Agoda.com zaprasza na jarmarki adwentowe

logo-agoda.comSerwis rezerwacji hoteli Agoda.com, część notowanej na Nasdaq Priceline Group (Nasdaq:PCLN), przygotował doskonałe oferty hoteli na czas tradycyjnych jarmarków adwentowych w całej Europie.

Tradycja organizowania dorocznych jarmarków bożonarodzeniowych sięga XIV wieku. Już wtedy w wielu niemieckich miastach i wsiach przed 25 grudnia na ulicach i rynkach pojawiały się stragany z jedzeniem i przeróżnymi świątecznymi towarami. Funkcja jarmarku nie ograniczała się jednak do czysto handlowej: mieszkańcy gromadzili się w centrum miasta także po to, aby spotkać się z przyjaciółmi i wymienić wiadomościami ze świata i plotkami. W tym względzie niewiele zmieniło się po dziś dzień, jarmarki to nadal ważne towarzyskie wydarzenie. Nikt jednak chyba nie przewidział, że staną się one prawdziwą turystyczną atrakcją.

Chociaż idea jarmarku bożonarodzeniowego narodziła się w Niemczech, przez wieki zdążyła rozprzestrzenić się po całej niemal Europie. Dziś jarmarki organizowane są w wielu większych europejskich miastach, zwykle pod koniec listopada.

Niezależnie od miasta, które wybierzemy, jest kilka rzeczy, które znajdziemy na absolutnie każdym jarmarku: stragany zastawione lokalnymi wyrobami i pamiątkami, gorącą czekoladę i grzane wino, kolędy, mnóstwo światełek, uśmiechów i czerwonych od mrozu policzków. Jednak nie każdy jarmark jest taki sam. Każde z miast pochwalić się może jedynym w swoim rodzaju klimatem, i kilkoma unikalnymi tradycjami, które zdążyły wykształcić się przez lata. Na przykład, w Norymberdze specjalne jury wybiera jedną z mieszkanek miasta, która reprezentować je będzie jako „Christkind” podczas obchodów Świąt. W Budapeszcie do sprzedaży na jarmarcznych straganach dopuszczone są jedynie produkty wykonane przez miejscowych rzemieślników, natomiast Weimar słynie ze sprzedawanych tylko tu grillowanych turyńskich kiełbasek.

Poniżej przedstawiamy listę pięciu najbardziej popularnych europejskich miast organizujących świąteczne jarmarki, wraz ze specjalnie wybranymi przez nas hotelami, które zagwarantują łatwy dostęp do miejsca imprezy. Nie zapomnijcie zabrać ciepłych czapek i szalików!

Budapeszt
Zenit Budapest Hotel 4.5*
Zatrzymaj się co najmniej na 3 noce, a otrzymasz 33% zniżki. Oferta obowiązuje do 31 marca 2014.

Kempinski Corvinus Hotel 5*
Dokonaj rezerwacji co najmniej 7 dni przed pobytem na minimum 3 noclegi, i skorzystaj z wyjątkowych cen Agoda.com – już od 370 PLN. Oferta ważna do 20 grudnia 2013.

Norymberga
NH Nuremberg City 4*
Zostań co najmniej 2 dni, i ciesz się ofertą specjalną Agoda.com i cenami już od 398 PLN..

A&O Hotel & Hostel Nuremberg Hauptbahnhof 2*
Skorzystaj z wyjątkowych cen Agoda.com – już od 380 LPN.

Weimar
Hotel Dorint am Goethepark Weimar 4*
Zabukuj przynajmniej 10 dni przez przyjazdem i zaoszczędź 15%. Oferta ważna do 30 grudnia 2013.

Leonardo Hotel Weimar 4*
Wyjątkowe ceny Agoda.com już od 135 PLN.

Monachium
Eurostars Book Hotel 4*
Zaoszczędź 10% ceny. Oferta wygasa 31 grudnia 2013.

Regent Hotel 4*
Ceny niższe aż o 10%. Oferta ważna do 31 grudnia 2013.

Wiedeń
Hotel Am Stephansplatz 4*
Z Agoda.com zapłacisz już od 624 PLN. Oferta wygasa 20 grudnia 2013.

Hotel Kummer 4*
Skorzystaj z wyjątkowej oferty Agoda.com – noclegi już od $85. Oferta ważna do 20 grudnia 2013.

Szczegółowa oferta pod adresem http://www.agoda.com/pl-pl/info/european-christmas-market-2013.html