Jak all inclusive to tylko na jachcie

piccolo villaggio sulle isole Kornati - CroaziaWielkie jeziora, a może morze? Jeśli nie lubisz nudnych wakacji, zrezygnuj z wycieczki all inclusive do znanego kurortu na rzecz rejsu po pięknych akwenach, takich jak Wielkie Jeziora Mazurskie, Morze Adriatyckie czy Bałtyk.

Urokliwa Chorwacja i bajeczny Adriatyk

Chorwacja często wybierana jest przez polskich turystów na wakacyjne wyjazdy, bo to kraj, w którym ceny są dość atrakcyjne, a pogoda zawsze jest przepiękna. Ale zamiast jechać na jedną z chorwackich wysp, możesz wybrać rejs po Adriatyku, nowoczesnym jachtem żaglowym (Elan 431 lub Bavaria 44), z dwuosobowymi kajutami, prysznicami i pełnym wyżywieniem. Trasa rejsu prowadzić może na przykład od jednej z najbardziej znanych chorwackich miejscowości, czyli od Zadaru w Dalmacji. Płynąc na południe, uczestnicy rejsu odwiedzają Zaglav, Šibenik z urokliwymi wodospadami Krka, Murter z malowniczymi zatoczkami, centrum rozrywki i sportu Biograd oraz Sukošan. Ogromną zaletą rejsów po Adriatyku jest to, że można w nie wypływać także w maju i jesienią, bo pogoda w tej części Europy jest wówczas znacznie lepsza niż w Polsce.

piccolo villaggio sulle isole Kornati - Croazia

Nieposkromiony i fascynujący Bałtyk

Jeśli wolisz  żeglować się gdzieś bliżej – zamiast rejsów po Adriatyku wybierz się na rejs po Morzu Bałtyckim. Tu możesz wybierać różne trasy – zacząć podróż w Gdańsku, by dopłynąć do Bornholmu (wyspa należąca do Danii) i Karlskrony (Szwecja) lub też odwiedzić Kłajpedę (Litwa) i Lipawę (Łotwa). To oczywiście tylko niektóre propozycje tras po Bałtyku – jeśli masz patent sternika, możesz wypożyczyć jacht i wypłynąć w rejs samodzielnie, wybierając te miejsca, które chcesz zobaczyć.

Najpiękniejsze polskie jeziora

A gdzie można pożeglować, jeśli nie chce się opuszczać kraju lub szuka interesującego miejsca na pierwszy w życiu rejs? Najpiękniej żegluje się po Mazurach. Trasy po krainie Wielkich Jezior Mazurskich wiodą na przykład od Pisza, przez Giżycko, aż do Węgorzewa. Podczas dwutygodniowego rejsu „Poznaj Mazury” z oferty Sporteus.pl uczestnicy cumują w dużych portach i odwiedzają znane zabytki (jak twierdza Boyen w Giżycku czy leśniczówka „Pranie”), ale docierają także do mniej znanych i mniejszych przystani jachtowych, poznają takie regionalne atrakcje, jak muzeum wsi czy hodowlę Konika Polskiego w Popielnie. Trasa zaplanowana jest tak, że wiedzie przez najpiękniejsze polskie jeziora: Mamry, Niegocin, Jagodne, Ryńskie, Śniardwy, Nidzkie.

All inclusive na morzu

Rejsy turystyczno-rekreacyjne cieszą się coraz większym zainteresowaniem Polaków i to nie tylko tych, którzy przyzwyczaili się do aktywnego spędzania wakacji, ale również tych, którzy do tej pory wybierali tylko wakacje w modelu „all inclusive”. Na jachcie także mamy pełne wyżywienie i zakwaterowanie, ale podczas rejsu możemy w nietypowy, niezapomniany sposób zwiedzać ciekawe miejsca. Rejsy to nie tylko sposób na odpoczynek od codzienności, ale również okazja, by poznać tajniki sztuki żeglarskiej, a być może nawet wziąć udział w kursie na patent żeglarza jachtowego.

jacht na mazurach

Informację przygotował: Sporteus.pl [zdjęcia: Sporteus.pl]

Grupę Turystyki Aktywnej SPORTEUS tworzą pasjonaci sportu i turystyki, którzy dzięki posiadanym kompetencjom i doświadczeniu w branży turystycznej, gwarantują Tobie i Twojemu otoczeniu najwyższą jakość świadczonych usług. Nasz zespół kreuje nowy sposób wypoczynku, zachęcając do zdrowego stylu życia. Tworzymy sporteus.pl – portal prezentujący wybrane oferty z zakresu turystyki aktywnej z możliwością zakupu on-line w najniższej cenie.