Hotel Ossa ma się świetnie

Hotel OssaO Hotelu Ossa Congress & Spa jest ostatnio w mediach bardzo głośno. Przede wszystkim za sprawą hucznych dziesiątych urodzin, które sprawił, iż do niewielkiej wsi powiecie rawskim zajechały setki gości, w tym znane osobistości świata kultury, rozrywki czy polityki. O Hotelu pisano także na łamach miesięcznika Forbes oraz ich portalu internetowego, sugerując, iż kompleks hotelowo-konferencyjny znajduje się w finansowych tarapatach. Na artykuł zareagowali przedstawiciele hotelu, stanowczo dementując informacje.

Chodzi o artykuł Tak upada symbol luksusu. Jak dług zdusił Ossę, opublikowany w lutowym wydaniu miesięcznika, a następnie zamieszczony na stronie  forbes.pl. Na zawarte w nim tezy szybko zareagował zarówno właściciel Hotelu, Marek Parjaszewski, jak i Prezes Zarządu Centrum Kongresowego Ossa Sp. z o.o., Marek Franiak. W swoich oświadczeniach podkreślali, iż spółka będąca od dwóch lat zarządcą Hotelu Ossa nie ma żadnych finansowych zaległości związanych z ich działalnością operacyjną, a co więcej, od kilka miesięcy prowadzone są inwestycje w rozwój i rozbudowę obiektu.

Hotel Ossa

I rzeczywiście, wygląda na to, iż Hotel Ossa ma się świetnie, a wymieniane przez przedstawicieli hotelu prace, mają szansę kompleks ten jeszcze wzmocnić. Chodzi nie tylko o naturalne prace remontowe oraz konserwatorskie, czy renowacje ważnych elementów hotelu – jak choćby potężnej sali konferencyjnej, Audytorium Maximum, w którym zmieścić może się nawet 600 osób – czy zakup nowoczesnego sprzętu. To, co wydaje się szczególnie atrakcyjne z punktu widzenia przeciętnego gościa Hotelu, to inwestycje w atrakcje, dzięki którym dni spędzone w tym miejscu zamienią się w aktywny, dobrze wykorzystany wypoczynek. Chodzi więc zarówno o rozbudowę placu zabaw, centrum wodno-termalnego i w końcu największa z nich – budowa pełnowymiarowego boiska do gry w piłkę nożną oraz rugby.

Szumnie obchodzone urodziny, które okazały się być ogromnym sukcesem, stały się więc okazją nie tylko do powitania w Ossie znakomitych polskich aktorów, muzyków, polityków, dziennikarzy czy prezenterów medialnych, ale także pokazania, iż doniesienia o śmierci Ossy, są mocno przesadzone.