Jesień to świetny czas na romantyczne spacery

mt0186e-parisDokąd wybrać się jesienią? Wyszukiwarka podróży Skyscanner radzi, by udać się na spacer po jednym z najpiękniejszych miejskich parków. Jest to szczególnie atrakcyjna propozycja, gdy weźmiemy pod uwagę, że w nadchodzących miesiącach bilety lotnicze na przelot wybranymi trasami, będą najtańsze w roku.

Jesień zbliża się dużymi krokami. Wspominając upalne lato, nie musimy jednak nastawiać się na spędzanie najbliższych pochmurnych tygodni w domu. Lepszym pomysłem będzie udanie się w jesienną podróż.

Skyscanner przeanalizował dane dotyczące cen biletów lotniczych zebrane na przestrzeni ostatnich lat. Wynika z nich, że przelot do wielu europejskich miast, jest najtańszy w październiku i listopadzie. W przypadku miejsc wskazanych poniżej, na jednym bilecie zaoszczędzić możemy od 5% do nawet 33% względem średniej ceny w ciągu roku. Miejsca te są idealne dla osób, które chcą poczuć jesienny klimat, wybrać się na romantyczny spacer, zjeść coś dobrego czy po prostu lepiej poznać kolejne miasto. Dokąd powinniśmy się wybrać zdaniem Skyscanner?

Monachium – Ogród Angielski

mt0186c-munich

Godziny otwarcia: Cała doba

Średnia temperatura w październiku: 16°C w dzień

Najwięcej zaoszczędzisz: listopad (13,1%)

Bilet lotniczy od: 230 PLN w listopadzie*

Znajdujący się w Monachium Ogród Angielski, jest jednym z największych parków śródmiejskich w Europie – ma powierzchnię 373 hektarów. Oprócz zachwycania się przyrodą, miłośnicy spacerowania mogą pójść między innymi do japońskiej herbaciarni i japońskiego ogrodu, a także chińskiej wieży i drugiego największego w Monachium ogrodu piwnego. Tę eklektyczną mieszankę uzupełnia ciekawostka – obszar przeznaczony dla nudystów znajdujący się na największej łące w parku.

Paryż – Lasek Buloński

mt0186e-paris

Godziny otwarcia: Cała doba

Średnia temperatura w październiku: 17°C w dzień

Najwięcej zaoszczędzisz: listopad (24,3%)

Bilet lotniczy od: 74 PLN w listopadzie

Lasek Buloński to miejsce, w którym można się zgubić na całe dni. Rozciąga się na 845 hektarach ziemi i tym samym jest ponad dwukrotnie większy od nowojorskiego Central Parku. W Lasku Bulońskim nacieszymy się nie tylko przyrodą. Znajdują się w nim między innymi tory wyścigów konnych, ogród botaniczny oraz korty imienia Rolanda Garrosa, na których rozgrywany jest jeden z czterech turniejów zaliczanych do Wielkiego Szlema (French Open). W 2014 roku otwarto tu również zaprojektowane przez Franka Gehry’ego muzeum Fundacji Louisa Vuittona.

Londyn – Hyde Park

mt0186b-hyde_park

Godziny otwarcia: 5-24

Średnia temperatura w październiku: 16°C w dzień

Najwięcej zaoszczędzisz: listopad (27,8%)

Bilet lotniczy od: 74 PLN w listopadzie

Jeden z najbardziej rozpoznawalnych parków miejskich, a jednocześnie miejsce jednoznacznie kojarzące się z Londynem. Zajmuje obszar większy niż całkowita powierzchnia Monako. W Hyde Parku nie tylko można spacerować licznymi alejkami, jesienią obsypanymi spadającymi z drzew złoto-brązowymi liśćmi, ale i wygłosić swoje poglądy (o ile nie są obraźliwe dla królowej) na słynnym Speakers Corner.

Dublin – Phoenix Park

mt0186a-dublin

Godziny otwarcia: Cała doba

Średnia temperatura w październiku: 14°C w dzień

Najwięcej zaoszczędzisz: listopad (33,7%)

Bilet lotniczy od: 79 PLN w listopadzie

Stolica Irlandii może się poszczycić prawdziwym gigantem. Phoenix Park jest tak rozległy, że praktycznie niemożliwe jest zwiedzenie go w ciągu jednego dnia. Dlatego też powinien się spodobać miłośnikom spacerów, na których czeka 707 hektarów pełnych zieleni. Na terenie parku znaleźć można między innymi rezydencję prezydenta Irlandii (można ją zwiedzać za darmo w soboty) oraz dublińskie zoo. Zachwyt wzbudzić mogą również oswojone sarny i jelenie, które swobodnie biegają po parku.

Oslo – Frogner Park

mt0186d-oslo

Godziny otwarcia: Cała doba

Średnia temperatura w październiku: 11°C w dzień

Najwięcej zaoszczędzisz: październik (13,1%)

Bilet lotniczy od: 33 PLN w październiku

rawdziwa perełka dla wielbicieli sztuki, którzy nie pogardzą spacerami w pięknym miejscu. Frogner Park leży na zaledwie 45 hektarach ziemi, ale jest jednym z najbardziej znanych i lubianych miejsc w Oslo i jednocześnie najczęściej odwiedzaną atrakcją turystyczną w Norwegii (1-2 mln gości rocznie). Częścią parku jest Vigelandsanlegget – największy na świecie park rzeźb stworzonych przez jednego człowieka, Gustava Vigelanda. W parku znalazło się aż 227 grup rzeźbiarskich przedstawiających ludzi i panujące między nimi relacje. W samym centrum tego kompleksu znajduje się kamienna kolumna zbudowana z sylwetek 121 nagich osób. Jedna z nich jest autoportretem samego Vigelanda.

*Ceny biletów lotniczych podane w informacji prasowej, są aktualizowane w czasie rzeczywistym i mogą ulec zmianie. Podana cena dotyczy biletu w jedną stronę dla jednej dorosłej osoby.

[PR]