Apartament w Krakowie wynajmę

mt9005aKraków od lat bezdyskusyjnie utrzymuje się w czołówce polskich miast najchętniej odwiedzanych przez turystów. W 2013 r. stolicę Małopolski odwiedziło ponad 9 mln gości, którzy podczas pobytu wydali blisko 5 mld złotych. Potencjał turystyczny miasta dostrzegają zarówno deweloperzy nieruchomości apartamentowych, jak i firmy zarządzające wynajmowaniem ich turystom. W maju w Krakowie swoje 25 biuro lokalne otwiera lider na rynku wynajmu apartamentów, firma Sun & Snow.

W zestawieniu najpopularniejszych polskich miast przygotowanym w 2013 roku przez TripAdvisor, Kraków wyprzedził Wrocław (miejsce czwarte), Gdańsk (miejsce trzecie) i nawet Warszawę (miejsce drugie). Wpływ na to ma niepowtarzalny charakter dzisiejszego Krakowa i jego historia, która przekłada się na niezliczoną ilość zabytków i atrakcji turystycznych.

mt9005a

Turyści w Krakowie

Jak wynika z badań przeprowadzonych przez Małopolską Organizację Turystyczną w 2013 roku Kraków odwiedziło 9,25 mln osób, i jest to kolejny rekord miasta pod tym względem. Goście wydali w tym czasie 4,8 mld złotych. Kwota dotyczy wydatków na zwiedzanie, rozrywki, restauracje, zakupy, i nie obejmuje opłat za dojazd i wcześniej opłaconego noclegu.

W minionym roku w mieście wśród gości zagranicznych przeważali mieszkańcy Wielkiej Brytanii – 20%, Niemiec – 13,8%, a także Hiszpanie – 9,3% i Włosi – 9,1%. Wśród gości krajowych dominowali mieszkańcy Małopolski – 21,7%, woj. mazowieckiego -11,2% i śląskiego – 7,5%. Dlaczego Kraków jest tak popularny? Turyści najchętniej odwiedzają miasto, by zobaczyć jego zabytki (blisko 40 proc.), ale też po to, by po prostu odpocząć (ponad 21 proc.). Kolejne powody na liście to: edukacja, zakupy, rozrywka, a także cele biznesowe.

Ten potencjał dostrzegają deweloperzy rynku nieruchomości, którzy realizują nowe inwestycje apartamentowe, a także firmy zarządzające wynajmowaniem lokali turystom, zarówno z kraju, jak i z zagranicy.

„W apartamentach naszej sieci chętnie wypoczywają goście zagraniczni, zwłaszcza z Niemiec, Wielkiej Brytanii, Rosji i Skandynawii” – mówi Marcin Dumania, Prezes Zarządu Sun & Snow, firmy zarządzającej wynajmem blisko 800 apartamentów w całej Polsce. „Polacy także odkryli już zalety wynajmowania apartamentów na wakacje, pobyty weekendowe, czy podczas wyjazdów służbowych, zwłaszcza tych cyklicznych” – dodaje Marcin Dumania.

Apartament do wynajęcia

Apartamenty wypoczynkowe powstają zarówno w kurortach, jak i w większych miastach. Sprawdzają się jako alternatywa noclegowa dla hoteli oraz kwater prywatnych. Do najpopularniejszych lokalizacji miejskich można zaliczyć Trójmiasto, Wrocław, Poznań, Warszawę i właśnie Kraków. „Do tej pory koncentrowaliśmy się na miejscowościach typowo wypoczynkowych, ale teraz wchodzimy intensywniej na rynki w miastach” przyznaje Marcin Dumania. „Jesienią zeszłego roku otworzyliśmy biuro w Gdańsku, teraz ruszamy  w Krakowie. Odnotowaliśmy bardzo dobre wyniki w Trójmieście, gdzie apartamenty wynajmują i turyści, i klienci biznesowi. Przyciągamy gości z Polski i z zagranicy, i spodziewamy się podobnych sukcesów w Krakowie – dodaje Dumania. Pierwszą inwestycją, w której Sun & Snow zaoferuje turystom apartamenty na wynajem w Krakowie będzie Novum, eleganckie osiedle zlokalizowane przy ulicy Rakowickiej 20. Przedstawiciele firmy zaznaczają jednak, że wkrótce w ofercie pojawią się kolejne inwestycje, w których wynająć będzie można apartament.

Ceny wynajmu apartamentów 2- i 3-pokojowych w Novum dla 4-5 osób wahają się w zależności od sezonu, i mieszczą się w przedziale od 170 do 410 zł za dobę.

mt9005b

Nowe – 25 w Polsce – biuro Sun & Snow zlokalizowane będzie właśnie w inwestycji Novum. Jego pracownicy będą witać gości, wydawać klucze do apartamentów, polecać najciekawsze miejsca godne odwiedzenia w mieście i okolicy, pomogą także załatwić wszelkie formalności.

* * *

Informacje o Sun & Snow:

Sun & Snow jest największą w kraju firmą zarządzającą wynajmem apartamentów w systemie krótkoterminowym, w aglomeracjach miejskich oraz kurortach wakacyjnych. Obecnie spółka realizuje kompleks apartamentowo-hotelowy Sun & Snow Resorts – Szklarska Poręba, nowoczesny ośrodek górski składający się z trzech budynków apartamentowych oraz aparthotelu o łącznej powierzchni użytkowej ponad 15 tys. mkw. Pierwszy etap został oddany do użytku na początku listopada 2012 r. Wartość inwestycji to 80 mln PLN. Wyłącznym operatorem całego kompleksu jest Sun & Snow, a deweloperem jest firma Univitae.

Sun & Snow zarządza blisko 800 apartamentami zlokalizowanymi w 25 najpopularniejszych polskich kurortach oraz aglomeracjach: Świnoujściu, Międzyzdrojach, Kołobrzegu, Jastrzębiej Górze, Władysławowie, Krynicy Morskiej, Sopocie, Stegnie, Kątach Rybackich, Ustce, Jantarze, Juracie, Zakopanem, Krynicy-Zdrój, Wiśle, Karpaczu, Ustroniu, Szklarskiej Porębie, na Mazurach, a także w Warszawie, Gdańsku, Poznaniu i Krakowie. Sieć obejmuje wyłącznie apartamenty o najwyższym standardzie. Więcej informacji na stronie www.sunandsnow.pl.

[informacja prasowa]