Na Sylwestra jedziemy do Zakopanego, Warszawę wybierają Grecy

mt0214d

Które miejsca wybieramy na Sylwestra? Ile planujemy zatrzymać się w danym miejscu? Jakie trendy panują w innych krajach europejskich? Wyszukiwarka hoteli trivago.pl sprawdziła, które kierunki wybierają Polacy i inne narodowości na spędzenie Sylwestra.

Na Sylwestra wybieramy się do Zakopanego

mt0214a
Zakopane

Najwięcej użytkowników trivago.pl na Sylwestra wybiera Zakopane. Na drugim miejscu znalazła się Praga, a następnie kolejno Kraków, Paryż, Wrocław i Warszawa. Z polskich kierunków upodobaliśmy sobie również Gdańsk, który uplasował się na 7 miejscu, a następnie Karpacz na 10 miejscu. W pierwszej dziesiątce znalazł się także Rzym i Berlin.

W Zakopanem i Karpaczu średnio planujemy zostać 4 dni. W pozostałych polskich kierunkach, które znalazły się w pierwszej dziesiątce średnio zostaniemy 3 dni. W Rzymie planujemy pobyt na nieco dłużej, bo średnio na 5 dni.

Które kierunki wybierają Czesi, Niemcy i Anglicy?

mt0214b
Praga

Niemcy, podobnie jak i Polacy w pierwszej kolejności pozostają wierni rodzimym kierunkom. Na przywitanie Nowego Roku nasi zachodni sąsiedzi na pierwszym miejscu wybierają Berlin i Hamburg. W pierwszej dziesiątce z krajowych kierunków znalazły się również Kolonia, Monachium i Drezno. Z zagranicznych kierunków Niemcy najczęściej wybierają Pragę, Paryż, Londyn, Amsterdam i Wiedeń.

Czesi deklarują wyjazd na Sylwestra do Paryża, Pragi i Szpindlerowego Młynu. Kolejno popularnością cieszy się również Dubaj, Londyn, Amsterdam i Budapeszt. W pierwszej dziesiątce znalazły się następnie Malediwy, Wiedeń i Rzym.

Anglicy najczęściej wybierają Londyn, Amsterdam, Edynburg, Paryż i Dublin. W następnej kolejności znalazły się Nowy Jork, Dubaj, Berlin, York i Liverpool.

Gdzie wybierają się obywatele innych krajów europejskich?

mt0214c
Paryż

Hiszpanie na pierwszym miejscu na spędzenie Sylwestra wybierają Madryt, Włosi, Portugalczycy i Grecy – Paryż. Na 10 miejscu najczęściej wybieranych kierunków przez Greków znalazła się Warszawa. Węgrzy pozostają wierni swojej stolicy i Nowy Rok chcą w przeważającej większości spędzić właśnie w tym mieście. Jednak, jak wynika z danych, na 10 miejscu Węgrów znalazło się Zakopane. Norwedzy, Szwedzi, Belgowie i Francuzi na pierwszym miejscu wybrali Londyn. Austriacy w przeważającej większości zdecydowali wybrać się do Pragi.

mt0214d
Rzym

[www.trivago.pl]