Nieodkryte Niemcy wschodnie- idealne na urlop rodzinny

mt0079aNiemcy, zwłaszcza wschodnie, nie figurują w czołówce urlopowych destynacji wśród Polaków. Wielu z nas odwiedza je jedynie przejazdem i… nie wie co traci! Niemcy to to kraj bardzo zróżnicowany i właśnie dlatego ma tak wiele do zaoferowania turystom. Z jednej strony zabytkowe, a z drugiej nowoczesne miasta, najlepsze parki rozrywki i aqua parki, muzea, galerie… Nie trzeba jechać daleko – tuż za naszą zachodnią granicą znajduje się kopalnia atrakcji. Czas na odkrycie bogactwa Niemiec wschodnich!

Berlin

mt0079a

Niezwykłe miasto, w którym wciąż żyje historia, podąża z duchem czasu i obecnie stanowi jedno z najmodniejszych miejsc Europy. Zwiedzając stolicę nie można pominąć spaceru wzdłuż Unter den Linden, od Alexanderplatz do słynnej Bramy Brandenburskiej, gdzie przeplatają się piękne gmachy Opery i Uniwersytetu Humboltów oraz powojenne budowle, takie jak Wieża Telewizyjna. Zastrzyku kultury zasięgnąć można w wielu muzeach i galeriach, pośród których figurują m.in. znakomite Muzeum Pergamońskie, czy Muzeum Żydowskie.

Berlin z drugiej strony stanowi mekkę dla miłośników zakupów oraz klubowiczów, którzy zdecydowanie mają w czym wybierać, a niskie ceny zachęcają ich do szaleństw. Poza tym, Berlin posiada rozbudowaną infrastrukturę ścieżek rowerowych, dlatego warto rozważyć rower jako środek transportu po mieście. Ofertę noclegu w pakiecie z rowerem znajdziemy na TravelBird.

Tropikalna wyspa

Amatorzy mocniejszych wrażeń oraz wszyscy tęskniący za egzotyką również nie będą zawiedzeni. Tropikalna Wyspa to największy w Europie tropikalny park rozrywki oferujący niezapomniane przeżycia dla dzieci i dorosłych. Wypoczynek na wybrzeżach południowego Pacyfiku, spacery po lasach deszczowych, godziny odprężenia w saunie oraz szaleństwo na 27-metrowej zjeżdżalni, czekają na wszystkich głodnych wrażeń zaledwie 60 km na południe od Berlina. Dojazd jest bardzo prosty, a oferta noclegowa szeroka. Dostępne zakwaterowanie to: hotele i apartamenty poza wyspą, a także namioty i domki w sercu tropików. Warto rzucić okiem na TravelBird, ponieważ działając także na terenie Niemiec, firma oferuje ciekawe pakiety rabatowe.

Lipsk

mt0079c

Atrakcyjność turystyczna wschodnich Niemiec na Berlinie i Tropikalnej Wyspie się nie kończy. Nie należy zapominać o Lipsku oraz, wysuniętym nieco dalej na południe, Dreźnie.

Lipsk jest miastem, które najmniej ucierpiało podczas II wojny światowej, toteż pochwalić się może bogactwem dobrze zachowanej architektury, spuścizny sztuki oraz muzyki Johanna Sebastiana Bacha i Wolfganga von Goethe. Miasto szczyci się również jednym z najstarszych i jednocześnie najnowocześniejszych ZOO na świecie. Urlop rodzinny w Lipsku można dopełnić wypadem do największego parku rozrywki we wschodnich Niemczech – Belantis.

Nieodkryty potencjał?

Zdecydowanie tak. Szukając inspiracji na wyjazd, często koncentrujemy się na dalekich podróżach, które nie zawsze są łatwe do zrealizowania z powodu długości naszego urlopu. Dlatego warto rozważyć opcje wypadu tuż za zachodnią granicę – cel podróży idealny na krótki wyjazd rodzinny albo weekend we dwoje. Blisko, tanio, różnorodnie – dla koneserów sztuki, amatorów aktywnego wypoczynku, czy też… plażowiczów, szukających relaksu pod palmami!