Gorące nowości na wrocławskim lotnisku

logo-AirWroc2Jeżeli rok 2013 był dla wrocławskiego lotniska rokiem sukcesów, to rok 2014 będzie rokiem rekordów. Na wiosnę zostanie uruchomionych 70 kierunków, w tym gorące nowości i połączenia z głównymi lotniskami europejskich metropolii.

Pasażerowie Portu Lotniczego Wrocław zdążyli się już przyzwyczaić do faktu, że siatka połączeń stale się powiększa. Nie inaczej będzie w roku 2014. – Chcemy się przemieszczać szybko, wygodnie i tanio, dlatego coraz chętniej wybieramy podróż samolotem – tłumaczy Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław. – Dla mieszkańców najważniejsze jest dokąd mogą polecieć. To przede wszystkim atrakcyjne kierunki przyciągają na lotnisko coraz więcej osób – dodaje.

Rozkład lotów w 2014 roku zapowiada się rekordowo. To 70 połączeń, w tym 25 niskokosztowych, 11 połączeń dla biznesu oraz 34 czarterowe. W wiosennej siatce połączeń znajdziemy rozbudowaną ofertę sieciowych połączeń międzynarodowych, z których korzystają głównie pasażerowie podróżujący w interesach. Od 3 marca Eurolot zacznie latać z Wrocławia do Brukseli, Mediolanu, Paryża i Zurychu. Co ważne, samoloty będą tam lądowały na głównych lotniskach, które znajdują się blisko centrów miast. Niemieckie linie Lufthansa wiosną uruchomią dodatkowy poranny lot do Frankfurtu oraz wprowadzą na tej trasie większe samoloty. Linie Etihad Regional zaczną operować na trasie do Berlina, a Ryanair uruchomi połączenie z Warszawą-Modlin. Powrócą też codzienne loty Eurolotu do Gdańska. Całość uzupełni bogata siatka tanich połączeń, w których tej wiosny i lata znajdziemy popularne południowe miasta, w tym: Kretę, M altę, Malagę, Barcelonę, Alicante i Rzym.

Gorące nowości szykują się w sektorze połączeń czarterowych. Do 25 najpopularniejszych miejsc, do których można było polecieć z Wrocławia ubiegłego roku, dołączy 8 kolejnych.

Tego jeszcze nie było! Letnia siatka połączeń czarterowych będzie bogata, jak nigdy przedtem. Planując wakacje z tour-operatorami, do wyboru będziemy mieli aż 34 kierunki z wylotem z Wrocławia. Wśród nowości znalazły się: grecka wyspa Kefalonia, Agadir w Maroko, Taba w Egipcie, cypryjski Paphos, hiszpańska Ibiza, Madera i Djerba w Tunezji. Ciekawą propozycją są też 10 lub 11-dniowe wycieczki, które w ubiegłym roku cieszyły się dużą popularnością, a które w tym roku oferowane są dla Bodrum, Rodos, Krety, Słonecznego Brzegu w Bułgarii oraz Antalyi.

– Niecałe dwa tygodnie to dobra okazja na odpoczynek. Wykorzystując długi weekend i biorąc kilka dni urlopu, można zorganizować sobie wspaniały urlop, i to nawet kilka razy w roku. To nowy styl podróżowania – mówi Michał Kozak, manager ds. rozwoju ruchu czarterowego w Porcie Lotniczym Wrocław.

Wakacje warto zarezerwować już dzisiaj – można bowiem liczyć na spore zniżki w związku z ofertami typu „First Minute”. Dodatkowo na wiosnę zostanie uruchomiony nowy parking długoterminowy w bezpośredniej bliskości terminalu. Ceny będą atrakcyjne – auto pozostawimy na 8 dni już za 75zł. Czarterowe połączenia z wrocławskiego lotniska proponują największe biura podróży, m.in. Itaka, Rainbow Tours, TUI, Neckermann, Wezyr, Grecos Holiday, Sun Fun, Citron Travel, Exim Tours i Alfa Star.