e-podróżnik.pl o wakacyjnych trendach

logo-e-podroznikKołobrzeg i Gdańsk to najpopularniejsze wakacyjne kierunki według wyszukiwarki e-podróżnik.pl. W czasie wakacji Polacy najchętniej odwiedzają miasta położone do 200 km od swojego miejsca zamieszkania. Bilety wyszukujemy i kupujemy z wyprzedzeniem do 7 dni. Wzrasta także liczba osób korzystających z możliwości wyszukania podróży przez Internet w czasie wakacji. Na strony wyszukiwarki e-podróżnik.pl zagląda aż o 75% więcej Internautów niż w pozostałych miesiącach – wynika z analizy trendów przeprowadzonej przez e-podróżnik.pl.

Z analizy najczęściej wyszukiwanych tras wynika, że Polacy odwiedzą dobrze znane, wakacyjne destynacje. Według statystyk e-podróżnik.pl mieszkańcy Warszawy najchętniej wyjeżdżają nad morze. Dużym zainteresowaniem wśród podróżujących cieszą się Kołobrzeg i Gdańsk. Turyści wyszukują także połączenia z Warszawy na Pojezierze Mazurskie. Jako punkt docelowy najczęściej wybierają Giżycko oraz Ostrołękę.

Jak wynika z danych zgromadzonych przez e-podróżnik.pl Polacy najchętniej wyszukują i podróżują do miast oddalonych do 200 km od swojego miejsca zamieszkania. Do najpopularniejszych połączeń wyszukiwanych w serwisie e-podróżnik.pl należą m.in. połączenia pomiędzy Toruniem a Bydgoszczą, Krakowem a Zakopanem i Częstochową, czy Warszawą i Ostrołęką.

Polacy wyszukują i kupują bilety parę dni przed planowanym wyjazdem. W 75% wyszukiwań, podróż odbywa się do 7 dni od momentu znalezienia dogodnego połączenia.

Wakacje to czas, gdy Polacy chętniej korzystają z internetowej możliwości planowania podróży. W miesiącach wakacyjnych stronę e-podróżnik.pl odwiedza aż o 75% więcej użytkowników w porównaniu do poprzednich miesięcy. W ciągu miesiąca przeciętnie z wyszukiwarki połączeń korzysta prawie 4 mln podróżujących.

Pasażerowie, którzy kupują bilety za pośrednictwem wyszukiwarki internetowej e-podróżnik.pl podczas wakacji najczęściej podróżują w towarzystwie drugiej osoby. Jedna osoba kupuje średnio 1,38 biletów podczas jednej transakcji.

e-podróżnik.pl pozwala łatwo i kompleksowo zaplanować wakacyjną podróż. Za pośrednictwem innowacyjnej wyszukiwarki sprawdzimy aktualne rozkłady ponad 550 przewoźników oraz kupimy bilet.

*Badanie zostało przeprowadzone na podstawie analizy danych wyszukiwarki e-podróżnik.pl na przełomie czerwca i lipca 2013 r.