Ile w tym roku trzeba wydać na majówkę?

Piękna pogoda zapowiadana na weekend majowy zachęca do wyjazdów. Noclegi na majówkę rezerwowane są nawet z kilkutygodniowym wyprzedzeniem, dlatego w tym momencie coraz trudniej znaleźć wolne miejsca. Rozpiętość finansowa noclegów jest duża.

Najpopularniejszymi kierunkami na majówkę od lat są góry i morze. Ze względu na kwotę, jaką dysponujemy, możemy wybrać kilka opcji noclegów. Jadąc większą grupą osób, najbardziej korzystne będzie wynajęcie apartamentu. Nad morzem wydać trzeba od 130 do 220 zł za dobę. Do dyspozycji jest zazwyczaj mieszkanie z kuchnią i łazienką, w którym zmieszczą się co najmniej cztery osoby. W górach taka sama oferta mieści się w przedziale 150 – 250 zł za dobę.

Polacy chętnie wybierają pensjonaty i kwatery prywatne. Często można w nich wykupić wyżywienie za nie więcej niż 20 zł. W okresie majowego weekendu większym zainteresowaniem cieszą się kurorty nadmorskie, jednocześnie są tam nieco wyższe ceny niż w górskich miejscowościach – komentuje Mateusz Goliat z Noclegowo.pl.

Majówka nad morzem, w pensjonacie, to koszt od 60 do nawet 100 zł za osobę. W górach ceny zaczynają się już od 30 zł. Wyjątkiem jest Zakopane, które oferuje noclegi w przedziale 60 – 220 zł/doba. Kwatery prywatne są nieco tańsze, jednak rzadko oferują dodatkowe udogodnienia.

Najbardziej ekonomicznym rozwiązaniem są domki letniskowe. W tym przypadku zapłacić trzeba od 30 do 50 zł za osobę. Choć standard nie należy do najwyższych, domki znajdują się zazwyczaj w atrakcyjnych lokalizacjach: nad samym morzem lub w pobliżu szlaków turystycznych.

[Źródło: Dziennik Turystyczny; http://dziennikturystyczny.pl/]

Zobacz ofertę apartamentów i  domków letniskowych:


Hiszpania Lato 22112012 Image Banner 468 x 60