Mazury – zachwyć się polskim cudem natury

mt3018Jakie jest najpiękniejsze miejsce w Polsce? Wiele osób nie zastanawiając się długo odpowie, że to Warmia i Mazury. I będą mieli rację. Wyjątkowe walory krajobrazowe, przepiękne jeziora, świeże powietrze i dziewicze lasy – to tylko kilka z zalet tego niezwykłego zakątka Polski.

Kiedy mamy na myśli Mazury to, jako pierwsze przychodzą nam do głowy takie skojarzenia, jak relaks na żaglach, regaty, kąpiele w jeziorach czy koncerty przy marinie. Ten region Polski ma jednak do zaoferowania o wiele więcej. Najciekawsze jest to, co kryje się z dala od wody – zabytki oraz oryginalna architektura zachwycą każdego. Warto zboczyć nieco z popularnych wśród turystów kurortów i poznać niezwykły klimat małych mazurskich miasteczek. Warto odwiedzić takie miejsca, jak choćby Galindia – kraina historycznego plemienia, gdzie można zobaczyć, jak wyglądało ich codzienne życie i poznać dawne zwyczaje czy Gierłoż – Wilczy Szaniec- największa z siedmiu europejskich kwater Adolfa Hitlera. Fani przyrody i miłośnicy zwierząt koniecznie muszą odwiedzić Mazurski Park Krajobrazowy– jeden z najbardziej znanych i największych parków w regionie, Rezerwat Faunistyczny Jezioro Łuknajno czy Park Dzikich Zwierząt w Kadzidłowie.

mt3018

A czy wiecie, że w Polsce mamy swoją własną Wenecję? To Mikołajki, miasteczko o niezwykłym uroku nazywane przez turystów Wenecją Północy, Perłą Mazur czy polską stolicą żeglarstwa. Niegdyś spokojne miasteczko położone w przepięknym miejscu na szlaku Wielkich Jezior Mazurskich, latem zamienia się w tętniący życiem kurort. Mikołajki to także jedno z ulubionych miejsc żeglarzy oraz miłośników koncertów i licznych tutaj wydarzeń kulturalnych. Niewątpliwym atutem Mikołajek jest także jedyna w swoim rodzaju atmosfera: romantyczne przejażdżki bryczką, wieczory przy ognisku przy dźwięku szant, wyprawy rowerowe brzegiem jeziora czy kolacja w gwarnej tawernie pełnej żeglarskich opowieści– to wszystko sprawia, że z Mikołajek nie chce się wyjeżdżać. Dla każdego, kto nie lubi nudy, wolny czas najchętniej spędza aktywnie, a do tego ceni sobie niezwykłe walory przyrodnicze Mikołajki będą świetnym wyborem na wakacyjny wyjazd czy weekendowy odpoczynek od pracy.

Mikołajki to także świetnie rozwinięta baza noclegowa. Mamy do wyboru prywatne kwatery, pensjonaty czy wreszcie hotele o wysokim standardzie. Jeśli wybieramy się na wakacje z rodziną warto pomyśleć o takim hotelu, który będzie przyjazny rodzinie. Łatwo to sprawdzić, gdyż taki hotel powinien posiadać odpowiedni certyfikat. Przykładowo hotel Santa Monica posiada ich aż trzy: certyfikat okiemmamy.pl, Hotel Przyjazny Rodzinie oraz certyfikat Gufik.  Do tego mamy możliwość rezerwacji pokoju np. z prywatnym ogródkiem i leżakami, co pozwoli nam spędzić czas beztrosko i w rodzinnym gronie. Wybierając zakwaterowanie warto zadbać o to, aby każdy znalazł tam coś dla siebie, a atrakcje oferowane przez hotel były urozmaicone. Warto także przygotować się na ewentualność niezbyt udanej pogody, która uniemożliwi nam np. wypad na żagle. W takim przypadku dobrze jest wybrać hotel np. z wewnętrznym basenem, czy atrakcjami dla dzieci. W ciągu dnia możemy wtedy np. zrelaksować się w SPA, wziąć udział w turnieju ping ponga, pograć w kręgle czy siatkówkę, a wieczorem upiec kiełbaski na ognisku z muzyką na żywo w tle. Duży wybór hoteli, czy kwater sprawi, że na pewno uda nam się  wybrać miejsce idealne dla siebie i potrzeb naszej rodziny czy znajomych.

Warmia i Mazury to region, który został wyróżniony tytułem Mazury Cud Natury, co świadczy o jego niezwykłym uroku i tym, że jest to z pewnością miejsce warte odwiedzenia. Nie bez powodu ten zakątek Polski został uznany za jedno z pięciu najpiękniejszych miejsc w Europie. Cudze chwalicie, swego nie znacie? Pora to zmienić. Zapraszamy na Mazury.

http://www.hotelsantamonica.pl

One Comment on “Mazury – zachwyć się polskim cudem natury”

  1. My również upatrzyliśmy sobie Mazury na podróże. Zdecydowanie najczęściej spędzamy w tych stronach czas wolny i tym bardziej jeździmy po okolicach i staramy się poznawać je za każdym razem na nowo, często zbaczamy z najpopularniejszych szlaków i staramy się zobaczyć trochę dziksze tereny, gdzie nadal spotkać można sporo ruin, nieco nadszarpniętych przez czas.

    Pozdrowienia z Blogu DoZwiedzenia 😉

Comments are closed.