Lufthansa idzie na polski rekord

Najwięcej pasażerów w historii prowadzenia operacji oraz zapowiedź inwestycji – Lufthansa z zadowoleniem prezentuje swoje wyniki.

W pierwszych dziewięciu miesiącach 2012 r. Lufthansa zwiększyła zdolność przewozową i liczbę przewiezionych pasażerów między Polską i Niemcami. Z przewoźnikiem poleciało ponad 1,1 mln pasażerów, to o 10 proc. więcej niż w analogicznym okresie 2011 r. Szczególnie dobrze firma radzić ma sobie na lotniskach regionalnych – w Krakowie liczba pasażerów wzrosła o ponad 20 proc., a w Poznaniu o 10 proc. Łącznie z liniami Austrian oraz SWISS, grupa Lufthansa przewiozła 1,4 mln polskich pasażerów do Niemiec, Austrii lub Szwajcarii. To rekord jeśli chodzi o działania w Polsce – rekordowy ma być zresztą cały ten rok.

Tej zimy, przewoźnicy wchodzący w skład grupy Lufthansy, obsługują 270 rejsów tygodniowo do Niemiec, Austrii i Szwajcarii z lotnisk w Warszawie, Wrocławiu, Gdańsku, Poznaniu, Krakowie, Rzeszowie i Katowicach.

Przewoźnik zapowiedział także, że od lipca przyszłego roku linia Germanwings, która wchodzi w skład grupy Lufthansa, będzie obsługiwać wszystkie europejskie trasy, poza połączeniami do Frankfurtu i Monachium.

Lufthansa informuje także, że do 2014 r. przeznaczy na wdrażanie nowych udogodnień dla pasażerów około 3 mld euro. Chodzi głównie o podróże w klasie biznes oraz uruchomienie nowych i remont starych poczekalni dostępnych dla tej klasy.

[Źródło: http://dziennikturystyczny.pl/]

Bilety lotnicze Lufthansa