Greckie Wakacje dla „grekomaniaków” – oferta Lato 2014

logo-greckiewakacjeMiniony sezon wakacyjny ponownie pokazał, że Polacy pokochali Grecję i chętnie do niej wracają. W związku z tym biuro Greckie Wakacje przygotowało propozycję wyjątkowych wyjazdów na majówkę i lato 2014 dla „uzależnionych” od Grecji. Oferta, obejmująca 7- i 10-dniowe wycieczki do kurortów Riwiery Olimpijskiej, a także na wyspy Alonissos, Evia i Korfu, jest już dostępna na stronie www.greckiewakacje.pl.

Chcemy pokazać Polakom, którzy od lat udają się na wakacje do Grecji i są „uzależnieni” od panującej tam atmosfery, że kraj ten ma do zaoferowania coś więcej niż tylko szerokie plaże i lazurowe morze. Dlatego proponujemy wartość dodaną klientom, którzy mają ochotę na aktywny wypoczynek, odrobinę adrenaliny i niezapomniane przeżycia. W naszej ofercie, dopasowanej do różnych upodobań, znaleźć można m.in. wyprawę na dach starożytnego świata – Górę Olimp – czy możliwość odbycia kursu nurkowania na wyspie Alonissos – mówi Michał Frąckowiak, Członek Zarządu GTMT Sp. z o.o.

Zdobywanie Olimpu

W nowej ofercie biura na majówkę i lato 2014 znajdują się m.in. wyjazdy do kurortów położonych nad Morzem Egejskim, na terenie Riwiery Olimpijskiej, takich jak Paralia czy Olimpic Beach. Na klientów touroperatora czekają tam kameralne, sprawdzone i lubiane przez Polaków hotele o standardzie 3*** i 3***+. W niektórych z nich istnieje możliwość rezerwacji wybranego, konkretnego pokoju już w momencie zakupu wycieczki. Ponadto biuro oferuje program „Wiesz, co jesz”, dzięki któremu klienci decydujący się się na zakup oferty z wyżywieniem już przed wyjazdem będą mogli zapoznać się z konkretnym menu oferowanym przez poszczególne hotele.

Jedną z atrakcji podczas pobytu na Riwierze Olimpijskiej będzie wyprawa na dach starożytnego świata – Górę Olimp – sięgającą prawie 2900 m n.p.m. Droga na jej szczyt, z którego rozpościera się piękny widok na wybrzeże Morza Egejskiego, wiedzie głównie przez rozległy las, wzdłuż rzeki Enipeas prowadzącej do Wodospadoów Withos. Po intensywnie spędzonym dniu, uczestnicy wycieczki spędzą noc w schronisku u szczytu góry Zeusa. W drodze powrotnej zaplanowano odwiedzenie bacówki, w której skosztować i zakupić można tradycyjny ser feta oraz miód z domowej pasieki.

Ponadto klienci wypoczywający na Riwierze Olimpijskiej będą mogli skorzystać z innych wycieczek fakultatywnych przygotowanych przez biuro Greckie Wakacje. Wśród nich wymienić można m.in. zwiedzanie wpisanych na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO Meteorów, wycieczkę do greckiej stolicy – Aten, czy rejs na wyspę Skiathos.

Nurkowanie w Grecji

Wielbiciele nurkowania powinni wybrać się na wyspę Alonissos, położoną na terenie National Marine Park – największego w Europie, unikatowego parku morskiego. Otaczające ją wody Morza Egejskiego stanowią dom dla setek śródziemnomorskich roślin i zwierząt, takich jak koralowce, czy wielobarwne ryby. Teren ten, jako w pełni bezpieczna baza zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych nurków, stanowi europejską alternatywę dla egipskich kurortów nad Morzem Czerwonym. Warto dodać, że wyspa położona jest na skrzyżowaniu dróg starożytnych cywilizacji, dzięki czemu stanowi fascynujący teren odkryć archeologicznych, m.in. zatopionych wraków statków.

Greckie SPA

Kolejną nowością, która jest już dostępna na www.greckiewakacje.pl, jest wyspa Evia, nazywana greckim SPA. Jej naturalnymi walorami są m.in. wyjątkowo czyste powietrze, a także bogate w minerały, odkryte już w czasach starożytnych i znane z mitologii gorące źródła termalne, w których warto zaczerpnąć relaksujących kąpieli. Niektóre z hoteli położonych na wyspie posiadają własny dostęp do źródeł, jak np. hotel 9 Queens, w którym zakwaterowani będą klienci touroperatora.

Zielone serce Grecji

Inną atrakcyjną wyspą, która również znalazła się w nowej ofercie touroperatora jest Korfu, znana ze względu na porastające ją gaje oliwne, drzewa cytrusowe i pola winorośli, jako zielone serce Grecji. Miejsce to nazywane jest przez niektórych wielkim ogrodem botanicznym, gdzie na zwykłym spacerze można zbierać pachnące zioła i owoce.

Na pierwszy, majówkowy wyjazd w ramach nowej oferty touroperatora będzie można wybrać się już pod koniec kwietnia. Całkowite ceny wyjazdów, zawierające opłaty administracyjne, rozpoczynają się już od ok. 700 zł. W związku z tym, że jednym z warunków udanego wypoczynku jest komfortowa atmosfera i poczucie swobody, touroperator oferuje swoim klientom możliwość wyboru miejsc w autokarze już podczas dokonywania rezerwacji wycieczki. Do 31 stycznia 2014r. trwa promocja First Minute, dzięki której można zarezerwować wyjazd z nawet 35% rabatem i gwarancją niezmiennej ceny.

Jednocześnie cały czas na stronie biura dostępna jest atrakcyjna oferta wyjazdów sylwestrowych do Grecji. Więcej informacji znajduje się na www.greckiewakacje.pl.