Ile kosztuje wyjazd na narty i jak go sfinansować?

mt0108Wyjazd na narty: ok. 2000 zł. Zakup sprzętu: nawet 5000 zł. Wypożyczenie: 150 – 300 zł za tydzień. Jak za to zapłacić? Z odpowiedzią przychodzi porównywarka finansowa Comperia.pl Oto przedstawienie najkorzystniejszych ofert banków proponujących klientom karty kredytowe oraz kredyty. Co się opłaca?

Coraz więcej amatorów zimowego szaleństwa decyduje się korzystać z sezonu narciarskiego zagranicą. Porównywarka finansowa Comperia.pl przygotowała szacunkowe ceny konkretnych wypraw wraz z proponowanymi przez banki ofertami, które pomogą w realizacji zimowych planów.

mt0108

Gdzie i za ile na narty?

Najczęściej wybieranym rejonem narciarskim są okolice Francji. Pod lupę warto wziąć dwie propozycje: wypoczynek w kurorcie Les Orres (Alpy Wysokie) oraz wyjazd Helicamp.

Pierwsza opcja dostępna jest w wersji budget oraz plus. Jej cena to 1490 zł (1390 dla studentów) za 6-dniowy pobyt z zakwaterowaniem w apartamencie, transport autokarem, ubezpieczenia, bagaż, opiekę pilotów i organizatorów oraz atrakcję festiwalowe (bez wstępu na koncerty w ramach odbywającego się Snow Show Music Fest). Cena nie obejmuje wyżywienia, a można założyć, że średni koszt produktów zakupionych w Polsce wyniesie ok. 150 zł. Poza tym dobrze uwzględnić pieniądze na drobne wydatki (napoje, posiłki na stoku). Uczestnicy mogą korzystać ze zniżek w wybranych sklepach i lokalach gastronomicznych, więc 20-30 euro powinno w zupełności wystarczyć. Więcej informacji o wersji Budget TUTAJ

Wersja plus to koszt 1790 zł. Standardowy pakiet zostaje uzupełniony o pościel i ręczniki, wstęp na odkryty, podgrzewany basen i saunę. Zakładając, że osoba decydująca się na ten pakiet jest zainteresowana wejściem na wszystkie koncerty, a jedzenie kupuje na miejscu, całość wyniesie ok. 2840 zł + ok. 300 Euro + 50 Euro kaucji (apartament) +50 Euro kaucji (w najbardziej oszczędnym pakiecie). Więcej informacji o wersji PLUS TUTAJ

Dla głodnych wrażeń

Nieco bardziej ekstremalnym planem jest Helicamp. Wyjazd do miasteczka La Rossiere zapewnia atrakcje dla wszystkich fanów freeride’u. Odbywa się w dniach 23 stycznia – 1 lutego i gwarantuje naprawdę silne wrażenia. Koszt to 1990 zł dla jednej osoby.

W cenie zawiera się pobyt w apartamencie, 6-dniowy skipass resortu La Rosiere, ubezpieczenie SKI, opieka pilotów, wstęp do sauny, hammamu i jacuzzi, pościel, ręczniki oraz wszelkie imprezy organizowane w trakcie wyjazdu. O wyżywienie muszą zatroszczyć się sami uczestnicy. Należy pamiętać o ewentualnych utrudnieniach. W przypadku niekorzystnej pogody, niektóre atrakcje mogą zostać odwołane – oczywiście z gwarancją pełnego zwrotu pieniędzy wpłaconych na poczet rezerwacji lotów.

Poza wyborem destynacji równie ważna okazuje się kwestia nart. Kompletny zestaw może kosztować nawet do 5 tysięcy złotych. Tańsze jest wypożyczenie – tydzień to wydatek od 150 do 300 zł. Jeżeli wyjazd jest typowo rekreacyjny i okazjonalny, lepiej będzie narty wypożyczyć, szczególnie, kiedy ktoś wybiera taką rozrywkę po raz pierwszy. Ci nieco bardziej pewni swojego zainteresowania tym sportem i dysponujący odpowiednim budżetem, powinni rozważyć zakup sprzętu.

Karta kredytowa – złap okazję

Osoby, które nie dysponują oszczędnościami na planowany wyjazd, mogą skorzystać z dwóch najpopularniejszych opcji: karty kredytowej lub kredytu gotówkowego. Główną zaletą kart kredytowych jest możliwość skorzystania z okresu bezodsetkowego – to czas, w którym wykorzystany przez klienta limit nie jest oprocentowany. Warto jednak pamiętać, że przywilej ten związany jest jedynie z transakcjami bezgotówkowymi – nie może z niego skorzystać osoba, która chce wypłacić pieniądze z bankomatu. Niestety, karty kredytowej nie można uzyskać od ręki, w niektórych bankach czeka się na nią nawet dwa tygodnie. Co z kosztami korzystania? Zaliczają się do nich opłaty za wydanie, użytkowanie, prowizje przy wypłacaniu gotówki z bankomatów oraz koszty przewalutowań.

Jeśli chodzi o oprocentowanie kart, najlepiej prezentuje się oferta Banku Pocztowego (10%), Getin Noble Bank (10,99%) oraz Santander Consumer Bank (11%). Za nimi plasują się Deutsche Bank Polska, Meritum Bank, T-Mobile Usługi Bankowe i Bank BPH.

A może kredyt?

A jak wygląda sprawa z kredytami gotówkowymi? Są ogólnodostępne – to ich najważniejsza zaleta. Ograniczeniem może być konieczność posiadania dobrej historii kredytowej oraz stałego dochodu (umowa o pracę, umowa cywilno-prawna, własna działalność gospodarcza itp.). Najlepsze warunki przy kredycie na 10 tysięcy zł spłacanym przez 24 miesiące oferuje w tej chwili eurobank. Kolejne miejsca na podium zajmują Getin Noble Bank i ING Bank Śląski. Formalności nie trwają długo – wszystko powinno zamknąć się w jednym dniu roboczym.

Wnioski? Kredyt to komfortowe rozwiązanie dla zabezpieczonych finansowo osób, które jako wygodniejsze oceniają comiesięczne spłacanie raty. Z karty kredytowej zadowoleni będą ci, którzy posiadają niezbędne informacje na temat okresów bezodsetkowych i potrafią skorzystać z nich w najodpowiedniejszy dla siebie sposób.

Więcej informacji o wyjazdach i sposobach ich finansowania: http://www.comperia.pl/dokad-pojechac-na-narty-w-20142015.html