HomeToGo otwiera biuro w Polsce, przyśpiesza z rekrutacją pracowników

HomeToGo – jedna z największych na świecie platform z wakacyjnymi ofertami najmu, która od zeszłego roku szczyci się statusem jednorożca – otworzyła na początku roku centrum rozwoju oprogramowania w Diamante Plaza w Krakowie. Firma planuje znacząco powiększyć swój zespół przed końcem 2022 roku i aktualnie szuka inżynierów na dziesiątki stanowisk z pomocą swojego partnera technologicznego NFQ Technologies. Nowi pracownicy mają odgrywać kluczową rolę w budowaniu pozycji HomeToGo jako najpopularniejszego serwisu z ofertami najmu dla użytkowników, a także jako narzędzia dla partnerów firmy przyśpieszającego rozwój całej alternatywnej branży zakwaterowania.

hometogo

HomeToGo zadebiutował w 2014 roku w Niemczech i od tego czasu rozwija się w zawrotnym tempie. Aktualnie platforma oferuje wakacyjny najem przez aplikacje mobilne i serwisy www w 25 wersjach językowych, a nad jej rozwojem i obsługą klientów pracuje ponad 500 osób. W 2021 roku HomeToGo zadebiutował na Giełdzie Papierów Wartościowych we Frankfurcie osiągając wartość 1.4 biliona dolarów i tym samym dołączając do grona jednorożców. Wraz ze wzrostem popularności wynajmu wakacyjnego obserwowanym podczas pandemii, HomeToGo nadal odnotowuje stały wzrost.

„HomeToGo to jeden z naszych kluczowych klientów, dla którego od podstaw stworzyliśmy platformę i utrzymujemy dedykowany zespół inżynierów oprogramowania pracujący nad jej dalszym rozwojem. Krakowski zespół HomeToGo pomoże w tych pracach, które muszą przyśpieszyć ze względu na bardzo szybką ekspansję HomeToGo na świecie. Szukamy głównie doświadczonych programistów z kompetencjami w następujących obszarach: JVM, C#/.NET, +Javascript, Mobile native, Python, TypeScript i PHP, a także sztucznej inteligencji” – powiedział Paulius Insoda, CEO w NFQ Technologies.

„Jesteśmy podekscytowani faktem, że możemy prowadzić rekrutację na rynku z taką dużą liczbą zdolnych inżynierów, którzy mogą nam pomóc w zrealizowaniu naszej wizji świata z łatwo dostępnymi atrakcyjnymi wakacyjnymi ofertami najmu dla wszystkich. Z niecierpliwością czekamy na wyniki tego procesu, który prowadzimy z pomocą naszych zaufanych partnerów z NFQ Technologies. Wejście NFQ do Polski było dla nas okazją do wysondowania, czy polscy programiści byliby zainteresowani pracą dla naszego startupu. Okazało się, że tak, dlatego teraz chcemy przyśpieszyć budowanie naszego krakowskiego zespołu. HomeToGo już w tym momencie należy do grona największych platform z ofertami najmu na świecie i chcemy dzięki dalszym innowacjom jeszcze bardziej umocnić naszą pozycję na rynku. Polscy pracownicy będą w tym kluczowi”- powiedział Audrys Kažukauskas, CTO w HomeToGo.

Dodatkowe informacje o HomeToGo

HomeToGo to platforma oferująca największy na świecie wybór kwater wakacyjnych. Zawiera ona miliony ofert od tysięcy zaufanych partnerów, w tym Booking, Vrbo i TripAdvisor. W serwisie można znaleźć domy wakacyjne, domki letniskowe, domki na plaży, apartamenty, mieszkania, łodzie mieszkalne, zamki, gospodarstwa agroturystyczne, a także wiele innych rodzajów kwater. Serwis umożliwia łatwe przeszukiwanie tej oferty łącząc takie parametry, jak cena, miejsce docelowe, terminy i udogodnienia, co pozwala każdemu łatwo i szybko znaleźć idealne zakwaterowanie na każdą podróż w dowolnym miejscu na świecie.

Założona w 2014 roku firma HomeToGo obsługuje lokalne aplikacje i strony internetowe w 25 krajach w Europie, Ameryce Północnej, Ameryce Południowej, Australii i regionie Azji i Pacyfiku. HomeToGo obsługuje również takie marki, jak Agriturismo.it, AMIVAC, Casamundo, CaseVacanza.it, e-domizil, EscapadaRural, Tripping.com i Wimdu. Aby dowiedzieć się więcej, wejdź na stronę www.hometogo.pl lub pobierz aplikację HomeToGo.

[PR]