Linie Emirates wyróżnione przez pasażerów z całego świata

mt0119aPasażerowie na całym świecie uznali Emirates za najlepsze linie lotnicze roku 2014 w corocznym rankingu opracowywanym przez serwis eDreams, jedno z największych internetowych biur podróży w Europie.

Coroczne zestawienie najlepszych linii lotniczych przygotowano na podstawie ponad 90 tysięcy opinii pasażerów z całego świata. Podróżni, którzy dokonywali rezerwacji za pośrednictwem serwisu, dzielili się swoimi wrażeniami na temat m.in. najlepszych linii lotniczych, rozrywki pokładowej, obsługi bagażowej czy nowoczesnych samolotów. W większości spośród tych kategorii zwyciężyły linie Emirates zdobywając wynik 4,24 punktu na 5 możliwych. Ponadto przewoźnik otrzymał najwyższe noty za czystość na pokładzie i nowoczesność samolotów, a także zdobył uznanie za najlepszy system rozrywki pokładowej, najwyższej jakości obsługę, najwygodniejsze poczekalnie dla VIP-ów oraz najsprawniejszą obsługę bagażową.

mt0119a

Wyniki rankingu skomentował Thierry Antinori, Wiceprezes i Dyrektor Handlowy linii Emirates: – Docenienie przez naszych pasażerów ciężkiej pracy i nakładów, które poświęcamy na tworzenie naszej oferty oraz przyjazną klientom obsługę naziemną i pokładową, to najważniejsze wyróżnienie, jakie możemy otrzymać. W 2014 roku obsłużyliśmy 47 milionów pasażerów i wciąż staramy się podnieść jakość podróży, począwszy od oferowanych przez nas połączeń na całym świecie, poprzez obsługę pokładową, a skończywszy na globalnej sieci specjalnych poczekalni na lotniskach. Pragniemy w dalszym ciągu oferować naszym pasażerom usługi na najwyższym poziomie w każdym możliwym aspekcie.

Najwyższe oceny potwierdzają pierwszeństwo linii Emirates w innowacyjności produktów i usług. Linie dokonały wielomiliardowych inwestycji w technologie pokładowe zwiększające komfort podróży pasażerów, m.in. w darmowy dostęp do bezprzewodowego Internetu w 57 samolotach A380 i wybranych Boeingach 777. W zamierzeniu bezpłatna sieć Wi-Fi ma być w przyszłości dostępna we wszystkich maszynach floty Emirates. Ponadto przewoźnik stale modernizuje niezrównany system rozrywki pokładowej ice, oferujący ogromny wybór spośród ok. 2 tysięcy kanałów we wszystkich klasach, w tym ponad 400 filmów z całego świata.

mt0119b

Linie Emirates pozostają czołowym innowatorem w zakresie podróży lotniczych i współpracują ściśle z producentami i dostawcami, aby zapewnić najwyższą jakość podróży w każdym możliwym aspekcie. Wśród innowacji warto wymienić ekskluzywny salon pokładowy i dwa pokładowe prysznice Shower Spa, które znajdują się w kabinach klasy pierwszej dwupokładowego Airbusa A380. Linie Emirates pozostają największym na świecie operatorem zarówno A380, jak i Boeingów 777.

Pasażerowie wszystkich klas docenili posiłki przygotowywane przez najlepszych szefów kuchni, a także bezproblemowe przesiadki na niezwykle nowoczesnym lotnisku w Dubaju, które w tym samym rankingu eDreams zostało uznane za najlepszy port lotniczy na świecie roku 2014.

Obecnie linie Emirates dysponują flotą 231 samolotów i latają do 147 miast w 83 krajach.