Do Pragi samochodem

mt3010Praga to jedno z tych miejsc, które powinien zobaczyć każdy turysta. Do miasta można dotrzeć na wiele różnych sposobów. Jednym z najwygodniejszych jest podróż własnym samochodem.

Obowiązkowym punktem wyprawy do Pragi jest oczywiście Zamek na Hradczanach. Ta interesująca budowla została wzniesiona w kilku różnych stylach architektonicznych. Najciekawszym elementem zamku jest gotycka katedra św. Wita z mrocznymi grobowcami i wieżą, z której rozciąga się wspaniały widok na zabytkową część miasta. Turyści, którzy trafią w to miejsce, powinni także zajrzeć na Złotą Uliczkę pełną kolorowych sklepików. Oprócz katedry św. Wita na zamku można również naleźć trzy inne kościoły, które są warte zobaczenia. Najciekawszy to bazylika św. Jerzego pochodząca z X wieku. Kolejną atrakcją Pragi, którą musi odwiedzić każdy turysta, jest Most Karola z XIII wieku ozdobiony ciekawymi rzeźbami.

mt3010

Najbardziej popularną częścią stolicy Czech pozostaje jednak rynek Starego Miasta, gdzie można znaleźć ogromną ilość galerii, muzeów, a także sklepów i restauracji. Rynek jest otoczony pięknymi budynkami wzniesionym w stylu gotyckim i romańskim, które tworzą niepowtarzalną atmosferę tego miejsca. Największą atrakcję stanowi jednak statua Jana Husa wzniesiona dla uczczenia śmierci religijnego reformatora.

Podróżując do Pragi samochodem warto zdecydować się przede wszystkim na wybór hotelu lub pensjonatu, które umożliwiają gościom dostęp do parkingu. Po samym mieście często najwygodniej poruszać się komunikacją miejską, głównie metrem, które zapewnia szybki i wygodny dojazd w wiele miejsc. Zostawienie samochodu w pobliżu atrakcji turystycznych może okazać się sporym problemem.

Planując wyjazd do Pragi należy również uwzględnić właściwe przygotowanie auta, sprawdzić podstawowe rzeczy takie jak poziom oleju czy obecność zapasowej opony. Jeśli poruszamy się starszym autem, czasem warto zabrać podstawowe narzędzia przydatne w przypadku częstych awarii. Trzeba także koniecznie pamiętać o regulacjach dotyczących ruchu drogowego, które obowiązują w Czechach.