Kilka sprawdzonych sposobów na tanie wakacje

Od niepamiętnych czasów panuje przekonanie, że luksusowe wakacje to jedyne słuszne rozwiązanie i tylko kosztowny urlop może się udać. Jednak rzeczywistość niejednokrotnie pokazuje, że wcale nie musi tak być, a wiele osób na własnej skórze przekonało się, że oszczędne wakacje wcale nie są gorsze od pełnych przepychu wczasów. Nie czekaj i poznaj sprawdzone sposoby na niskobudżetowy urlop.

tanie-wakacje

Sprawdzone sposoby na obniżenie kosztów wakacji

Postaw na wysoki standard w przystępnej cenie

Jeśli chcesz, możesz zdecydować się na luksusowy apartament w nadmorskim hotelu. Jednak jeśli wolisz wybrać opcję, jaką jest urlop niskim kosztem, znajdź pokoje nad morzem w dobrej cenie, jak np. tutaj https://www.baltichome.pl/miedzyzdroje. W końcu wakacje to czas, w którym nie ma miejsca na siedzenie w czterech ścianach, a większość czasu spędza się na plaży, miejskich spacerach i na oglądaniu atrakcji turystycznych.

Korzystaj z tego co już masz

Wiele osób przed wyjazdem decyduje się na ogromne zakupy. Kupują nowe stroje kąpielowe, podczas gdy w ich szafie kurzą się te z poprzedniego sezonu. Ich sklepowe koszyki wypełniają kremy, balsamy, szampony i filtry przeciwsłoneczne, choć te same leżą już na półce w łazience. Nie wiedzieć czemu, wciąż znaczna część społeczeństwa uważa, że przed wyjazdem na urlop trzeba kupować nowe rzeczy, mimo iż dotychczasowe wciąż nadają się do użytku. Zdecydowałeś się na oszczędne wakacje, więc w miarę możliwości nie kupuj nowych rzeczy, tylko spakuj ze sobą te, które masz już w domu.

Autobus, pociąg a może autostop?

Chociaż podróż własnym samochodem jest naprawdę wygodna, nie zawsze bywa oszczędna. Zastanów się, czy nie warto zdecydować się na autobus, pociąg bądź samolot i wybierz taki środek transportu, który nie obciąży twojego portfela tak, jak pozostałe. Pamiętaj także, że każda wielogodzinna podróż autem to nie tylko koszty paliwa, lecz również dochodzi do tego koszt eksploatacji, o którym wiele osób wciąż zapomina.

Jedzenie zabierz z domu

Przydrożne restauracje bywają kuszące i warto w nich zjeść porządny obiad, lecz nie korzystaj z tych miejsc, jeśli nie ma takiej konieczności. Śniadanie, drugie śniadanie, podwieczorek i kolacja to jedzenie, które możesz samodzielnie przyrządzić w domu. Nie da się ukryć, że jest to naprawdę ekonomiczne rozwiązanie w czasie podróży, które pozwoli ci oszczędzić sporą sumę pieniędzy. Suma ta niekiedy może sięgać nawet kilkuset złotych, bowiem tyle może wydać czteroosobowa rodzina na cztery posiłki w pospolitej restauracji, i to w ciągu jednego dnia.

Wybieraj bezpłatne atrakcje turystyczne

Jedne nadmorskie atrakcje turystyczne są bezpłatne, a za inne trzeba uiścić – większą lub mniejszą – opłatę. W miarę możliwości decyduj się tylko na te rozwiązania, które nie wymagają dokonywania płatności lub na takie, do których cena wstępu nie przekracza kilku złotych. Niestety są też takie miejsca nad morzem, w których koszt wybranej atrakcji okazuje się być sporym obciążeniem dla niejednego portfela. Te omijaj szerokim łukiem.