Ekskluzywne wycieczki – dlaczego wciąż cieszą się niesłabnącą popularnością?

wycieczka ekskluzywnaWiele osób myśląc o urlopie marzeń w wyobraźni widzi siebie na ekskluzywnej wycieczce. Niewiele z nich może sobie pozwolić na pięciogwiazdkowy hotel w tak odległych krajach jak Japonia, Nowa Zelandia czy Ekwador, dlatego – w miarę możliwości – wybierają luksusowe wycieczki w nieco mniej odległych destynacjach. Wszystko po to, by wakacje były niepowtarzalne i inne od wcześniejszych.

Na ekskluzywne wycieczki zagraniczne decydują się nie tylko najzamożniejsi. Część Polaków woli wybrać się na wakacje raz w roku, ale takie, które będą długo wspominać. Bez względu na to, czy wypoczynek jest zapewniony w luksusowym hotelu, w którym urlopowicze spędzą cały pobyt czy będzie to ekskluzywna wycieczka objazdowa (w tej grupie najpopularniejsze kierunki to: Włochy, Francja, Hiszpania, Portugalia, Chorwacja i Grecja).

wycieczka ekskluzywna

Zapotrzebowanie na luksusowe wycieczki zagraniczne wciąż rośnie. Touroperatorzy wychodzą naprzeciw temu trendowi, świetnie rozumiejąc, czego oczekuje się od wycieczek z wielką klasą. To biura podróży, który od wielu lat działają w tej branży i doskonale wiedzą, a przede wszystkim mają możliwości, by dopasować destynację i warunki do potrzeb klienta. Miejsca zakwaterowania podczas takich wyjazdów są wybierane ze szczególną uwagą, a biura podróży zapewniają usługi na najwyższym poziomie. Nierzadko są to hotele połączone z usługami Wellnes & Spa, w których można oddać się relaksującym zabiegom na twarz i ciało. Poza tym wczasowicze mogą wybierać z szerokiej gamy hoteli oferujących opcje dodatkowe takie jak np. korzystanie z pól golfowych. Nie bez znaczenia jest także fakt, że wycieczki luksusowe to raj dla smakoszy – kucharze pracujący w wybranych hotelowych restauracjach są wyróżniani w przewodnikach kulinarnych za umiejętności kreowania wspaniałych smaków i finezję w serwowaniu przygotowywanych potraw. Kolejnym niewątpliwym walorem ekskluzywnych wycieczek są: malownicze położenie hotelu i niepowtarzalna aranżacja wnętrz. Z bogactwem ofert luksusowych wyjazdów zagranicznych można zapoznać się pod linkiem:   http://www.swiatwypoczynku.pl/blog-turystyczny-podrozniczy-porady-ekspertow/.

Agencje turystyczne proponują również ekskluzywne wyjazdy na szczególne okazje – oferty zaślubin bądź podróży poślubnych w egzotyczne zakątki świata. Do wyjątkowych propozycji można zaliczyć również wycieczki szyte na miarę (tailor-made tours), podczas których są realizowane indywidualne koncepcje i spełniane specjalne wymagania klienta.

Dlaczego wycieczki ekskluzywne cieszą się popularnością?

Luksusowe wycieczki zagraniczne najczęściej odbywają się do miejsc, gdzie jest przewidywalna pogoda (najczęściej tam, gdzie słońce świeci przez cały rok) i wczasowicze nie są narażeni na ponure, deszczowe dni. Wraz z upływem lat biura turystyczne zauważają, że ich klienci wykupują coraz droższe oferty. Może się to wiązać z bogaceniem społeczeństwa, jak również tym, że Polacy mają coraz bardziej sprecyzowane oczekiwania wobec wakacji.

Klienci coraz częściej dopytują o to, czy do wybranego pokoju przynależy taras z widokiem na morze, jacuzzi w łazience, w hotelu dostępne jest kino, baseny czy całodobowy bar, centrum fitness, siłownia czy korty tenisowe.

Rodziny podróżujące z dziećmi podczas luksusowych wyjazdów zagranicznych mogą liczyć na wykwalifikowaną opiekę animatorów dziecięcych, którzy proponują najmłodszym mądre i kreatywne atrakcje, przy których żadne dziecko nie będzie się nudzić.

Rynek wychodzi naprzeciw oczekiwaniom również urlopowiczom bezdzietnym – część luksusowych wyjazdów jest przeznaczonych jedynie dla pełnoletnich uczestników – w trosce o zapewnienie im ciszy i komfortu.

Uroki luksusowych wycieczek objazdowych

Objazdowe wycieczki to szansa na odwiedzenie najodleglejszych miejsc na ziemi, często w zawrotnym tempie. Gwarantuje to zobaczenie najważniejszych miejsc turystycznych danego państwa. Tego rodzaju wycieczki są organizowane zarówno do krajów tropikalnych, jak i do tych, gdzie temperatura jest niższa, ale rekompensują to wspaniałe widoki, np. zorzy polarnej.

Ekskluzywne wycieczki o charakterze ekstremalnym

Wielbiciele luksusów mogą skorzystać jeszcze z innej opcji wyjazdów: ekstremalnych. Zaliczyć do nich można wyprawy na najwyższą górą świata – Mount Everest (8 848 m n.p.m.). Co ważne, nie są to wyprawy przeznaczone tylko dla wytrawnych, wysportowanych podróżników. Dla wszystkich marzących o zdobyciu Czomolungmy (jak nazywane jest Mount Everest) i posiadających dostatecznie opasły portfel dostępna jest opcja wniesienia na szczyt w lektyce – oczywiście jest to marzenie bardzo kosztowne, bo cena takiej wyprawy liczona jest w setkach tysięcy złotych.

Nieodzowne all inclusive

Niektórzy urlopowicze nie wyobrażają sobie ekskluzywnego wyjazdu bez wykupionej opcji all inclusive. Dla wielu Polaków jest to synonimem luksusu. Dlaczego to tak popularny wybór?

  1. Przede wszystkim dlatego, że jest bardzo komfortowe rozwiązanie. Nie trzeba się martwić o posiłki, napoje, w wielu przypadkach również o leżaki na plaży i ręczniki. Bransoletka noszona na ręku zapewnia dostęp do wszystkich udogodnień.
  2. Posiłki są dostępne w postaci bufetu szwedzkiego, dzięki czemu nie ma ryzyka zamówienia potrawy, która nie będzie smakowała. Można próbować kilku różnych dań w małych ilościach, a później zdecydować się na jedno wybrane.
  3. Posiłki all inclusive są często dostępne również na plaży, co sprawia, że nie trzeba przerywać sobie plażowania bądź surfowania powrotami do hotelu na czas posiłków.
  4. W wielu krajach azjatyckich wyżywienie w hotelu jest bezpieczniejsze i nie niesie ze sobą ryzyka zatrucia, jak to się dzieje w przypadku żywienia na mieście.
  5. Opcja all inclusive jest wygodna dla wszystkich rodziców, gdyż dzieci mają łatwy dostęp do przeznaczonych dla nich napojów i jedzenia.
  6. Darmowy alkohol. Drinki i koktajle są wliczone w cenę do późnych godzin nocnych.

Jak widać na podstawie powyższych argumentów, luksusowe wczasy dają wiele możliwości zarówno aktywnego, jak i leniwego wypoczynku. Przy ich wyborze ważne jest również to, że pomimo wyższej ceny, dają gwarancję udanego urlopu i dopasowania warunków pobytu do potrzeb urlopowicza.