Na wakacje do Londynu zamiast do Barcelony

mt0172aW tym roku najwięcej biletów lotniczych na sezon letni zarezerwowaliśmy na czerwiec, najczęściej rezerwowanym kierunkiem był Londyn, a najczęściej wyszukiwanym miastem Barcelona. Największą grupę podróżujących w sezonie letnim tworzą osoby w wieku 25-35 lat. Na wakacjach spędzimy średnio 1,5 tygodnia, wynika z danych internetowego biura podróży Tripsta.

mt0172

Czerwiec, lipiec i sierpień to miesiące wzmożonej aktywności Polaków, jeśli chodzi o podróże. Gdzie Polacy chcieliby pojechać na wakacje, a gdzie faktycznie je spędzą w 2015 roku? Najpopularniejszymi kierunkami wyszukiwanymi w serwisie Tripsta.pl są miasta turystyczne – Barcelona, Paryż, Istambuł, Lizbona i Amsterdam. Co ciekawe, kierunki te nie pokrywają się z najczęściej rezerwowanymi. W tym przypadku prym wiedzie Londyn, stanowiący jedną z popularniejszych destynacji w ciągu całego roku. Na kolejnych miejscach znalazł się Berlin, Monachium, Amsterdam i Zurych. Jak pokazują dane wakacyjne plany nie zawsze pokrywają się z rzeczywistością. Dla wielu miesiące letnie to czas na odwiedziny rodziny i bliskich, dla innych to czas intensywnej pracy zawodowej.

Warto zwrócić uwagę, że coraz więcej osób wybiera cel podróży w oparciu o cenę – dokonuje rezerwacji na najtańszy lot w wybranym przez siebie czasie. Jeśli pod uwagę weźmiemy właśnie ten czynnik to najlepszym wyborem na miesiące wakacyjne będzie Oslo lub Frankfurt.

mt0172a
Londyn

Dłuższy urlop

Najwięcej zarezerwowanych wylotów w okresie wakacyjnym przypadło na czerwiec, co pokazuje jak niecierpliwie czekaliśmy na wymarzony urlop. Warto zwrócić uwagę, że najczęściej podróż rozpoczynaliśmy 30 czerwca, czyli zaraz po zakończeniu roku szkolnego. Popularny był również weekend w okolicach Bożego Ciała. Wystarczyło wziąć jeden dzień urlopu, aby móc cieszyć się czterodniowym odpoczynkiem. Takie ustawienie kalendarza sprzyja kilkudniowym wyjazdom – popularne city break, to jeden ze sposobów zwiedzenie większych europejskich metropolii, złapanie pierwszych promieni słonecznych, a tym samym szybką regenerację sił.

Średni czas pobytu na miejscu w stosunku do roku 2014 wydłużył się o 1 dzień. W 2015 na wakacyjny wypoczynek przeznaczyliśmy średnio 11 dni. Warto zwrócić uwagę, że w tym sezonie o samym zakupie biletu zaczynaliśmy myśleć wcześniej niż w ubiegłym roku, dokonując rezerwacji z średnio 38-dniowym wyprzedzeniem, informuje Tripsta. W 2014 okres pomiędzy rezerwacją a planowanym wyjazdem był krótszy o ponad tydzień i wynosił  średnio 30 dni.

Jeśli wyjazd planujemy z wyprzedzeniem szansa na znalezienie biletu lotniczego w korzystnej cenie jest większa niż w trakcie szczytowego momentu sezonu. Przed podjęciem decyzji warto skorzystać ze specjalnej wyszukiwarki Price Radar. Narzędzie to pozwala na porównanie cen biletów linii lotniczych. Dzięki niemu możemy dokonać rezerwacji na najtańsze bilety lotnicze na wybranej przez nas trasie – mówi Phillipp Brinkmann, CEO internetowego biura podróży Tripsta. – Specjalny wykres pozwala sprawdzić ceny biletów lotniczych wg daty wyjazdu z 6-miesięcznym wyprzedzeniem. Tanie loty możemy wybierać spośród 2500 miejsc docelowych. Dodatkowo podróżujący mają możliwość wyboru rodzaju lotu – bezpośrednio do miejsca docelowego lub z przesiadką – oraz możliwość ustalenia czasu trwania podróży od 1 do 20 dni– dodaje.

Na wakacje z dziećmi

Wśród pasażerów, którzy najczęściej kupowali bilety na lato 2015 są osoby w wieku od 25 do 35 lat. Rezerwacje przez nie dokonane na Tripsta.pl stanowią 1/3 wszystkich letnich rezerwacji. Interesujący jest fakt, że ok. 11% wszystkich biletów na loty od czerwca do sierpnia zostało zarezerwowanych dla osób poniżej 18 roku życia. Jeśli natomiast pod uwagę weźmiemy płeć to zarówno kobiety jaki mężczyźni stanowią niemal taką samą grupę podróżujących – mężczyźni to 51%, a kobiety 49% spośród wszystkich pasażerów.

Analizy dokonano na podstawie danych internetowego biura podróży Tripsta.pl dotyczących rezerwacji biletów lotniczych poprzez urządzenia mobilne w okresie od 1 stycznia do 30 czerwca 2015 r. Analizie poddano rezerwacje lotów odbywających się pomiędzy 1 czerwca a 31 sierpnia 2015 r.

[PR]