Grecja wakacyjnym ulubieńcem Polaków

logo-greckiewakacjeGrecja już kolejny rok z rzędu jest zdecydowanym faworytem Polaków wśród wakacyjnych kierunków podróży. Trend ten dostrzega spółka GTMT, organizator wyjazdów turystycznych do Grecji, która już teraz planuje poszerzenie przyszłorocznej oferty o malownicze archipelagi wysp Sporad.

Według danych Polskiego Związku Organizatorów Turystyki, obejmujących okres od początku wakacji, co czwarty Polak wyjeżdżający na wycieczkę zagraniczną z biurem podróży, wybiera właśnie Grecję*. Niewątpliwie znaczący wpływ na sympatię, jaką polscy turyści obdarzają ten kraj, jest jego sprzyjający klimat, gościnność i otwartość mieszkańców, a także zapadające w pamięć krajobrazy.

Nasza oferta skierowana jest zarówno do osób, które dopiero zamierzają odkryć tajniki Grecji, jak i dla tych, którzy kolebkę kultury europejskiej traktują jak drugą ojczyznę. Obejmuje ona wciąż nie do końca odkryty przez Polaków region Grecji Kontynentalnej – Riwiery Olimpijskiej, a od przyszłego sezonu poszerzymy ją o archipelag wysp położonych na Morzu Egejskim – Sporad – mówi Michał Frąckowiak, Członek Zarządu GTMT Sp. z o.o.

W ramach przygotowywanej oferty, która już jesienią będzie dostępna na portalu greckiewakacje.pl, będzie można udać się m.in. na wciąż mało znaną Polakom wyspę Alonissos położoną na terenie National Marine Park. Posiada ona sprzyjające warunki do nurkowania i stanowi schronienie dla fok opisywanych już w „Odysei”. Natomiast dla tych, którzy podczas wakacji szukają odrobiny relaksu, biuro zaoferuje wyjazdy na wyspę Evia będącą słynnym SPA, gdzie można zaczerpnąć kąpieli w źródłach termalnych.

Innym punktem na mapie archipelagu Sporad, który będzie dostępny w ofercie biura, jest położona w cieniu Góry Athos wyspa Skiathos, słynna dzięki złocistym plażom – Koukunaries i Lalaria. Oba te zakątki greckiego wybrzeża będą mogli odwiedzić w ramach wycieczek fakultatywnych wszyscy klienci biura wypoczywający na Riwierze Olimpijskiej oraz na wyspie Evia.

Kolejną atrakcją przygotowywaną przez touroperatora jest wypoczynek na Korfu – wyspie, która dzięki porastającym ją lasom i gajom oliwnym, uważana jest za zielone serce Grecji. Znana jest także ze względu na Pałac Achilleion – ukochaną letnią rezydencję austriackiej cesarzowej Elżbiety Bawarskiej, nazywanej księżniczką Sissi.

Na portalu greckiewakacje.pl cały czas dostępne są atrakcyjne wyjazdy na Riwierę Olimpijską, które znajdą się również w przyszłorocznej ofercie biura. Region ten przepełniony jest ikonami greckiej kultury, które obowiązkowo powinny się znaleźć na mapie każdego podróżnika odwiedzającego ten południowoeuropejski kraj. Wśród nich trzeba z pewnością wyróżnić najwyższy masyw górski w Grecji – Olimp – według mitologii uważany za siedzibę Zeusa i innych bogów greckich, czy też pretendujące do miana kolejnego cudu świata Meteory, które w bezpośrednim tłumaczeniu oznaczają „klasztory zawieszone w niebie”.

Dzięki temu, że podróż do miejsca docelowego w Grecji obsługują wygodne, klimatyzowane autokary, pozwalające znacznie obniżyć koszty wycieczek, przyszłoroczna oferta portalu greckiewakacje.pl pozostanie bardzo atrakcyjna cenowo.

*Dane pochodzą z cotygodniowych raportów Polskiego Związku Organizatorów Turystyki, dostępnych pod adresem: http://www.pzot.pl/index.php?module=cms/files&group=Raporty%20PZOT