Hotel Ossa. Odpocząć od miasta

Hotel OssaNieustanny zgiełk i tłok. Tak wyglądają nasze miasta, tak wygląda nasze życie. Już dawno przyzwyczailiśmy się do działania na najwyższych obrotach. Czasem jednak potrzebna jest chwila wytchnienia, odpoczynku na łonie przyrody. Czasem potrzebujemy słyszeć zamiast szumu samochodów szum drzew, zamiast tłukących się sąsiadów – śpiewu ptaków. Choćby weekend w takich warunkach daje nam energię do dalszej wytężonej pracy. W ten właśnie sposób odpocząć można w Hotelu Ossa.

Położony w otulinie Puszczy Pilickiej, w pobliżu Mińska Mazowieckiego hotel oferuje wszystko  to, co potrzebne jest, aby odpocząć od miasta. Wokół hotelu znajdują się 23 hektarowe tereny zielone. A wszystko to w otoczeniu malowniczego krajobrazu okolicznych łąk i lasów. Nieopodal hotelu znajduje się też piękny staw. Latem funkcjonuje wokół niego plaża, na której poczuć można się niemal tak jak nad prawdziwym morzem, a wszystko to oczywiście w towarzystwie drinka z palemką serwowanego przez plażowy bar. Podczas pozostałych pór roku staw może być za to celem romantycznych spacerów i wspólnego przesiadywania na drewnianym pomoście.

Hotel Ossa

Pobyt w Hotelu Ossa to jednak nie tylko spokojne obcowanie z przyrodą. Coś dla siebie znajdą tu również miłośnicy czynnego wypoczynku. Na terenie hotelu znajduje się bowiem centrum squashowe. Oprócz samej sali do gry, do dyspozycji gości jest również profesjonalny sprzęt. Ci zaś, którzy dopiero chcieliby rozpocząć przygodę z tym sportem mogą zapisać się na indywidualne lekcje pod okiem wykwalifikowanego trenera. Odpowiednie warunki do uprawiania swojej ulubionej dyscypliny mają w Hotelu Ossa nie tylko miłośnicy odbijania piłeczki od ściany, ale również ci, którzy preferują klasycznego tenisa ziemnego. Specjalnie dla nich przygotowano pełnowymiarowe korty.

Do dyspozycji hotelowych gości jest również wielofunkcyjne boisko, które może służyć do gry w siatkówkę, koszykówkę i piłkę ręczną. A co z fanami kopania piłki? Nie zapomniano również o nich. Na terenie Hotelu Ossa znajduje się bowiem pełnowymiarowe boisko do piłki nożnej Właściciele hotelu nie zapomnieli też o miłośnikach kręgli, grę w które połączyć można z drinkiem w gronie znajomych.

Ci którzy wolą aktywnie wypoczywać w mniejszych grupach, mogą skorzystać z usług centrum Nordic Walkingu. Umożliwia ono nie tylko wypożyczenie potrzebnego sprzętu, ale służy również radą z ust wykwalifikowanych instruktorów. Istnieje również możliwość wypożyczenia roweru, z którego korzystać można indywidualnie lub w czasie organizowanych przez personel hotelu wycieczek rowerowych.

Po wysiłku lub zamiast niego w Hotelu Ossa skorzystać można również ze SPA. Goście do dyspozycji mają 16 gustownie i nowocześnie wyposażonych gabinetów. Oferuje się w nich zarówno zabiegi kosmetyczne jak i relaksacyjne. Strefa Wellness znajduje się w cichej części hotelu z bezpośrednim wyjściem na patio z ogrodem, które pięknie prezentuje się przez cały rok. Znaleźć tu można tzw. Centrum Termalne, które obejmuje saunę suchą, saunę parową, saunę na podczerwień oraz łaźnię rzymską. Tuż obok znajduje się tzw. Centrum Wodne, w którego skład wchodzą: basen, zjeżdżalnia wodna, jaccuzi oraz brodzik dla dzieci.

Hotel Ossa organizuje też wiele imprez takich jak koncerty, pokazy filmów czy spektakle teatralne. Szczególnie urokliwe jest to latem, wówczas bowiem odbywają się one w plenerze. Tak naprawdę jednak atrakcji tego typu spodziewać można się cały rok. Dlatego też warto śledzić stronę hotelu i sprawdzać co jakiś czas, jakie nowe atrakcje proponowane będą gościom. Już w najbliższy „długi weekend” listopadowy będzie można obejrzeć przygotowany przez Teatr Kwadrat spektakl „Kłamstewka”, który łączy w sobie intrygę, doskonały humor sytuacyjny, błyskotliwe dialogi oraz zawrotną akcję. A wszystko to za sprawą gwiazdorskiej obsady złożonej z Pawła Małaszyńskiego, Pawła Wawrzeckiego, Ewy Kasprzyk i Marty Żmudy-Trzebiatowskiej!

Myliłby się jednak ten, kto uważa, że odpoczywać można tu tylko na terenie hotelu i przylegających do niego terenów zielonych. W okolicy dostępny jest szereg atrakcji, spośród których każdy znajdzie coś dla siebie. Jedną z nich jest przejażdżka zabytkową Rogowską Koleją Wąskotorową. Dziś ta powstała na potrzeby wojenne kolejka wozi turystów, którzy dzięki temu spokojnie podziwiać mogą okoliczne krajobrazy. Miłośnicy historii odwiedzić mogą za to częściowo zrekonstruowane ruiny, pochodzącego z XIV wieku zamku książąt mazowieckich w Rawie.

W pobliskim Nieborowie podziwiać można też wspaniałe barokowe ogrody zaprojektowane w latach 60-tych XVIII wieku przez Szymona Bogumiła Zuga zgodnie z założeniami francuskiej szkoły ogrodowej Le Notre’a. Miłośnicy ogrodów powinni również pomyśleć o odwiedzinach Arboretum w Rogowie. Prowadzony przez Szkołę Główną Gospodarstwa Wiejskiego ogród jest jednym z największych tego typu obiektów w Polsce, w którym podziwiać można rośliny pochodzące z całego świata.

Wyjątkową atrakcją jest również znajdujący się w Żyrardowie „Sklep Wokulskiego”. Jego wnętrze jest stylizowane na XIX-wieczny salon bławatny, znany wszystkim z filmu i serialu „Lalka”. Meble i wyposażenie zaprojektowali wybitni scenografowie i architekci polscy: Andrzej Haliński i Marek Kukawski, którzy są autorami scenografii do wielu znanych filmów. W sklepie można zobaczyć oryginalne meble z epoki, maszyny i fotografie fabryczne, obrus, próbki tkanin, koronek, przędz oraz kolekcję i aranżacje stołów autorstwa Magdy Gessler. Miłośnicy dzikiej przyrody szczególnie zadowoleni powinni być za to z możliwości uczestnictwa w spływie kajakowym wzdłuż Pilicy.

Nie ma najmniejszych wątpliwości, że weekend w Hotelu Ossa każdemu – niezależnie od potrzeb i temperamentu – zapewni wypoczynek, który pozwoli na chwilę zapomnienia.