Air France wprowadza w Polsce nowe taryfy

Francuski przewoźnik lotniczy Air France, wprowadził na polski rynek nową specjalną taryfę „MiNi” na loty do 139 miast w Europie i Afryce Północnej. Taryfy funkcjonowały już w niektórych krajach europejskich i od 25 kwietnia są w sprzedaży w Polsce na wyloty od 5 czerwca.

Klienci Air France mogą wybierać między ofertą „MiNi” i „CLASSIC”. Taryfy „MiNi” są uproszczoną opcją dla podróżnych bez bagażu, którzy nie zbierają mil w programie Flying Blue. Podróżny może wybrać swoje miejsce w samolocie dopiero na lotnisku, za pośrednictwem kiosków do samodzielnej odprawy. Natomiast bagaż główny może nadać wyłącznie za dodatkową opłatą (15 euro drogą online i 30 euro – na lotnisku). Wyjątkiem są tu członkowie programu Flying Blue posiadający karty na poziomie Elite lub Elite+, którzy są zwolnieni z opłaty za bagaż.

W taryfie „MiNi” nie ma możliwości modyfikowania ani zwrotu biletu. Bez zmian pozostaje możliwość zabrania ze sobą bagażu podręcznego do 12 kg. Poza tym, nadal obowiązują takie udogodnienia jak: prasa oferowana przed wejściem na pokład, bezpłatne napoje i przekąski oraz dostęp do serwisu Air France Conect. Ponadto firmy uczestniczące w programie oszczędnościowym BlueBiz mogą zbierać punkty za loty z biletem „MiNi”, ale nie mogą wymieniać zgromadzonych oszczędności na loty nagrodowe w tej taryfie.

Alternatywą do taryfy „MiNi” jest oferta „CLASSIC”. Kupując bilet w wyższej cenie, podróżny zyskuje dodatkowe elementy usługi wliczone w cenę biletu: prawo do przewozu jednej sztuki bagażu rejestrowanego (o wadze do 23 kg) i możliwość wcześniejszego wyboru miejsca w samolocie – podczas odprawy online. Ponadto w taryfie „CLASSIC” jest możliwość zbierania mil w programie Flying Blue, a bilet podlega zmianom za opłatą. Pozostałe elementy serwisu jak: bagaż podręczny, napoje, przekąski oraz prasa na pokładzie – w tym przypadku też są bezpłatne.

Jakie korzyści dla podróżnych oznacza nowa taryfa? Przede wszystkim mogą zaoszczędzić do 165 zł na bilecie w stosunku do dotychczasowego standardowego cennika. Na przykład, przelot do Paryża jest dostępny od 596 zł (w obie strony, z podatkami lotniskowymi i opłatą serwisową przy rezerwacji biletu na www.airfrance.pl).

[Źródło: Dziennik Turystyczny; http://dziennikturystyczny.pl/]