Emirates: Boeing 777-300 na stałe w Warszawie

Od 1 stycznia 2014 roku Emirates, jedna z najszybciej rozwijających się linii lotniczych na świecie, wprowadzi do obsługi trasy pomiędzy Warszawą a Dubajem samolot Boeing 777-300.

Zmiana nastąpi w niespełna rok po uruchomieniu rejsów. Od lutego br. z połączenia Emirates na trasie Warszawa-Dubaj skorzystało ponad 58 tysięcy pasażerów.

Połączenie z Warszawy rozwija się niezwykle dynamicznie. W związku z rosnącym zapotrzebowaniem uznaliśmy, że nadszedł właściwy moment, aby zwiększyć oferowanie na tej trasie – powiedział Hubert Frach, Wiceprezes ds. Handlowych na region Zachodni. Wprowadzając większy samolot zapewnimy miejsca ponad 5 tysiącom pasażerów tygodniowo na kluczowych połączeniach do Dubaju, Bangkoku, Delhi, Colombo, Kuala Lumpur czy portów lotniczych w Australii – dodał Frach.

6 lutego 2013 r. linie Emirates uruchomiły codzienne połączenie z Warszawy do Dubaju samolotem typu Airbus A330-200. Aby zaspokoić rosnący popyt na tej trasie, przewoźnik zastąpi dotychczasowy model samolotem Boeing 777-300 wyposażonym w 12 luksusowych miejsc w klasie pierwszej, 42 miejsca rozkładane do pozycji półleżącej w klasie biznes i 310 miejsc z szerokimi fotelami w klasie ekonomicznej, zwiększając w ten sposób oferowanie o niemal 54 procent.

Wszystkie klasy B777-300 wyposażone są w system rozrywki pokładowej Emirates oferujący ponad 600 kanałów na żądanie, na których można znaleźć filmy, programy telewizyjne, gry, audiobooki i muzykę z całego świata.

Pasażerowie Emirates mogą liczyć na wysoki limit bezpłatnego bagażu. Dla klasy pierwszej wynosi on 50 kg, dla klasy biznes – 40 kg, a dla klasy ekonomicznej – 30 kg. Zarówno dla pasażerów klasy pierwszej, jak i biznesowej dostępna jest bezpłatna usługa szoferska.

Nowy samolot będzie także pozytywnym impulsem dla rozwoju polskiego import_u i eksportu. Emirates SkyCargo, korzystając z Boeinga 777-300, zapewni przewóz do 20 ton ładunku dziennie w każdą stronę, co oznacza dodatkowe 56 ton ładunku na trasie tygodniowo. Wśród najważniejszych towarów eksportowanych z Polski znajdują się leki, kosmetyki oraz sprzęt elektroniczny. Produkty import_owane obejmują maszyny, artykuły sportowe, sprzęt medyczny i elektryczny oraz artykuły skórzane.

Samolot rejsu nr EK180 startuje codziennie o godzinie 14:45 z Warszawy i ląduje o 22:15 w Dubaju. Lot z Dubaju o numerze EK179 rozpoczyna się o godzinie 7:25 i kończy o 11:30 w Warszawie.

Samolot pasażerski Boeing 777 stanowi trzon floty Emirates, w której obecnie znajduje się 119 takich maszyn, a zamówione zostały 63 kolejne. Linie Emirates obsługują loty z Dubaju do 134 portów lotniczych w 77 państwach.