Londyn stolicą letnich podróży

logo-hotelscombWedług najnowszych danych z serwisu HotelsCombined to właśnie Londyn jest najchętniej odwiedzanym przez turystów europejskim miastem. Ogromne zainteresowanie zakwaterowaniem w Londynie zaowocowało ponad siedmioprocentowym wzrostem liczby rezerwacji noclegów w tym mieście w porównaniu z 2013 rokiem.

mt0091

Dane z serwisu HotelsCombined dotyczące liczby rezerwacji noclegów w europejskich miastach, dokonanych w lipcu i sierpniu 2014 roku, pozwoliły na opracowanie rankingu najpopularniejszych wśród turystów metropolii. Są to:

  1. Londyn
  2. Paryż
  3. Barcelona
  4. Rzym
  5. Dublin
  6. Berlin
  7. Amsterdam
  8. Edynburg
  9. Manchester
  10. Praga
mt0091a
Londyn

Choć część rankingu zajmują miasta rozsiane po całej mapie Europy, to Londyn, Paryż i Barcelona już drugi rok z rzędu zajmują te same miejsca na podium – tak, jak Rzym, który po raz drugi zajął miejsce czwarte. Znaczny wzrost popularności zanotował Berlin – tutaj liczba rezerwacji w porównaniu z 2013 rokiem wzrosła aż o 34%, dzięki czemu stolica Niemiec z miejsca dziesiątego przeskoczyła od razu na szóste.

Praga i Manchester również nie pozostały w tyle, bo na przestrzeni ostatnich 12 miesięcy zanotowały wzrost popytu na rezerwacje zakwaterowania rzędu 34% w przypadku Pragi  i 22% w przypadku Manchesteru.

Zdaniem Alycii Simons, Global PR and Content Manager w serwisie HotelsCombined, Europa jest kontynentem popularnym wśród turystów przez cały rok, ale sezon letni to czas, gdy szczególnie wiele osób decyduje się na podróże do najbardziej znanych europejskich stolic – nawet jeśli oznacza to przebijanie się przez tłumy zwiedzających i walkę z wysokimi temperaturami.

„Lato to szczytowa pora roku wśród turystów podróżujących po Europie, co z pewnością jest spowodowane tym, że dni są ciepłe i długie – a to sprzyja zwiedzaniu. Według naszych danych średni wzrost liczby rezerwacji we wszystkich miastach w tegorocznym rankingu wzrósł aż o 9% w porównaniu z 2013 rokiem” – mówi Simons.

„Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że zakwaterowanie to bardzo ważny element każdego wyjazdu, dlatego w HotelsCombined dajemy użytkownikom możliwość przeszukiwania i porównywania zasobów wszystkich najważniejszych stron podróżniczych i serwisów rezerwacyjnych. Na ten moment jest to aż 800 000 różnego typu hoteli i innych obiektów noclegowych, ale ta liczba ciągle rośnie, bo nasz główny cel to pomoc podróżnym w znajdywaniu najlepszych ofert w każdym miejscu na ziemi. Właśnie z tego powodu rozbudowaliśmy nasz serwis WWW i wprowadziliśmy bardzo łatwą w obsłudze aplikację na urządzenia mobilne, która w  jednym szybkim i prostym wyszukiwaniu znajduje i porównuje ceny zakwaterowania ze wszystkich największych stron rezerwacyjnych. Dzięki temu w dowolnym miejscu i o dowolnej porze można znaleźć i zarezerwować nocleg w każdym miejscu na świecie.” – dodaje Simons.

O HotelsCombined:

HotelsCombined.com to wiodąca na świecie porównywarka cen hoteli, która pozwala w jednym wyszukiwaniu znaleźć najlepsze oferty hotelowe ze wszystkich największych serwisów dla podróżnych. Każdego roku z usług HotelsCombined korzysta ponad 300 milionów użytkowników z całego świata, a w bazie serwisu dostępne są najlepsze oferty cenowe ponad 800 000 hoteli w 120 000 miejsc w każdym miejscu globu. Serwis HotelsCombined jest dostępny w ponad 40 językach i obsługuje 120 walut. Został założony w 2005 roku w Australii i zatrudnia ponad 200 osób, pracujących na miejscu, w jego centrali w Sydney, lub zdalnie, w różnych miejscach na całym świecie.