Bolonia – włoska alternatywa

logo-AirportWidziałeś Rzym i czujesz, że poznałeś Włochy? Nic bardziej mylnego! Z pewnością zaskoczy Cię urokliwa Bolonia. Spędź wakacje marzeń w mieście z akademickimi tradycjami i najlepszą włoską kuchnią. Leć z Wrocławia – w sierpniu podróż w obie strony już od 423 zł*!

Dzięki letniej siatce Portu Lotniczego Wrocław wakacje w Bolonii możesz zaplanować w najgorętszym urlopowym terminie. Sierpień to doskonały moment na lot i zwiedzanie tego niesamowitego miasta, które położone między Wenecją a Rzymem kusi turystów szukających słońca, ale i kameralnej atmosfery. – Bolonia to szereg zabytków i atrakcji, które przypadną do gustu wszystkim podróżnikom. To także ciekawa alternatywa dla tych, którzy widzieli Rzym czy Wenecję i zakochali się we Włoszech – mówi Monika Półtorzycka-Jon, manager ds. marketingu i PR w Porcie Lotniczym Wrocław.

W mieście czeka na nas Uniwersytet Boloński, czyli najstarszy obiekt tego typu w całej Europie. Kilkudniowa podróż do tego historycznego centrum nie może się obyć też bez zwiedzenia głównego placu miasta, czyli miejsca spotkań mieszkańców – Piazza Maggiore. Do zobaczenia fontanna Neptuna, ale i Bazylika San Petronio. Ten największy włoski kościół gotycki zachwyca swoją monumentalną bryłą. Będąc w Bolonii, warto wspiąć się też na wieżę widokową, Torre degli Asinelli, z której rozpościera się widok na całe miasto. Po dniu pełnym wrażeń warto wrócić na główny plac i skosztować pysznych włoskich dań, takich jak spaghetti bolognese. W końcu jesteśmy w Bolonii! Z Wrocławia do Bolonii wylecimy w każdy czwartek, natomiast powrót możemy planować w niedzielę. Jeśli zdecydujemy się na podróż od 22 do 25 sierpnia lot w obie strony w samym środku sezonu wakacyjnego wyniesie nas 423 zł*.

* Podane ceny dotyczą biletu Ryanair w dwie strony z bagażem podręcznym, bez dodatkowych opłat i są aktualne na dzień 6.08.2013 r.