flydubai już latają do Budapesztu i Warszawy

flydubai, zarejestrowane w Dubaju linie lotnicze, uruchomiły od 30 września loty do Warszawy i Budapesztu. Przewoźnik będzie wykonywał cztery loty tygodniowo z Międzynarodowego Lotniska w Dubaju (DXB) na Międzynarodowe Lotnisko w Budapeszcie (BUD) i codziennie loty na Lotnisko Chopina w Warszawie (WAW). Będzie to drugie po Krakowie (KRK) polskie miasto obsługiwane przez tego przewoźnika.

flydubai

Inauguracyjne loty flydubai do Budapesztu i do Warszawy zostały powitane tradycyjnymi salutami wodnymi na lotniskach docelowych. Otwierający nowe bezpośrednie połączenie do Budapesztu pierwszy lot pilotowali kapitan Laszlo Fabian z Węgier oraz pierwszy oficer Eisa Al Suwaidi z ZEA. Ponadto węgierskimi członkiniami personelu pokładowego obsługującego inauguracyjny rejs były: Starsza Stewardessa Rebeka Cserne Fabiana i Stewardessa Reka Toth.  W skład załogi obsługującej ten inauguracyjny lot wchodziły też Polki: Starsza Stewardessa Agata Samborska oraz Stewardessy Katarzyna Boryna i Paulina Kaniowska.

Ghaith Al Ghaith, Prezes Zarządu flydubai, powiedział – „Tego lata zaobserwowaliśmy wzrost zainteresowania podróżami lotniczymi. Uruchamiając loty do Budapesztu i do Warszawy rozszerzamy naszą siatkę połączeń, dzięki czemu nasi pasażerowi będą mieli większy wybór miejsc docelowych w sezonie zimowym. Wzmocni to także związki pomiędzy oboma krajami a ZEA.”

Jeyhun Efendi, Starszy Wiceprezes ds. Działalności Komercyjnej i E-commerce w liniach flydubai, dodał – „wprowadzenie bezpośrednich połączeń z Budapesztem i z Warszawą rozszerza naszą siatkę połączeń w Europie do 20 lotnisk w 17 krajach. Cieszymy się z możliwości zaoferowania pasażerom niezawodnego i niedrogiego podróżowania bezpośrednio do Dubaju oraz lotów code share z możliwością dalszych przesiadek na loty realizowane wspólnie przez Emirates i flydubai do 190 miejsc docelowych”.

Dubaj nie tylko rozwinął się jako międzynarodowy węzeł przesiadkowy, ale stał się też popularnym miejscem wypoczynku oferującym podróżnym szeroką gamę atrakcji, w tym widowiskową architekturę, jak np. Wieża Chalify (Burj Chalifa) i niedawno otwarte Oko Dubaju (Ain Dubai), wiele nadmorskich ośrodków wypoczynkowych, wyprawy przygodowe na pustynię oraz niezrównane doznania kulinarne.

Bezpłatna jednodniowa wejściówka na Expo 2020

Podróżni rezerwujący lot do Dubaju liniami flydubai otrzymają bezpłatną jednodniową wejściówkę na Wystawę Światową Expo 2020 w Dubaju, trwającą od 1 października 2021 roku do 31 marca 2022 roku. Inicjatywa dotyczy wszystkich rezerwacji dokonanych od 1 września na podróże w okresie trwania imprezy.

Jakość obsługi pasażerów

Podróże samolotami Boeing 737 MAX zapewniają komfort i lepsze wrażenia podczas podróży. W klasie biznes zwiększono ilość miejsca, dzięki czemu pasażerowie mają zapewnioną prywatność. Ponadto, zastosowano nowe fotele, które można rozłożyć na płasko, co zwiększa wygodę snu podczas lotu. Klasę ekonomiczną wyposażono w nowego typu fotele firmy RECARO, zaprojektowane pod kątem optymalizacji zajmowanej przestrzeni i wygody pasażerów, aby mogli w nich się wygodnie oprzeć, wypoczywać i cieszyć lotem.

Samoloty Boeing 737 MAX linii flydubai są także wyposażone w wyjątkowy system rozrywki pokładowej z ekranami full HD o przekątnej 11,6 cala. Pasażerowie mogą korzystać z szerokiego wyboru filmów, programów telewizyjnych, kanałów muzycznych oraz gier, w języku angielskim, arabskim i rosyjskim. Dostęp do systemu rozrywkowego wbudowanego w fotele jest nieodpłatny dla osób podróżujących w klasie biznes, zaś pasażerowie lecący klasą ekonomiczną mogą niedrogo nabyć pakiety rozrywki pokładowej.

Obsługę pasażerów flydubai na pokładzie zmieniono tak, aby ograniczyć kontakt fizyczny z załogą do niezbędnego minimum. Zwiększa to poczucie bezpieczeństwa na każdym etapie podróży. Linie lotnicze oferują pasażerom nieodpłatną ogólnoświatową ochronę ubezpieczeniową od skutków COVID-19, by zapewnić im większy spokój ducha w drodze.

Szczegółowe informacje o lotach

Loty code share są realizowane przez linie Emirates, oferując podróżnym bezproblemowe rejsy z przesiadkami w międzynarodowym węźle lotniczym w Dubaju do przeszło 190 miejsc na świecie w ramach siatki połączeń linii Emirates i flydubai, w tym do Australii, Chin, regionu Oceanu Indyjskiego, Azji Południowej i Stanów Zjednoczonych.

Loty z Terminalu 3 lotniska Dubai International (DXB) na lotnisko Budapest International Airport (BUD) będą wykonywane we wtorki, czwartki, piątki i niedziele, zaś loty na lotnisko Chopina w Warszawie (WAW) – codziennie.

Ceny biletów w obydwie strony w klasie biznes z DXB do BUD zaczynają się od AED 7 995, zaś w Economy Class Lite od AED 1 095. Ceny biletów w obydwie strony w klasie biznes z BUD do DXB zaczynają się od HUF 523 700 zaś w Economy Class Lite od HUF 86 792.

Ceny biletów w obydwie strony w klasie biznes z DXB do WAW zaczynają się od AED 7 000, zaś w Economy Class Lite od AED 1 730. Ceny biletów w obydwie strony w klasie biznes z WAW do DXB zaczynają się od PLN 5 470, zaś w Economy Class Lite od PLN 1 686.

Pasażerowie są zobowiązani zapoznać się i spełniać aktualne wymogi dotyczące ograniczeń epidemicznych publikowane na witrynach IATA Travel Centre i  IATA destination tracker dotyczące ich całej podróży i przestrzegać zaleceń wydawanych przez władze i linie lotnicze. Dodatkowe informacje można uzyskać ze stron COVID-19 information hub i flydubai.com.

Loty można rezerwować na flydubai.com, przez oficjalną aplikację flydubai App, telefonicznie przez Call Centre w Dubaju pod numerem (+971) 600 54 44 45 oraz w biurach podróży flydubai lub z nami współpracujących. Dodatkowo pasażerowie mają możliwość wyboru spośród kompleksowych pakietów wakacyjnych oferowanych przez flydubai.

Pełny rozkład lotów z cenami biletów znajduje się na stronie: https://www.flydubai.com/en/plan/timetable

[PR]