Finnair: odświeżone menu i rozkładane fotele

W ramach obchodów 90-lecia istnienia linie Finnair odświeżają menu w klasie biznes. Od września pasażerowie w klasie biznes mogą zamawiać posiłki z menu stworzonego przez dwóch słynnych, fińskich szefów kuchni: Pekkę Terävä i Tomiego Björka.

Terävä, który specjalizuje się w kuchni skandynawskiej, stworzył menu obejmujące m.in. polędwicę z renifera, purée z borowików, pieczone ziemniaki z Laponii oraz organiczny jęczmień. Tomi Björk, ekspert w dziedzinie kuchni azjatyckiej, stworzył menu podzielone na sekcję japońską i tajską.

Ofertę potraw uzupełnia karta specjalnie wyselekcjonowanych win. Porto serwowane w klasie biznes podczas lotów długodystansowych zajęło drugie miejsce w konkursie zorganizowanym w lutym przez czasopismo Business Traveller.

* Jesienią 2014 roku, po zakończeniu programu instalacji, cała flota maszyn długodystansowych Airbus (poza trzema starszymi maszynami) będzie wyposażona w fotele rozkładane do pozycji poziomej w klasie biznes. Trzy pozostałe samoloty będą pierwszymi wycofanymi z floty wraz z przybyciem maszyn A350 XWBs w 2015 roku. Całkowita wartość inwestycji wraz z kosztem wymiany wyniesie 29 milionów Euro.

Wygoda oferowana przez fotele rozkładane do pozycji poziomej spotkała się z doskonałą reakcją ze strony klientów klasy biznesowej” — mówi wiceprezes linii Finnair ds. obsługi klienta, Anssi Komulainen. “Wierzymy, że kluczem do sukcesu linii Finnair na bardzo konkurencyjnym rynku jest dywersyfikacja oferowanych usług, a ta znacząca inwestycja w komfort podróży naszych pasażerów pomaga w osiągnięciu tego długofalowego celu. Fotele rozkładane do pozycji poziomej stają się nowym standardem dla klientów poszukujących wysokiej jakości oraz dla linii Finnair”.

„Fotele Zodiac UK Vantage wybrane przez linie Finnair są już użytkowane w czterech najnowszych samolotach Airbus A330s. Fotele zaprojektowano w taki sposób, aby zaoferować całkowicie płaskie łóżko długości 200 cm oraz podłokietniki długości 58 cm. W pełni regulowane fotele są również wyposażone w lampkę do czytania, regulowany zagłówek, oświetlenie nastrojowe, a także szereg elementów wyposażenia pokładowego systemu multimedialnego.

Siedzenia ustawiane w całkowicie płaskim położeniu stanowią najnowszy element unowocześniania i poszerzania zakresu oferowanego wyposażenia w Finnair. W październiku 2012 roku linie ogłosiły rozpoczęcie współpracy z fińska pracownią projektową Marimekko, której tkaniny oraz zastawa, poczynając od wiosny 2013 roku nadadzą wnętrzom samolotów nowy wymiar jasności i świeżości. Przygotowywana jest także reorganizacja dostępnych dań oferowanych w obydwu kabinach.
Linie Finnair wykorzystują w swojej flocie 15 długodystansowych samolotów Airbus A330 i A340, obsługujących połączenia do 13 miejsc docelowych w Azji. Kolejne 11 samolotów Airbus A350 XWBs (z opcją dodatkowych 8 maszyn) ma zostać dostarczonych na początku drugiego kwartału 2015 roku, pomagając liniom w podwojeniu przychodu z połączeń na trasach azjatyckich do 2020 roku. Finnair stanie się jednocześnie pierwszą europejską linią lotniczą korzystającą z najnowszych samolotów serii A350.

[Źródło: Finnair]