Aero.pl: Azja hitem majówek

Dubaj, Paryż, Londyn Lizbona i Barcelona – do takich portów lotniczych polecą przede wszystkim klienci Aero.pl na dwie tegoroczne majówki.

Serwis Aero.pl, należący do Travelplanet.pl, przeanalizował sprzedaż biletów lotniczych na tegoroczne długie majowe weekendy (26 kwietnia – 5 maja oraz 27 maja – 2 czerwca).

W nowym serwisie możliwe jest zaplanowanie podróży według funkcji multicity, dlatego możemy powiedzieć, że zarezerwowane kierunki dotyczą docelowych krajów, do których podróżują nasi klienci a nie tylko huby przesiadkowe – zaznacza Paweł Osieka z Aero.pl.

Wśród tygodniowych wypraw, organizowanych we własnym zakresie przez klientów serwisu rekordowym zainteresowaniem cieszy się Dubaj w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Na majowy odpoczynek udaje się tam 11,4 proc. klientów serwisu, którzy kupili bilety lotnicze na te terminy. 8,8 proc. klientów Aero.pl poleci w tym czasie do Paryża, 7,9 proc. – do Londynu a po 5,3 proc. – do Lizbony, Barcelony i Nowego Jorku. Inne egzotyczne wyprawy to Teheran (3,5 proc. klientów) i Tokio (2,63 proc. klientów).

Do Azji na majówki wybiera się najliczniejsza grupa klientów Aero.pl, licząca ponad 17 proc. Niewiele mniej, bo 14,9 proc. wylatuje do USA (Nowy Jork, Orlando, Los Angeles, Boston). Tyle samo podróżujących z Aero.pl udaje się na majówki do Francji a popularne śródziemnomorskie kraje znalazły się na dalszych miejscach. Do Hiszpanii (Barcelona i Alicante) wybiera się 10,5 proc. majówkowych turystów Aero.pl, do Włoch (Rzym, Katania) – 7 proc. a do Grecji (Kreta) – 4,4 proc.

Porównanie tych statystyk z preferencjami klientów Travelplanet.pl na tegoroczne majówki jest interesujące, bo ci drudzy wybierają przede wszystkim Egipt, Grecję, Turcję i Hiszpanię.

W analizie pod uwagę wzięto rezerwacje obejmujące podróże majówkowe: wylot pomiędzy 26 kwietnia a 1 maja oraz powroty do 5 maja (długi weekend majowy), oraz 27 maja do 1 czerwca i powroty do 5 czerwca (Boże Ciało). Średnia długość wypoczynku to 8 dni a zakupów biletów dokonywano na średnio 66 dni przed wylotem.

[Źródło: Dziennik Turystyczny; http://dziennikturystyczny.pl/]

Zobacz hity na majówkę w serwisie Sky4Fly: