Dojazd własnym autem na lotnisko Kraków – Balice. O czym warto pamiętać?

lotnisko Kraków - BaliceZ lotniska w Krakowie każdego dnia odlatują samoloty do różnych zakątków świata. Korzysta z niego wielu Polaków, a także obywateli innych krajów. Na lotnisko możemy dotrzeć autokarami, busami, pociągiem, taksówkami, ale możemy również zdecydować się na dojazd własnym autem. O czym powinniśmy wtedy pamiętać?

lotnisko Kraków - Balice

Lotnisko w Balicach jest bardzo dogodnie zlokalizowane. Położone jest w pobliżu autostrady A4 łączącej Katowice z Krakowem. Także w pobliżu przebiega wiele dróg wojewódzkich. W związku z tym dojazd z różnych zakątków kraju jest ułatwiony.

Na lotnisko możemy dojechać nie tylko komunikacją publiczną, ale również możemy wybrać własny samochód. Musimy jednak pamiętać wtedy o kilku kluczowych sprawach.

Wybierz najlepszą trasę

Przede wszystkim musimy pamiętać o tym, aby obrać dobrą trasę dojazdową. Najlepiej wyjechać z odpowiednim wyprzedzeniem, aby nie spóźnić się na samolot. Powinniśmy wkalkulować również w czas dojazdu wszelkiego rodzaju korki oraz warunki pogodowe.

W wybraniu najlepszej trasy mogą pomóc nam również internetowe mapy oraz GPS, dlatego możemy opracować wtedy najlepszy dojazd, gdy po raz pierwszy będziemy jechali w tym właśnie kierunku.

Uwaga na korki!

Dojazd własnym autem oznacza również, że będziemy narażeni na korki. Problemem mogą być zarówno opóźnienia w dojeździe przez centrum Krakowa, jak również przy bramkach na autostradzie A4.

W tym drugim przypadku korki pojawiają się głównie w weekendy oraz w święta. Musimy być więc przygotowani na to, że na wjeździe i na wyjeździe z autostrady spędzimy dość dużo czasu.

Gdzie zaparkować samochód?

Dojazd własnym autem na lotnisko oznacza również, że będziemy musieli znaleźć odpowiednie miejsce do parkowania. Gdy chodzi o parking lotnisko Balice ma swoje własne miejsca w parkingu wielopoziomowym oraz terenowym. Niestety, ceny są dość wysokie, na przykład pierwsza doba to aż 45-55 złotych. Potem ceny spadają do 15-25 złotych na dobę.

Z kolei za parkowanie na prywatnym parkingu zapłacimy na ogół 6-10 złotych na dzień. Jest to więc znacznie niższa kwota.