Dokąd polecimy Air France latem tego roku?

Od kilku dni w Air France obowiązuje wiosenno-letni rozkład lotów, który tradycyjnie potrwa do października. W rozpoczynającym się okresie, francuska linia planuje zaoferować swoim klientom loty do 196 miast na 5 kontynentach, w tym kilka nowych tras, między innymi: Quebec City (Kanada), Zakynthos (Grecja) oraz Tirana (Albania). Pula oferowanych do sprzedaży miejsc ma osiągnąć średnio 90 procent oferty przewoźnika przed kryzysem wywołanym przez pandemię.

air-france

Oferta międzykontynentalna

Ze względu na dynamicznie rosnący popyt na loty międzykontynentalne, oferta Air France w niektórych regionach świata, takich jak Ameryka Północna, Afryka, Karaiby i Ocean Indyjski będzie jeszcze większa i ciekawsza niż przed pandemią, latem 2019 roku.

AMERYKA PÓŁNOCNA

W związku z rosnącym zapotrzebowaniem, Air France planuje nadal zwiększać oferowanie na trasach do Stanów Zjednoczonych, które są dla linii wiodącym rynkiem wśród połączeń dalekiego zasięgu. W sezonie wiosna-lato 2022 przewoźnik odda do dyspozycji pasażerów blisko 200 lotów tygodniowo do 14 miast w USA, czyli o 20 procent więcej niż latem 2019 roku. Air France zaoferuje między innymi 7 lotów dziennie do Nowego Jorku z wylotem ze swoich dwóch paryskich lotnisk – Paryż Charles de Gaulle oraz Paryż Orly. Ponadto, we współpracy z liniami Delta, zostanie uruchomiona ekskluzywna usługa „shuttle” – dostępna między lotniskiem Paryż-Charles de Gaulle, a lotniskiem JFK w Nowym Jorku. Będzie to oferta 8 lotów dziennie, które mają startować regularnie co godzinę (maksymalnie do 2 godzin) od czerwca b.r.

Kolejną nowością w letnim rozkładzie jest wznowione połączenie do Dallas w Teksasie, z pięcioma lotami tygodniowo. Ponadto, Air France zaoferuje kolejny raz sezonową trasę z Paryża (CDG) do Denver (Kolorado). Z trzech rejsów dziennie do Denver będzie można korzystać od 4 maja 2022.

Zgodnie w wcześniejszą zapowiedzią, Air France wzmocni swoją ofertę lotów do Kanady. 17 maja b.r. przewoźnik zainauguruje trasę z Paryża (CDG) do Quebec City, dzięki czemu łączne oferowanie na trasach do Kanady będzie większe o 25 procent w porównaniu z rozkładem sprzed pandemii. Tego lata linia stanie się europejskim liderem pod względem liczby miejsc na lotach między Europą a Kanadą.

quebec
Chateau de Quebec.

AFRYKA

Air France powraca do poziomu aktywności sprzed pandemii również w Afryce. Na wybranych trasach zostanie zwiększona częstotliwość lotów, a dwie z sezonowych tras – na Zanzibar (Tanzania) i do Bandżul (Gambia) – pozostaną w rozkładzie również w sezonie letnim.

AZJA

Siatka połączeń w Azji zostanie utrzymana prawie w całości, choć zmniejszy się liczba lotów. Wyjątkiem są Indie, gdzie planowy jest wzrost częstotliwości połączeń do Delhi, Bombaju, Bangaluru i Chennai (Madras), w odpowiedzi na ponowne otwarciu kraju na zagranicznych gości, od 27 marca 2022 roku.

Nowości w Europie

W rozpoczynającym się sezonie, Air France będzie wzmacniał ofertę skierowaną do turystów, poprzez zaoferowanie większej liczby miejsc na lotach do popularnych letnich destynacji. Strategia dotyczy połączeń krótkiego i średniego zasięgu, czyli lotów krajowych we Francji, na terenie Europy oraz do miast w Afryce Północnej. Na wspomnianych trasach, w lipcu i sierpniu pula dostępnych miejsc będzie zbliżona do poziomu sprzed Covid-19. Linia będzie mogła to osiągnąć między innymi dzięki uruchomieniu 23 sezonowych tras z Paryża (lotnisko CDG), wśród których są trzy nowości:

– Zakynthos (Grecja) – 2 loty tygodniowo od 9 lipca,

– Tirana (Albania) – 2 loty tygodniowo od 9 lipca oraz

– Teneryfa (Hiszpania) – kontynuacja połączenia zainaugurowanego w sezonie zimowym.

Z lotniska Paryż-Orly, latem pasażerowie będą mogli polecieć na kilku nowych trasach, m.in. do Algieru (pod warunkiem ponownego otwarcia kraju) i Tunisu (1 lot dziennie od 29 maja b.r.). Planowane jest też zwiększenie liczny połączeń na Ibizę i Majorkę (Hiszpania) oraz do Bari (Włochy), które są w rozkładzie od 2021 roku. Air France zaoferuje także 47 tras sezonowych, z wylotem z lotnisk regionalnych na terenie Francji, takich jak Nicea, Marsylia, czy Lyon.

zakynthos
Zakynthos – Grecja

Loty z/do Polski

W sezonie wiosna-lato 2022 Air France zaoferuje do 27 lotów tygodniowo między Warszawą, a Paryżem. Niektóre z rejsów będą obsługiwane najnowszym samolotem we flocie francuskiej linii – Airbusem A220-300.

