Dodatkowe rejsy Dreamlinerem za Atlantyk

logo-AirChopinPolskie Linie Lotnicze LOT uruchomią trzy dodatkowe rejsy Dreamlinerem w okresie świątecznym. Będą to loty pomiędzy Warszawą a Nowym Jorkiem i Chicago. Pasażerowie zyskają 1,5 tys. dodatkowych miejsc.

Teraz świąteczna wizyta u rodziny za Atlantykiem albo przyjazd przyjaciół z USA na Wigilię w Polsce jest jeszcze bardziej realny, ponieważ LOT uruchamia dodatkowe rejsy za Atlantyk.

– Zauważyliśmy zwiększone zapotrzebowanie na loty w tym okresie. Pasażerowie chętnie latają Dreamlinerem, wysokie wskaźniki wypełnienia pokazują, że samolot cieszy się niesłabnącą popularnością. Jednocześnie święta to szczególny czas, dlatego LOT ułatwia pasażerom podróżowanie po świecie. Zależy nam, by jak najwięcej osób spędziło ten czas z bliskimi, czy po prostu wypoczywając. Specjalnie w okresie przedświątecznym oferujemy naszym podróżnym trzy dodatkowe loty. To łącznie ponad 1 500 dodatkowych miejsc na trasie pomiędzy Polską a Stanami Zjednoczonymi – mówi Barbara Pijanowska-Kuras, rzecznik prasowy PLL LOT S.A.

Pierwszy z dodatkowych lotów Dreamlinerem odlatuje z Warszawy do Nowego Jorku 19 grudnia o godz. 17:00. Na lotnisku JFK ląduje o godz. 20:30 czasu lokalnego. W rejs powrotny udaje się tego samego dnia o godz. 22:40, by wylądować w Warszawie następnego dnia o 13:00.

Z kolei 21 grudnia o godz. 12:15 startuje dodatkowy lot do Chicago. Dreamliner LOT-u ląduje tam o 15:15 czasu lokalnego. Do Polski wraca o godz. 17:25, a pasażerowie będą w Warszawie o 9:20 następnego dnia.

LOT trzeci z zaplanowanych rejsów wykona 22 grudnia do Nowego Jorku. Boeing 787 polskiego przewoźnika odlatuje z Warszawy o 13:00, a do JFK dotrze o 16:30 czasu lokalnego. Rejs powrotny startuje o 18:40, a w stolicy będzie o 9:00 następnego dnia.

W okresie świątecznym LOT będzie wykonywał codzienne rejsy do Nowego Jorku i Chicago oraz do Toronto, a w pozostałych miesiącach sezonu zimowego: 5 razy w tygodniu do Chicago oraz Nowego Jorku, a 4 razy w tygodniu do Toronto.