Emirates witają Kijów

Emirates otworzyły 16 stycznia codzienne połączenie do Kijowa, który jest pierwszym portem na Ukrainie obsługiwanym przez przewoźnika. Lot EK171 rozpoczął się na Międzynarodowym Lotnisku w Dubaju o godzinie 17:10. Na pokładzie samolotu gościło wielu dyplomatów oraz przedstawicieli przewoźnika, którzy zostali przywitani na Międzynarodowym Lotnisku Kijów-Boryspol przez delegację ukraińskiego rządu, a także reprezentantów tego portu lotniczego.

Jesteśmy bardzo pozytywnie nastawieni do naszego nowego połączenia między Kijowem a Dubajem i wierzymy, że przyczyni się ono do rozwoju biznesu i turystyki pomiędzy tymi miastami – powiedział Thierry Antinori, Wiceprezes i Dyrektor Handlowy linii Emirates. Każdego roku ponad 150 000 Ukraińców odwiedza ZEA. Wiemy, że Dubaj jest popularnym kierunkiem wśród mieszkańców Ukrainy, którzy doceniają tamtejsze światowej klasy hotele, restauracje, obiekty oferujące rozrywkę, a także piękną pogodę i czyste, piaszczyste plaże. Teraz będą oni mieli jeszcze więcej powodów do zadowolenia – towarzystwo wielokrotnie nagradzanej obsługi Emirates i dostęp do wykwintnych potraw na pokładzie, a także, po raz pierwszy na tej trasie, możliwość lotu w pierwszej klasie.

Dzięki nowoczesnemu hubowi Emirates w Dubaju podróżujący z Kijowa będą mieli również dostęp do globalnej siatki Emirates, liczącej ponad 130 kierunków, w tym do wysp położonych na Oceanie Indyjskim, azjatyckich miast, a także wielu australijskich portów, dostępnych dzięki partnerstwu z Qantas.

Codzienne połączenie Emirates do Kijowa, obsługiwane przez Airbusa A340-500, istotnie wesprze handel pomiędzy tymi dwoma krajami, ułatwi ukraińskim firmom połączenie z ZEA, a także pozostałymi kierunkami z bogatej siatki połączeń przewoźnika. Więzy pomiędzy Ukrainą a ZEA zostały wzmocnione w ubiegłym roku poprzez otworzenie ambasady tego kraju w Kijowie.

W pierwszej połowie 2013 roku wartość handlu pomiędzy Ukrainą i ZEA wzrosła o 27% i osiągnęła poziom 429 milionów USD. Dodatkowa pojemność przewozowa towarów – 15 ton podczas każdego lotu – wesprze rozwijający się handel, a także zwiększy ukraiński eksport stali, ciężkich maszyn oraz części składowych samolotów i statków. Ukraina może pochwalić się dobrze prosperującym sektorem rolniczym. Obecnie kraj ten jest największym na świecie eksporterem oleju słonecznikowego, a także ważnym globalnym producentem zbóż i cukru. Natomiast z ZEA na Ukrainę import_owane są pojazdy, tkaniny, daktyle, lekarstwa, perfumy, herbata oraz soki.

Pasażerowie Emirates podczas każdego lotu na pokładzie A340-500 mają do dyspozycji 12 luksusowych prywatnych kabin w klasie pierwszej, 42 w pełni rozkładane fotele w klasie biznes, a także 204 miejsca w przestronnej kabinie w klasie ekonomicznej.

Codzienny lot EK171 rozpoczyna się w Dubaju o godzinie 17:10, a kończy w Kijowie o godzinie 20:30 tego samego dnia. Samolot rejsu powrotnego startuje z Kijowa o godzinie 22:05 i ląduje w Dubaju o godzinie 04:45 następnego dnia.

mt0039