Filmowa Europa za grosz

mt0066AmeliaDziewczyna z perłąBiegnij Lola, biegnijRzymskie wakacje czy Tożsamość Bourne’a – co łączy te wszystkie filmy? Ich akcja dzieje się w najpiękniejszych miastach Europy. Każdy o nich słyszał, ale nie każdy miał okazję zobaczyć je na własne oczy. Przygotowaliśmy zestawienie, które filmowe stolice warto odwiedzić oraz oferty, na które nie potrzebny będzie budżet, tak duży jak budżet hollywoodzkiej produkcji.

Amsterdam. Miasto położone nad rzeką Amstel, poprzecinane licznymi kanałami. To właśnie tu zostało zrobione słynne zdjęcie Johna Lennona i Yoko Ono w łóżku podczas protestów na rzecz pokoju. To również tu weekend zaczyna się w środku tygodnia, a niezliczone restauracje i dyskoteki tętnią życiem całą dobę. W mieście, gdzie rowery są najbardziej popularnym środkiem lokomocji, a odległości liczy się w rowero-minutach,  nikt nie będzie się nudził. Przepiękne kamienice, wspaniałe muzea i galerie sprawiają, że do Amsterdamu ciągną amatorzy sztuki.  Nic dziwnego, że stolica tulipanów została uwieczniona w filmieDziewczyna z perłą – o muzie holenderskiego mistrza – Vermeera, uwiecznionej na jednym z jego obrazów. W mieście znajduje się również słynna na całym świecie dzielnica czerwonych latarni.  Do Holandii można się wybrać już za niecałe 300 zł za 4 dni, a w koszty wliczony jest transport, hotel i śniadanie.

Paryż. Tego miasta chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. Wieża Eiffla, katedra Notre-Dame czy Łuk Triumfalny to tylko niektóre ze znanych na całym mieście zabytków, które każdy musi zobaczyć chociaż raz. Artystyczna dzielnica Montparnasse, gdzie mieszkali tacy twórcy, jak Marc Chagall, Amedeo Modligliani, Ernest Hemingway czy F. Scott Fitzgerald zachwyca swoją urodą. Tę część Paryża widzowie mogli podziwiać w m.in. filmie Amelia. Stolicę Francji można zwiedzić przez kilka dni już za niecałe 300zł z transportem, hotelem i śniadaniem.

Berlin. Stolica Niemiec przypadnie do gustu amatorom architektury – tej zabytkowej i współczesnej.  To właśnie tu znajduje się monumentalna Brama Brandenburska  czy Reichstag z imponującą, szklaną kopułą. Podczas zwiedzania, można również zobaczyć fragmenty muru berlińskiego, które przypominają o historii tego miasta.  Na każdym kroku spotkać również można symbol Berlina – „buddy beary”, czyli rzeźby niedźwiedzi symbolizujące Berlin, malowane przez światowych artystów. Bardziej industrialna strona miasta została przedstawiona w opowieści o Mannim i jego dziewczynie w Biegnij Lola, biegnij, którzy muszą odnaleźć zaginione pieniądze w ciągu 20 minut, zanim zorientuje się szef mafii. Z Warszawy do Berlina można dojechać pociągiem lub samochodem, a podróż nie zajmuje więcej niż sześć godzin. Na miejscu natomiast można zatrzymać się w hotelu już za 203 zł za noc dla dwóch osób ze śniadaniem.

Praga. Miasto, w którym każdy zakocha się od pierwszego wejrzenia. Idealne na romantyczny wypad, podczas którego warto zwiedzić uroczą Złotą Uliczkę w dzielnicy Hradczany. To właśnie przy tej ulicy mieszkał i tworzył Franz Kafka – teraz w małych kamieniczkach mieszczą się oryginalne sklepy i galerie. Podczas pobytu w Pradze, nie można zapomnieć o spacerze po  Moście Karola – głównego symbolu miasta, który mogliśmy podziwiać m. in. W filmie Tożsamość Bourne’a. Stolicę Czech warto zwiedzić już teraz, szczególnie, że pobyt w hotelu dla dwóch osób za dwie noce kosztuje teraz  niecałe 170 złotych.

Rzym – wieczne miasto, które zachwyca, tętni życiem i sprawia, że nie chcemy wracać. Liczba zabytków na kilometr kwadratowy jest wręcz niewyobrażalna. Warto przejść się starymi uliczkami, wypić świetną kawę w jednej z licznych kawiarni i delektować się otaczającą nas historią tej przepięknej metropolii. Wspaniałe Koloseum, Fontana di Trevi czy Plac Św. Marka – nic nie powinno umknąć naszej uwadze. Miasto uwiecznione na jednym z najlepszych filmów w historii kina, w którym odgrywa rolę niemniej ważną niż aktorzy – Rzymskich wakacjach, teraz można odwiedzić na cztery dni już za niecałe 300 złotych.

Wymienione oferty dostępne w serwisie Groupon:

Amsterdam – 4-dniowa wycieczka dla 1 osoby z przejazdem, 1 noclegiem ze zwiedzaniem Amsterdamu i Brukseli za 299 złotych

Paryż – 4 dni dla 1 osoby z przejazdem, hotelem, śniadaniami i zwiedzaniem  za 299 zł

Berlin – pobyt dla 2 osób ze śniadaniami od 203 zł za noc w Sorat Hotel Ambassador w Berlinie

Praga – Pobyt dla 2-3 osób ze śniadaniem w cenie od 165 zł w Hotelu Relax Inn 4*

Rzym – 4 dni dla 1 osoby z przejazdem, hotelem, śniadaniami i zwiedzaniem  za 299 zł

mt0066

[media.groupon.pl]