Od tego tygodnia powróciło też połączenie z Krakowem. Początkowo loty Kraków-Paryż będą oferowane raz w tygodniu, docelowo podróżni na tej trasie będą mogli skorzystać z czterech lotów tygodniowo.

LISTA KIERUNKÓW OFEROWANYCH PRZEZ AIR FRANCE

W LIPCU I SIERPNIU 2022 (wyloty z Paryża):

Francja Metropolitarna: Ajaccio, Aurillac, Bastia, Biarritz, Bordeaux, Brest, Calvi, Castres, Clermont-Ferrand, Figari, Lyon, Marsylia, Montpellier, Nantes, Nicea, Rennes, Tuluza

Europa: Alicante, Amsterdam, Ateny, Bazylea-Miluza, Barcelona, Bari, Belgrad, Bergen, Berlin, Bilbao, Billund, Birmingham, Bolonia, Bukareszt, Budapeszt, Cagliari, Katania, Kopenhaga, Korfu, Cork, Dublin, Dubrownik, Dusseldorf, Edynburg, Faro, Florencja, Frankfurt, Genewa, Gothenburg, Gran Canaria, Hamburg, Hanower, Helsinki, Heraklion, Ibiza, Stambuł, Kraków, Lizbona, Ljubljana, Londyn, Madryt, Malaga, Malta, Manchester, Mediolan, Monachium, Mykonos, Neapol, Newcastle, Norymberga, Olbia, Oslo, Palermo, Palma de Mallorca, Piza, Porto, Praga, Rodos, Rzym, Santorini, Sewilla, Sofia, Split, Sztokholm, Stuttgart, Tbilisi, Tenryfa (nowość), Saloniki, Tirana (nowość), Turyn, Walencja, Wenecja, Wiedeń, Warszawa, Erywań, Zagrzeb, Zakynthos (nowość), Zurich

Francuskie Terytoria Zamorskie, Karaiby i Ocean Indyjski: Antananarywa, Kajenna, Fort-de-France (Martynika), Hawana, Port-Louis (Mauritius), Papeete (Polinezja Francuska), Pointe-à-Pitre (Gwadelupa), Punta Cana, Saint-Denis de la Réunion, Santo Domingo, Saint-Martin

Bliski Wschód: Bejrut, Kair, Dubaj, Tel Aviv

Afryka: Abidjan, Abuja, Accra, Agadir, Algier, Bamako, Banjul, Bangui, Brazzaville Casablanca, Conakry, Cotonou, Dakar, Djerba, Djibouti, Douala, Freetown, Johannesburg, Kinshasa, Lagos, Libreville, Lomé, Luanda, Marrakesz, Malabo, Monastir, Nairobi, N’Djamena, Niamey, Nouakchott, Oran, Ouagadougou, Pointe Noire, Rabat, Tanger, Tunis, Yaoundé, Zanzibar

Ameryka Północna: Atlanta, Boston, Cancun, Chicago, Dallas, Denver, Detroit, Houston, Los Angeles, Mexico City, Miami, Minneapolis, Montreal, Nowy Jork (JFK), Quebec City (nowość), San Francisco, Seattle, Toronto, Vancouver, Waszyngton D.C

Ameryka Południowa: Bogota, Buenos Aires, Fortaleza, Lima, Panama City, Rio de Janeiro, Santiago de Chile, Sao Paulo, San Jose

Azja: Bangaluru, Bangkok, Pekin, Chennai, Delhi, Ho Chi Minh City, Mumbaj, Osaka, Seul, Singapur, Szanghaj, Tokyo

Szczegółowy rozkład lotów jest dostępny na stronie airfrane.pl. Rozkład może ulec zmianie w zależności od bieżących ograniczeń podróży. Air France zaleca swoim klientom, aby przed podróżą sprawdzali aktualnie obowiązujące wymogi wjazdowe i dokumenty wymagane w tranzycie i w miejscu docelowym. Więcej informacji można znaleźć na stronie airfrance.traveldoc.aero.

Pełna elastyczność w planowaniu podróży

Air France nadal umożliwia bezpłatną modyfikacje podróży, jako integralną część swojej polityki handlowej. Klienci linii mogą bezpłatnie zmienić datę lub kierunek swojej podróży. Osoby, które chcą zrezygnować z lotu mogą wnioskować o zwrot należności. W przypadku, gdy taryfa biletu nie pozwala na zwrot, można nadal anulować podróż i poprosić o kupon podróżny. Kupon jest ważny 1 rok od wystawienia. Zmian i zwrotów należy dokonywać poprzez stronę Air France przed rozpoczęciem podróży. W sytuacji, kiedy lot jest odwołany przez linię, pasażerom przysługuje pełen zwrot należności lub wymiana na kupon podróżny, który w tym przypadku podlega zwrotowi w razie niewykorzystania. Szczegółowe informacje są dostępne tutaj.

[PR]