Najlepsze hotele na zimowy wypoczynek

Na półmetku kalendarzowej zimy biuro programu Złoty Standard przygotowało ranking najlepszych hoteli na zimowy odpoczynek w Polsce. Jaka oferta je wyróżnia?

Analitycy Złotego Standardu wzięli pod lupę ponad 200 hoteli i obiektów noclegowych w Polsce, które pomyślnie przeszły audyt w zakresie jakości obsługi gości. Z grupy 100 obiektów, które uzyskały najwyższą ocenę w 80 badanych kategoriach – od obsługi klientów online, po współpracę z systemami rezerwacji hotelowej wytypowali 20, które wyróżniały się najbardziej interesującą ofertą zimowych pobytów.

Następnie każdy z obiektów został poddany dodatkowej ocenie, uwzględniającej 10 aspektów: usługi dla narciarzy, odległość od stoków narciarskich i wyciągów, wielkość bazy do uprawiania sportów zimowych w sąsiedztwie, zaplecze SPA&wellness, oferta rodzinna, atrakcje turystyczne regionu, dodatkowe atrakcje zapewniane przez hotel, urozmaicenie oferty promocyjnej, a także standard obiektu oraz relacja ceny pobytu do oferty.

Uwzględniając te czynniki, na najwyższe wyróżnienie zasłużyły:
1. Hotel Klimek SPA w Muszynie
2. Hotel Elbrus Spa&Wellness oraz Hotel Skalite w Szczyrku (ex aequo)
3. Hotel Wierchomla Ski & Spa Resort w Piwnicznej-Zdroju
4. Hotel Fryderyk w Dusznikach-Zdroju
5. Pałac Wojanów w Jeleniej Górze
6. Hotel Kotarz w Brennej
7. Hotel Perła Południa w Rytrze
8. Hotel Fero LUX w Korbielowie
9. Ośrodek Usług Hotelarskich Redyk w Zębie koło Zakopanego
10. 4 Pory Roku & SPA oraz Krynicka Koliba w Krynicy-Zdroju (ex aequo).

Hotele i obiekty na liście Złotego Standardu charakteryzują się przede wszystkim znakomitym położeniem. Usytuowane są w otoczeniu stoków i wyciągów narciarskich. Są partnerami dla miłośników nart i snowboardu, gwarantując im pakiet usług dodatkowych – od ogrzewanej narciarni, poprzez karnety zniżkowe na wyciągi, do wypożyczalni sprzętu oraz na lekcje w sprawdzonych szkółkach narciarskich dla dorosłych i dzieci, aż po dowóz na stok własnym, w kilku przypadkach bezpłatnym ski-busem. Co więcej uwzględniają nie tylko potrzeby fanów zjazdów, ale również osób, które preferują biegi na nartach.

Liderzy rankingu Złoty Standard zasługują na uznanie ze względu na urozmaiconą i pomysłową ofertę rodzinną. Obejmuje ona nie tylko zniżki dla dzieci i specjalne cenowe pakiety rodzinne oraz udogodnienia takie jak: możliwość wypożyczenia łóżeczka, wanienki, przewijaka czy wysokiego krzesełka do karmienia. Zawiera również dostosowany do potrzeb najmłodszych gości pokój zabaw, kino, bogaty program animacji, spotkań z ciekawymi ludźmi i tradycjami regionu oraz wycieczek i zawodów sportowych.

Niektóre obiekty idą nawet dalej, gwarantując w ramach pakietu lub za niewielką dodatkową odpłatnością opiekę hotelowej niani. W Hotelu Wierchomla program ferii z Pipi Pończoszanką, bohaterką książek Astrid Lindgren, prowadzą aktorka Edyta Jungowska i kompozytor Sambor Dodziński.

[http://dziennikturystyczny.pl/]