Emirates otwiera dziesiąte codzienne połączenie do Londynu

Linie Emirates zapowiedziały zwiększenie oferowania na trasie do Londynu dzięki uruchomieniu dziesiątego codziennego połączenia do stolicy Wielkiej Brytanii od 1 października tego roku. Nowe, czwarte już połączenie Emirates realizowane codziennie do portu lotniczego Gatwick, będzie stanowić uzupełnienie sześciu codziennych lotów na Heathrow i zwiększy łączną liczbę rejsów przewoźnika do Londynu do 70 tygodniowo.

Połączenie Dubaj-Londyn Gatwick będzie obsługiwane przez najnowocześniejszy samolot Boeing 777-300ER w konfiguracji trzyklasowej, który oferuje osiem prywatnych kabin w klasie pierwszej, 42 rozkładane do pozycji leżącej fotele w klasie biznes oraz 310 szerokich siedzeń w klasie ekonomicznej.

Linie Emirates zaczęły obsługiwać lotnisko Gatwick w lipcu 1987 roku i od tamtej pory przewiozły na trasie ponad 10 milionów pasażerów. Jako globalny ośrodek finansowy, biznesowy i turystyczny Londyn przyciąga podróżnych z całego świata – powiedział Hubert Frach, Divisional Senior Vice President Emirates, Commercial Operations, West – Zważywszy że Brytyjczycy stanowią największą społeczność zachodnią w Dubaju, nie dziwi fakt, że zapotrzebowanie na przeloty między Dubajem a pięcioma miastami w Wielkiej Brytanii, które obecnie obsługujemy, utrzymuje się na wysokim poziomie – dodał Frach.

Cieszymy się z decyzji Emirates o wprowadzeniu czwartego codziennego połączenia z Gatwick do Dubaju. Nowe połączenie zostało otwarte ze względu na dobre wyniki Emirates na trasie Gatwick-Dubaj i rosnące zapotrzebowanie wśród pasażerów podróżujących zarówno w celach służbowych, jak i turystycznych – stwierdził Stewart Wingate, prezes lotniska Gatwick. – Pasażerowie Emirates oczekują wyjątkowej obsługi i światowej klasy infrastruktury, którą Gatwick może zapewnić.  Czwarte codzienne połączenie do Dubaju uzupełnia rozbudowywaną siatkę połączeń długodystansowych z Gatwick, która w tym roku obejmuje już ponad 50 kierunków na całym świecie – dodał Wingate.

Klientów Emirates obsługuje wielonarodowy personel pokładowy, w tym ponad 2 tysiące Brytyjczyków, a posiłki przyrządzane są przez najlepszych szefów kuchni. Ponadto na pokładzie znajduje się wielokrotnie nagradzany system rozrywki pokładowej ice, który oferuje dostęp do ponad 2,5 tysiąca kanałów z filmami, programami telewizyjnymi, grami, audiobookami i muzyką z całego świata, dzięki czemu od 11 lat z rzędu nagradzany jest tytułem najlepszego systemu rozrywki pokładowej w rankingu Skytrax. Podobnie jak na innych trasach obsługiwanych przez Emirates, pasażerom przysługują bardzo wysokie limity bagażu – do 50 kg w klasie pierwszej, 40 kg w klasie biznes i 30kg w klasie ekonomicznej.

Podróżujący w klasach premium z Gatwick będą także mogli skorzystać z nowej strefy postojowej w ramach usługi szoferskiej Emirates i pomocy znajdujących się w niej bagażowych. Ponadto pasażerowie klasy pierwszej i klasy biznes mają do dyspozycji specjalną poczekalnię Emirates, która niedawno została odnowiona.

Od 1 października 2016 roku rejs nr EK023 z Dubaju będzie realizowany o 9:50 z lądowaniem w Londynie o 14:30. Lot powrotny nr EK024 z Londynu zaplanowano na 16:50 z lądowaniem w Dubaju o 2:40 następnego dnia. Wczesna godzina przylotu umożliwi bezproblemową podróż do najważniejszych miast Bliskiego Wschodu, Azji Zachodniej i Dalekiego Wschodu.

Oferując pojemność blisko 20 ton cargo w każdą stronę, linie Emirates SkyCargo zapewniają klientom z Wielkiej Brytanii połączenia z miejscowościami na całym świecie. Wśród najczęściej wywożonych towarów znajdują się towary łatwo psujące się, maszyny budowlane, artykuły elektroniczne oraz części zamienne do samochodów i samolotów. Ponadto SkyCargo wykonuje dwa loty towarowe tygodniowo do portu lotniczego Londyn-Heathrow. Według badania przeprowadzonego przez firmę Frontier Economics obecna działalność Emirates w Wielkiej Brytanii przynosi brytyjskiemu PKB ponad 2 mld funtów i utrzymuje ponad 29 700 miejsc pracy na terytorium kraju.

[PR]