Dookoła świata w 16 miesięcy

mt0129Bangkok, Kuala Lumpur, Sydney, Santa Monica, Las Vegas – to tylko niektóre miasta na trasie podróży Natalii Brożko dookoła świata. Autorka przybliża czytelnikom różnorodność kultur, języków, tradycji i przysmaków trzech kontynentów: Azji, Ameryki Północnej oraz Australii i Oceanii. Książka „W 16 miesięcy dookoła świata” ukazała się 18 marca nakładem Wydawnictwa Burda Książki.

Marzenie kiełkujące od wielu lat staje się faktem. Razem z Fabianem rezygnujemy z pracy, oddajemy właścicielowi wynajmowane mieszkanie, a całe wyposażenie – łącznie z meblami – sprzedajemy przez Internet. Pakujemy plecaki i wyjeżdżamy w wielką podróż. W podróż dookoła świata, która potrwa szesnaście miesięcy… – pisze Natalia Brożko.

mt0129

„W 16 miesięcy dookoła świata“ to subiektywny pamiętnik z podróży autorki. Nie brakuje tu jednak praktycznych porad i wskazówek, które ułatwią zaplanowanie własnej wyprawy. W Tajlandii autorka zwiedziła między innymi Bangkok, Ayutthaye i Sukhothai. Opisuje tamtejsze świątynie i zadziwiające zwyczaje, m.in. tradycję wydłużania szyi kobiet za pomocą miedzianych obręczy. Natomiast miasta w Malezji zachwyciły ją architekturą i zaskoczyły podobieństwem do rozwiniętych państw europejskich. Na południowym równiku cel podróży stanowiła Indonezja, gdzie Natalia Brożko poznała obrzędy pogrzebowe i spędziła  święta Bożego Narodzenia.

W Australii warto zobaczyć Sydney, Melbourne oraz Canberre – stolicę kraju. Podróżnicy mający dość upałów mogą wybrać się w Góry Śnieżne, gdzie wznosi się najwyższy szczyt Australii – Góra Kościuszki. Natomiast Nowa Zelandia to raj dla miłośników przyrody – znajduje się tu 14 parków narodowych z fiordami, górami, jeziorami i wulkanami.  Idealnym miejscem na plażowanie będzie Fidżi – prawdziwy raj z białym piaskiem, przejrzystą wodą, rafą koralową i egzotycznymi rybami.

Stany Zjednoczone kuszą wieloma atrakcjami. Los Angeles, czyli znak rozpoznawczy Kalifornii, zaprasza do Disneylandu, na długą i szeroką plażę nad Pacyfikiem Santa Monica oraz do Universal Studios w Hollywood, gdzie powstają największe amerykańskie produkcje. Natomiast Las Vegas – miasto Grzechu – przyciąga turystów kasynami oraz nocnym życiem. Warto również wybrać się do sąsiedniego stanu – Arizony, by podziwiać Wielki Kanion Kolorado.

O autorze:

Natalia Brożko – urodziła się w Głuchołazach w 1983 roku. Trudno powiedzieć, gdzie mieszka na stałe. W jej życiorysie pojawiły się dotychczas takie miejsca zamieszkania, jak: Głuchołazy, Berlin, Hanoi, Warszawa, Frankfurt nad Menem i Bad Karlshafen. Najchętniej mówi o sobie: „Polka – obywatelka świata”. Zamiłowanie do dalekich podróży odkryła studiując na Uniwersytecie Humboldta w Berlinie historię i socjologię Południowej i Południowo-Wschodniej Azji.

[informacja prasowa]