkami. Kinomanów do odwiedzenia Berlina może zachęcić trwający od 11 do 21 lutego prestiżowy festiwal filmowy – Berlinale. Pokazy filmów z całego świata, zarówno tych biorących udział w konkursie, jak i starszych produkcji będą odbywać się w wybranych kinach w całym Berlinie. W dzień św. Walentego będzie można obejrzeć znany film kostiumowy z romantyczną intrygą w tle – „Wiek Niewinności” w reżyserii Martina Scorsese – lub wybrać inną projekcję spośród prezentowanych fabuł, dokumentów lub etiud.

Ceny bezpośrednich lotów z Warszawy do Kopenhagi zaczynają się od 616 PLN.

* Uwaga: Uwzględnione ceny oparte są na wynikach wyszukiwania lotów na stronie Tripsta.pl z 8.02 na podróże w różnych terminach w okresie pomiędzy 12.02.2016 a 16.02.2016 (bilety dla jednej osoby).