Góry, morze czy Mazury – gdzie i za ile?

mt0175Sierpień to właściwie ostatni czas na letni wypoczynek. Ile za nocleg zapłacimy w polskich górach, nad morzem, a ile na Mazurach? trivago.pl – serwis porównujący ceny hoteli, sprawdza między innymi, ile wyniesie nas doba hotelowa dla dwóch osób, w poszczególnych miejscach, w tych trzech destynacjach.

mt0175

Tab. 1.: Średnia cena za nocleg dla dwóch osób w sierpniu 2015 w wybranych miejscach na Mazurach, w górach, i nad Morzem Bałtyckim, ze zmianami rok do roku i miesiąc do miesiąca.

Wypoczynek na Mazurach
Mazury to idealne miejsce dla miłośników wypoczynku nad jeziorem i atrakcji temu towarzyszących. W tym miesiącu w Ełku za nocleg dla dwóch osób zapłacimy średnio 170 zł (to o 4% mniej niż w lipcu). Dużo drożej wyniesie nas pokój o takim samym standardzie w Mikołajkach – 373 zł (2% mniej niż w zeszłym miesiącu). Za nocleg dla dwóch osób w Giżycku zapłacimy średnio 265 zł (o 1 % mniej niż w lipcu). Taniej jest w Mrągowie – nocleg o takim samym standardzie znajdziemy w cenie 224 zł (o 10% taniej niż w lipcu).

W górach jest taniej?
W polskich górach przenocujemy nieco taniej, niż na Mazurach. Za pokój o tym samym standardzie dla dwóch osób, w sierpniu w Zakopanem zapłacimy 303 zł (o 3% drożej niż w lipcu). W górach, taniej od Zakopanego jest w Karpaczu, ze średnią ceną 240 zł za dwie osoby, i w Krynicy Zdroju, gdzie zapłacimy 265 zł/2 osoby, za dobę – tutaj ceny noclegów również podrożały w stosunku do lipca. W Świeradowie Zdroju ten sam nocleg wyniesie nas średnio dokładnie tyle samo, co w Krynicy Zdroju. Najtaniej, spośród wybranych miejsc, jest w Ustroniu. Tu za noc dla dwóch osób w hotelu, w sierpniu zapłacimy średnio 224 zł.

Ile w sierpniu zapłacimy nad Morzem Bałtyckim?
Nad morzem nocleg w hotelu jest droższy niż w górach, jak również na Mazurach. Chcąc spędzić sierpień w Międzyzdrojach, za dobę hotelową dla dwóch osób zapłacimy średnio 593 zł (o 10% więcej niż w lipcu). Taniej przenocujemy w Kołobrzegu – średnio 539 zł/2 osoby, lub w Sopocie, ze średnią ceną za nocleg w wysokości 551 zł (o 6% taniej niż w lipcu).

[www.trivago.pl]