e-podróżnik.pl: blisko 1 milion połączeń w wyszukiwarce

logo-e-podroznikAż 400 000 połączeń komunikacji zbiorowej z Niemiec i  Czech udostępnia od 14 maja br. wyszukiwarka e-podróżnik.pl. Dzięki wprowadzeniu do wyników wyszukiwania rozkładów jazdy przewoźników niemieckich i czeskich, e-podróżnik.pl jest jedną z największych internetowych wyszukiwarek połączeń w Europie oferującą blisko 1 milion połączeń.

W ramach wyszukiwarki zostały udostępnione rozkłady przewoźników niemieckich, zrzeszonych w Związku Komunikacyjnym Berlin–Brandenburgia (VBB) oraz przewoźników transportu zbiorowego z Czech.

e-podróżnik.pl wdrożył do swojego systemu rozkłady jazdy przewoźników należących do Związku Komunikacyjnego Berlin–Brandenburgia (VBB), największego zrzeszenia przewoźników komunikacji zbiorowej w Niemczech. Wyszukiwarka e-podróżnik.pl udostępniła kompletny rozkład jazdy obejmujący wszystkie środki transportu w Berlinie i landzie Brandenburiga: linie autobusowe, kolejowe, tramwajowe, trolejbusowe, S-Bahn i U-Bahn, a także promy. W planach wyszukiwarki jest wprowadzenie już wkrótce, kolejnych rozkładów jazdy przewoźników obsługujących pozostałe części Niemiec.

Wyszukiwarka e-podróżnik.pl wprowadza również rozkłady jazdy czeskich przewoźników kolejowych i autobusowych, realizujących przewozy międzymiastowe. Pasażerowie w wyszukiwarce znajdą połączenia największych operatorów kolejowych np. České Dráhy, Leo Express i RegioJet oraz połączenia operatorów autobusowych tj. Arriva, czy ČSAD. e-podróżnik.pl planuje także wprowadzenie rozkładów jazdy czeskiej komunikacji miejskiej, w ten sposób w wyszukiwarce znajdzie się pełny rozkład transportu zbiorowego Czech.

„Wprowadzenie rozkładów jazdy zagranicznych przewoźników z Niemiec i Czech do wyszukiwarki to kolejny, milowy krok w działalności e-podróżnik.pl. Dzięki wdrożeniu połączeń Związku Komunikacyjnego Berlin–Brandenburgia, a już niedługo innych, znaczących przewoźników niemieckichoraz połączeń największych operatorów z Czech, wypełniamy misję naszej wyszukiwarki, czyli ułatwiamy pasażerom planowanie podróży różnymi środkami transportu zbiorowego, już nie tylko w Polsce, ale i zagranicą.” komentuje Andrzej Soroczyński, Prezes Teroplan S.A., do którego należy wyszukiwarka e-podróżnik.pl.

W wyniku wprowadzenia do wyszukiwarki nowych połączeń przewoźników z Niemiec i Czech, e-podróżnik.pl dysponuje bazą 1 miliona połączeń krajowych i zagranicznych. Tym samym e–podróżnik.pl jest jedną z największych wyszukiwarek w Europie umożliwiających wygodne zaplanowanie podróży w jednym miejscu.

e-podróżnik.pl to pierwsza w Polsce, kompleksowa wyszukiwarka połączeń kolejowych i autobusowych, a także połączeń komunikacji miejskiej. Właścicielem marki e-podróżnik.pl jest spółka akcyjna Teroplan S.A. (dawniej INVENTORS.PL A. Soroczyński, J. Stuglik, T. Hajnos Spółka Cywilna). Obecnie e-podróżnik.pl udostępnia rozkłady jazdy blisko 600 przewoźników kolejowych i autobusowych, a także rozkłady jazdy komunikacji miejskiej wybranych miast w Polsce: Białegostoku, Krakowa, Lublina, Łodzi, Poznania, Szczecina, Trójmiasta, Warszawy, Wrocławia, a także wszystkich miast Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego. Wkrótce w wyszukiwarce pojawią się rozkłady kolejnych przedsiębiorstw komunikacyjnych. 
Już teraz w ramach wyszukiwarki dostępne są rozkłady przewoźników niemieckich, zrzeszonych w Związku Komunikacyjnym Berlin–Brandenburgia (VBB) oraz przewoźników transportu zbiorowego z Czech. e-podróżnik.pl jako jedyna wyszukiwarka połączeń oferuje innowacyjny sposób wyszukiwania „od adresu do adresu”, poprzez zaznaczenie interesujących lokalizacji w obszarze mapy. Wyszukiwarka dostępna jest także w formie aplikacji na wszystkie urządzenia mobilne wykorzystujące system Android. e-podróżnik.pl oferuje także stacjonarną sprzedaż biletów w ponad 100 punktach na terenie całego kraju. Misją wyszukiwarki jest ułatwianie wszystkim pasażerom planowania podróży różnymi środkami transportu zbiorowego.