Eurolot stawia na Wrocław

Port Lotniczy Wrocław podpisał porozumienie o ścisłej współpracy z Eurolotem. Linie lotnicze są zainteresowane lataniem z Wrocławia i widzą w regionie duży potencjał. Teraz zastanawiają się nad rozbudową siatki połączeń, którą zaprezentują za kilka tygodni.

Porozumienie o współpracy podpisał zarząd Portu Lotniczego Wrocław, marszałek Województwa Dolnośląskiego Rafał Jurkowlaniec i prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz z prezesem Eurolotu, Mariuszem Dąbrowskim. Strony razem mają rozwijać siatkę połączeń z Wrocławia i wspólnie ją promować. Dla pasażerów będzie to oznaczało więcej możliwości podróżowania z Wrocławia.

– Nieustannie pracujemy nad rozwojem siatki połączeń z Wrocławia i staramy się ją dobierać do potrzeb podróżnych. Liczę na to, że nasza współpraca z Eurolotem zaowocuje otwarciem nowych połączeń, które uzupełnią i tak już bogatą ofertę lotniska – mówi Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław.

Szczegółowe zasady współpracy zostaną ustalone, jednak najważniejsza jest już intencja czterech partnerów, która określa kierunki rozwoju i pokazuje, jak ważne dla regionu jest rozbudowywanie siatki połączeń. Wrocławskie lotnisko okazało się istotnym partnerem Eurolotu, a linie lotnicze widzą wiele możliwości związanych z lotami z Wrocławia.

– Wrocław i cały Dolny Śląsk mają ogromny potencjał, który chcielibyśmy wykorzystać. Obecnie pracujemy nad dobraniem atrakcyjnych kierunków, które zainteresują pasażerów latających z Wrocławia. Ciekawe propozycje przedstawimy w najbliższym czasie – mówi Mariusz Dąbrowski, prezes Eurolotu.