Ibiza i Formentera – połączenie piękna z szaleństwem i nutką spokoju

IbizaIbiza i Formentera to dwie piękne hiszpańskie wyspy, które idealnie się dopełniają stanowiąc jednocześnie niezwykle ciekawą mieszankę. Każda z nich urzeka nieco inną atmosferą, klimatem i atrakcjami. Formentera kusi malowniczymi plażami i cudownym spokojem, a Ibiza sielskością i dzikim życiem nocnym. Warto poznać je obie.

Gaje oliwne i białe domki Ibizy, która po zmroku odsłania swoją drugą twarz

Przyjeżdżając do Ibizy w oczy rzuca się jej sielski, wręcz domowy charakter. Można tu dostrzec stare farmy, kamienne domy i cudowne gaje oliwne, które sprawiają, że aż chce się przysiąść pod jednym z drzew i odetchnąć. Jednocześnie, gdy tylko słońce zachodzi wyspa ta całkowicie się zmienia i przeistacza w miejsce pełne rozrywek. Słynne dyskoteki i kluby przyciągają ludzi z całego świata, którzy pragną wreszcie móc bawić się do białego rana, bez ograniczeń.

Ibiza

Ciekawe miejsca i zabytki czekające na podróżników na Ibizie

Prócz relaksowania się na plaży, czy dzikich nocnych wojaży Ibiza zachwyca także pięknymi budowlami sakralnymi oraz starówką znajdującą się w mieście Dalt Vila, która została wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO. Można tu podziwiać stare fortyfikacje a także mury obronne wzniesione w XVI wieku.

Warto także zobaczyć Kościół ulokowany na wzgórzu Puig de Missa znajdujący się w mieście Santa Eularia des Riu, czy odwiedzić Kościół pod wezwaniem świętego Antoniego w mieście Sant Antoni de Portmany. Na turystów czekają na Ibizie również muzea – Muzeum Archeologiczne del Puig des Molins oraz Muzeum Sztuki Współczesnej, oba w mieście Ciutat Eivissa.

Cuda Formentery, która ukoi, zachwyci, zaprosi do wejścia w nowy świat

Formentera to wyspa, która zachwyci zaś przede wszystkim osoby pragnące kontaktu z cudami natury. Kusi plażami zaliczanymi do najpiękniejszych na całych Balearach z miękkim złotym piaskiem, a także kilkoma bardzo ciekawymi zakątkami. Przede wszystkim jednak wyspa ta pełna jest dzikości i dziewiczych krajobrazów. Lasy sosnowe, jeziora czy wydmy to tylko początek atrakcji przyrodniczych czekających tu na podróżników. Formentera znajduje się niecałe 4 kilometry od swej siostry Ibizy i stanowi jej doskonałe dopełnienie.

Ibiza i Formentera to duet idealny na wakacje marzeń. Warto wybrać się na obie i dać się ponieść ich urokowi, który tkwi w różnorodności, a także w kontraście. Wyspy te to duet spełniające nawet najbardziej wyrafinowane pragnienia, jak i te proste, codzienne. Można tu wypocząć i zrelaksować się plażując, zwiedzając, tańcząc i ciesząc się naturą.

Więcej informacji znaleźć można w serwisie baleary.pl