Emirates uruchomią pierwsze połączenie transatlantyckie

Linie lotnicze Emirates połączą Europę kontynentalną z Ameryką Północną, oferując bezpośrednie loty pomiędzy Mediolanem i Nowym Jorkiem. Pierwsze transatlantyckie połączenie przewoźnika zostanie uruchomione 1 października 2013 roku.

Nowa trasa pozwoli liniom Emirates wykorzystać natężenie ruchu pomiędzy Mediolanem i Nowym Jorkiem, oferując pasażerom większy wybór połączeń oraz dogodne przesiadki dzięki dopasowanemu rozkładowi lotów. Dodatkową zachętą dla podróżnych w całej Europie mogą być korzyści wynikające z partnerstwa Emirates z liniami EasyJet w ramach programu lojalnościowego, a także – na terenie USA – z JetBlue, oferującymi m.in. przeloty na Zachodnie Wybrzeże.

„Wprowadzenie transatlantyckiego połączenia mieliśmy w planach już od dłuższego czasu. Dokładnie monitorowaliśmy ruch pasażerski na tej trasie, co pozwoliło nam na zidentyfikowanie silnego zapotrzebowania na przeloty pomiędzy Mediolanem a Nowym Jorkiem oraz, co ważniejsze, wyraźnego popytu na nasz produkt. Trasa ta jest obecnie niedostatecznie obsługiwana przez przewoźników lotniczych, w czym widzimy idealną szansę dla Emirates, szczególnie wobec faktu posiadania przez nas tak silnej oferty premium. Zamierzamy biznesowo wykorzystać tę okazję oraz dodatkowo stymulować ruch w obu kierunkach” – powiedział Tim Clark, Prezes Emirates.

Loty realizowane przez Boeingi 777-300ER będą uzupełnieniem i przedłużeniem istniejącego połączenia Emirates z Dubaju do Mediolanu, obsługiwanego trzy razy dziennie. W zależności od preferencji i czasu wolnego, pasażerowie podróżujący pomiędzy Nowym Jorkiem a Dubajem będą mogli dodatkowo skorzystać z przesiadki i bliżej poznać europejską stolicę mody. Jak się bowiem okazuje, „turystyka przesiadkowa” stała się ostatnio niezwykle popularna wśród klientów Emirates na wielu dłuższych trasach z siatki połączeń przewoźnika.

Poza tym, że oba miasta znane są z doskonałego jedzenia oraz zamiłowania do mody i designu, Nowy Jork jest także skupiskiem największej włoskiej społeczności w Ameryce. Nowe połączenie stworzy możliwość dogodnej podróży zarówno dla osób odwiedzających przyjaciół i rodzinę, jak i wyjeżdzających służbowo. Nowa trasa Emirates to także idealne rozwiązanie dla turystów pragnących poznać wiele miast podczas podróży z jednym biletem lotniczym.

„Łącząc dwie wspaniałe metropolie, bardzo podobne pod względem atmosfery i stylu życia mieszkańców, nasze rejsy stymulować będą rozwój biznesu i wymianę handlową pomiędzy nimi, a także przyniosą znaczne korzyści dla turystyki obu krajów” – powiedział Tim Clark.

Dzięki nowemu połączeniu z przesiadką w stolicy sponsorowanego przez Emirates klubu piłkarskiego AC Milan częstotliwość rejsów Emirates na trasie z Dubaju do Nowego Jorku zwiększy się do trzech dziennie.

„Odkąd rozpoczęliśmy bezpośrednie loty do Nowego Jorku w 2004 roku, stale rosło zapotrzebowanie na przewozy pasażerskie na tej trasie. Aby mu sprostać, niedawno wprowadziliśmy dwa rejsy dziennie samolotami A380. Teraz jednak nadszedł już odpowiedni moment, aby uruchomić dodatkowy rejs przez Mediolan. Decyzja ta wynika nie tylko z potencjału ruchu ze strony ekspatów, ale także ze spodziewanych korzyści biznesowych, jakie może przynieść dotarcie do nowych obszarów rynku dzięki naszemu dogodnemu rozkładowi połączeń” – dodał Clark.

Do obsługi trasy pomiędzy Mediolanem a Nowym Jorkiem Emirates przeznaczą nowoczesne Boeingi 777-300 ER z ośmioma miejscami w Klasie Pierwszej, 42 miejscami w Klasie Biznes oraz 310 fotelami w Klasie Ekonomicznej. Na pokładzie pasażerowie będą mogli skorzystać z nagradzanego na całym świecie systemu indywidualnej rozrywki ice, oferującego ponad 1400 kanałów z muzyką, filmami i programami telewizyjnymi, a także skosztować wykwintnego menu przygotowywanego przez szefów kuchni Emirates.

ENAC, czyli włoski odpowiednik Urzędu Lotnictwa Cywilnego, zatwierdził już możliwość wykonywania przez Emirates rejsów pomiędzy Mediolanem i Nowym Jorkiem. Przedstawiciele przewoźnika są przekonani, że ciągu kolejnych 18 miesięcy decyzja ta przyniesie włoskiej gospodarce, turystyce i lotniskom znaczące korzyści biznesowe.

„Bardzo doceniamy wsparcie udzielone przez ENAC i jesteśmy pewni, że w sposób bezpośredni przełoży się ono na korzyści dla włoskich lotnisk i całego krajowego transportu lotniczego”- powiedział Tim Clark.

W uzupełnieniu do połączenia pasażerskiego na trasie pomiędzy Mediolanem i Nowym Jorkiem Emirates SkyCargo zaoferuje aż 38 ton pojemności przewozowej każdego dnia.

Rejs o numerze EK205 będzie startować z Dubaju o godzinie 9:05, z lądowaniem w Mediolanie o godzinie 13:50 i ponownym wylotem do Nowego Jorku o godzinie 16:00. Przylot do słynnej metropolii zaplanowany jest na godzinę 19:00 tego samego dnia. W podróż powrotną rejs EK206 wyruszać będzie z Nowego Jorku o 22:20, z lądowaniem w Mediolanie o 12:15 następnego dnia. Rejs do Dubaju startować będzie o 14:00 i kończyć się lądowaniem o godzinie 22:05.