Na jakie imprezy warto wybrać się do Krakowa wiosną 2018 roku?

imprezy KrakówKraków to miasto magiczne, które obfituje w liczne wydarzenia o charakterze biznesowym, sportowym czy kulturalnym. Nic więc dziwnego, że jest tak chętnie odwiedzane przez turystów z kraju i ze świata. Jakie imprezy Kraków będą przyciągać zainteresowanych w 2018 roku?

imprezy Kraków

Krakowski Festiwal Komiksu

Komiks, po latach spychania na kulturowy margines, został wreszcie uznany za pełnoprawną dziedzinę literacko-plastyczną. Ta dwudniowa impreza w tym roku odbywa się w dniach 24 – 25 marca w Artetece WBP przy ulicy Rajskiej 12.

Misteria Paschalia

W okresie Świąt Wielkanocnych na miłośników muzyki dawnej czeka wyjątkowy festiwal. Misteria Paschalia, bo o nim mowa, przyciąga osoby zainteresowane muzyką z epoki renesansu i baroku. Tegoroczna edycja imprezy odbędzie się w dniach 26.03 – 02.04.

Wyspiański – wystawa czasowa

Stanisław Ignacy Wyspiański to jeden z najwybitniejszych malarzy okresu Młodej Polski. Artysta zajmował się także grafiką i architekturą, pozostawiając po sobie wiele wyjątkowych dzieł. Wiele prac poświęcił Krakowowi i jego okolicom. Wystawa poświęcona twórczości Wyspiańskiego została otwarta w Gmachu Głównym Muzeum Narodowego w Krakowie, przy al. 3 Maja 1. Ma ona charakter czasowy i potrwa do 20 stycznia 2019 roku.

XXIV Międzynarodowy Festiwal „Starzy i Młodzi, czyli Jazz w Krakowie”

To już 24. edycja tego cenionego i znanego festiwalu. 18 kwietnia w klubie Studio, w ramach wydarzenia, będzie miał miejsce koncert Cory Henry & The Funk Apostles. Większość wydarzeń została zaplanowana na nieco późniejsze daty, pomiędzy 27 a 30 kwietnia. Imprezę uświetni koncert Czar polskiej piosenki jazzowej. Wystąpi także Piotr Wyleżoł oraz grupa AcceptDance. Warto dodać, że 30 kwietnia przypada Międzynarodowy Dzień Jazzu.

Koncert Jubileuszowy Katedry Skrzypiec i Altówki Akademii Muzycznej w Krakowie

Wydarzenie odbędzie się 27 marca w Auli Florianka przy ulicy Basztowej 8. Impreza na pewno przypadnie do gustu miłośnikom skrzypiec i altówek. Ich brzmienia zdecydowanie nie zabraknie tego wieczoru.

Spektakl teatralny Piękna i Bestia

24 kwietnia o godzinie 9.00 w Teatrze Groteska przy ulicy Skarbowej 2 odbędzie się spektakl Piękna i Bestia, która daje dzieciom i ich rodzicom cenną lekcję na temat ważnych wartości. Sztukę wyreżyserował Jerzy Jan Połoński. Scenografię przygotował Mariusz Napierała.

Miłosz Festival Kraków

Impreza odbędzie się w dniach 7-10 czerwca i zgromadzi wybitnych poetów i poetki z całego świata, a także widzów wrażliwych na język poezji. Na festiwalu zagoszczą Jane Hirshfield i Ron Padgett z USA, Eugenijus Ališanka z Litwy, Katja Gorečan ze Słowenii, Maria Stiepanowa z Rosji i Olvido García Valdés z Hiszpanii.