Dokąd wyjechać na Majówkę?

LizbonaJak wynika z najnowszej analizy internetowego biura podróży Tripsta.pl, Polacy coraz chętniej wybierają europejskie miasta jako cel swoich wiosennych podróży. Długi weekend majowy jest tego najlepszym przykładem. Tripsta.pl wybrało najpopularniejsze wśród użytkowników serwisu miejsca i przygotowało krótki przewodnik po ich najciekawszych atrakcjach.

Genewa

Miasto, malowniczo położone nad brzegiem Jeziora Genewskiego u podnóża Alp, oferuje odwiedzającym całą moc atrakcji. Wycieczkę warto rozpocząć od pięknego jeziora, które nadaje Genewie unikalny charakter. Turyści mogą wziąć udział w rejsach z przewodnikiem czy sfotografować ikonę Genewy – fontannę Jet d’Eau. Następnym krokiem powinien być spacer klimatycznymi ulicami starego miasta, gdzie znajduje się Terrasse Agrippa-d’Aubigné – punkt, z którego rozpościera się widok na panoramę miasta. Na całym świecie Genewa słynie także z zegarmistrzostwa – można tu znaleźć unikalne wystawy, muzea czy instytucje w całości poświęcone temu rzemiosłu. Ale oprócz najpopularniejszych atrakcji nie należy zapominać również o tych mniej znanych. Genewa bowiem może pochwalić się niezwykle aktywną sceną alternatywną. To właśnie tutaj znajduje się jedno z ważniejszych centrów kultury w Europie: zlokalizowana w dawnej fabryce l’Usine i mieszcząca się w niej  Federacja Artystów im. Kuglera zrzeszająca blisko 220 artystów. Szukając ciekawego miejsca na wieczór należy koniecznie sprawdzić, co dzieje się aktualnie w klubie la Gravière, który jest prawdziwym centrum muzyki elektronicznej. Z kolei fani teatru świetnie spędzą czas przy scenie teatru Galpon. Planując wycieczkę do Genewy warto wiedzieć o karcie Geneva Pass, która w atrakcyjnej cenie uprawnia do darmowego transportu publicznego oraz wejść do wielu muzeów.

Loty z Warszawy do Genewy zaczynają się  od 585 PLN*.

Bolonia

Bolonia, historyczne miasto uniwersyteckie, będzie doskonałym miejscem wypadowym, aby poznać region Emilia-Romania, jeden z najbardziej rozwiniętych regionów Włoch. Najlepszym początkiem będzie samo miasto i jego ukryte atrakcje: podziemne kanały z czasów średniowiecza, tajemnicze szepczące ściany Palazzo del Podesta czy trzy legendarne strzały na Corte degli Isolani. A to tylko nieliczne z wielu skarbów Bolonii, kolejnym będzie z pewnością regionalna kuchnia, która jest jedną z najbardziej charakterystycznych w kraju. Lokalne specjalności, jak lasagne bolognese czy spaghetti bolognese, stały się znane na całym świecie. Warto spróbować ich w miejscowych restauracjach, jak Trattoria Anna Maria, które serwują domowe makarony przygotowywane według tradycyjnych przepisów. Po poznaniu, choć częściowym, miasta warto zwiedzić cały region, który słynie także z produkcji samochodów. Zaledwie czterdzieści minut drogi od Bolonii wszyscy amatorzy motoryzacji będą mieli okazję odwiedzić światowej sławy muzeum marki Ferrari.

Loty do Bolonii zaczynają się już od 836 PLN* w ofercie last-minute.

Lizbona

Lizbona

Stolicę Portugalii można znaleźć w wielu rankingach miast, które trzeba odwiedzić choć raz w życiu, i jest to zupełnie zrozumiałe dla wszystkich, którzy już mieli tę przyjemność, ponieważ Lizbona wprost urzeka od pierwszego spojrzenia. Miasto doskonale wpisuje się w najnowsze trendy, zachowując jednak swoje bogate historyczne dziedzictwo, z którego czerpie garściami. Ciekawym pierwszym krokiem ku poznaniu miasta będzie kurs osławioną linią tramwajową numer 28. Jej zabytkowe wagony przemierzają najpopularniejsze dzielnice miasta i pozwalają zobaczyć dużą część najpiękniejszych zabytków. A to wszystko w niezwykle korzystnej cenie zwykłego biletu komunikacji miejskiej. Podczas kursu przez miasto nie da się  nie zauważyć piękna miejskiej architektury. Z kolei, aby poznać ją głębiej, warto odwiedzić Klasztor Hieronimitów, Muzeum Narodowe w Lizbonie oraz Kościół Sao Roque, które mogą wprawić w zdumienie swoim przepychem i bogactwem. Dla odwiedzających, którzy poszukują pomysłu na ciekawy wieczór, idealna będzie przybrzeżna dzielnica Cais do Sodré, która oferuje modne bary, restauracje i kluby. Długi weekend majowy będzie doskonałą okazją na wizytę w mieście – ceny nie osiągają jeszcze wakacyjnych pułapów, a pogoda jest idealna na zwiedzanie. Nie należy więc wahać się przed wiosenną podróżą do Lizbony.

Ceny biletów do Lizbony z Warszawy zaczynają się od 1072 PLN*.

*Uwaga: Ceny zostały podane na podstawie wyników wyszukiwania lotów w serwisie Tripsta.pl z dnia 18.04.2016 dla różnych połączeń w dniach: 25.04.2016-8.05.2016.

[PR]