Niecodzienny pomysł na wolny weekend – skok ze spadochronem

mt3001W przerwie pomiędzy podróżami, gdy szukasz pomysłów na interesujący weekend, pomyśl o poszybowaniu w przestworzach. Gdy skok ze spadochronem od zawsze był twoim marzeniem, teraz możesz je spełnić i do tego wyjątkowo łatwo!

Szkoły spadochronowe w ostatnich czasach nie mogą narzekać na brak zainteresowania. Coraz więcej Polaków korzysta z ich usług, a w szczególności ze skoków tandemowych, które każdemu dają możliwość na skok w niebo i obserwowanie świata z lotu ptaka. Dlatego jeżeli masz wolny dzień i szukasz interesujących atrakcji, pomyśl o wykupieniu na początek skoku w tandemie.

mt3001

Skok w tandemie – bezpiecznie z instruktorem

Skoki tandemowe odbywają się wspólnie z instruktorem, dlatego decydując się na nie, nie musisz obawiać się o kwestie bezpieczeństwa. Jednocześnie nie musisz również poddawać się czasochłonnemu przeszkoleniu i odwiedzać lekarza, żeby uzyskać zaświadczenie o swoim stanie zdrowia. Jedyne, czego potrzebujesz, to wolny dzień, około 500-800 złotych i oczywiście odwagę.

Przy skoku tandemowym uczestnik przypięty jest do instruktora przez cały czas specjalną uprzężą. To instruktor steruje spadochronem i odpowiada za lądowanie. W dniu skoku należy tylko zgłosić się na lotnisko, gdzie przechodzi się krótki instruktaż dotyczący bezpieczeństwa i przebiegu skoku. Potem otrzymuje się wyposażenie i można wkroczyć do samolotu. Wynosi on uczestników na wysokość od 3000 do 4000 metrów zależnie od wybranej wysokości, im wyżej, tym swobodne spadanie jest dłuższe. Potem następuje już sam skok w przestworza, a zdenerwowanie szybko ustępuje euforii.

Jak kupić skok w tandemie?

Aby spełnić swoje marzenie o skoku spadochronowym, wystarczy znaleźć na początek szkołę spadochronową, która świadczy tego rodzaju usługi jak skoki w tandemie. W ofercie ma je między innymi szkoła Skydive, która organizuje skoki tandemowe w Kruszynie pod Włocławkiem, gdzie mieści się jej baza, a także w Kamieniu Śląskim i Przasnyszu. Ceny rozpoczynają się od 550 złotych, a sam skok zakupić można przez internet, dlatego nie trzeba osobiście zgłaszać się w siedzibie szkoły, co jest dużym udogodnieniem dla tych, którzy mieszkają daleko od niej. Zamówienie można złożyć pod adresem: http://www.skydive.pl/.

Skoki można wykorzystać są także w formie prezentów – wtedy należy wykupić voucher upominkowy. Od zwykłego zakupu skoku różni się on tym, że nie trzeba określać na początku miejsca i daty skoku, dlatego osoba obdarowana będzie mogła wybrać je samodzielnie zgodnie ze swoimi potrzebami.

Warto wspomnieć też o możliwości filmowania i fotografowania całego wydarzenia. To dodatkowy koszt około 200-300 złotych, ale w tej cenie otrzymuje się profesjonalny materiał, który będzie przypominał o niezwykłych chwilach spędzonych w przestworzach.

Jeżeli masz zatem wolny weekend pomiędzy zaplanowanymi podróżami, pomyśl o tym, żeby spędzić go niecodziennie. Wybierz skok tandemowy – spróbuj nakłonić na niego także swoich bliskich, żeby razem przeżyć niezwykłą przygodę, którą będziecie wspominali jeszcze przez wiele lat.