7 powodów, dla których warto wybrać podróż promem z Polski do Norwegii

stenaline.plProm Polska – Norwegia to jeden z najpopularniejszych sposobów komunikacji wybierany przez Polaków w ostatnim czasie. Nic dziwnego! Łączy w sobie wygodę, odpoczynek i sprawia, że sama podróż staje się formą atrakcji podczas planowanego, wymarzonego urlopu.

Liczne zalety transportu morskiego sprawiają, że podróże promem stają się nową modą w planowaniu dalszych, jak i bliższych podróży. Promem dopłynąć można m.in. do Norwegii, Szwecji, Danii czy Wielkiej Brytanii. Przewoźnicy oferują swoim klientom liczne atrakcje, gwarantując wysoką jakość obsługi oraz różnorodność aktywności, jak: kluby fitness na pokładzie statku, wieczory tematyczne, strefę SPA, baseny czy zabawy dla dzieci. Taka forma podróży z pewnością przypadnie do gustu miłośnikom komfortu oraz osobom, które preferują poznawanie świata w niecodzienny sposób.

stenaline.pl

  1. Atrakcyjne ceny

Przewoźnicy na swoich stronach internetowych stale oferują liczne promocje oraz rabaty na podróże promem w wybrane kierunki. W atrakcyjnych cenach znaleźć można połączenia m.in. Polska – Norwegia, Polska – Irlandia czy Polska – Szwecja. Podróż zaplanować można kilka miesięcy do przodu, dokonując rezerwacji na stronie przewoźników. Wybrać można wielkość kajuty, rodzaj wyżywienia oraz samą formę płatności. Specjalne ceny czekają na osoby podróżujące z dziećmi, studentów czy osoby starsze. Zapisując się do newslettera często otrzymuje się mailem kody zniżkowe, które wpisać można w specjalnie przeznaczone do tego pole. Rezerwacja promów online jest niezwykle wygodna i praktyczna.

  1. Szybka odprawa

W przeciwieństwie do odprawy na lotnisku, odprawa na promie jest bardzo szybka. Wszystko zależne jest od liczby bagaży oraz tego, czy nie ma także odprawy samochodu. Jeśli dokonujemy rezerwacji online ważne, aby wydrukować rezerwację, jaką otrzymało się mailowo. Przy podróży do Norwegii, osoby powyżej 18 roku życia mogą posiadać jedynie dowód osobisty, jako dokument potwierdzający tożsamość.

  1. Bagaż na pokładzie

Kolejną zaletą podróży promem jest wielkość bagażu – w tym przypadku nie ma limitu gabarytowego przewożonych toreb. Warto jednak zapoznać się na stronie przewoźnika z regulaminem, który określa jego wagę lub dodatkowe płatności w przypadku jego przekroczenia. Bardzo istotnym udogodnieniem jest możliwość przewodu pojazdów takich, jak: samochody osobowe, samochody z przyczepą, mini busy, rowery, skutery, motocykle, a także przyczepy kempingowe. Warto dodać, że jeżeli podróżujemy z samochodem, możemy zabrać ze sobą tyle bagażu, ile tylko pomieści nasze auto.

  1. Atrakcje podczas podróży

Aby umilić czas podróżującym, przewoźnicy oferują liczne zabawy podczas rejsu statkiem. Wielbiciele aktywnej formy wypoczynku wybrać mogą m.in. pływanie w basenie, udział w organizowanych wieczorach tematycznych czy nawet udział w seansach filmowych. Można także zażyć relaksu w strefach Spa albo spędzić czas w barze lub restauracji. Na wielu promach znajdują się również sklepy wolnocłowe. Na promach można płacić zarówno kartami jak i gotówką. We wszystkich punktach przyjmowana jest waluta PLN, SEK, NOK oraz EUR. Podróż promem to atrakcja sama w sobie, która zapewni, że czas spędzony na pokładzie minie szybko i niezwykle przyjemnie.

  1. Wyjątkowy klimat na promie

Wycieczka promem z pewnością jest dla osób, które potrafią docenić spędzony czas podczas samej podróży. Dla jednych wyjątkowości nadają widoki na taflę wody i bezkres morza, dla innych największą atrakcją okaże się spędzenie czasu w swojej kajucie i nadrobienie i chwila ciszy. Wszystko zależne jest od pory roku, w której odbywa się podróż – latem na przykład spokojnie można w ciągu dnia pobyć na zewnątrz pokładu i zażyć kąpieli słonecznych. Rejs statkiem jest także dobrym momentem na poznanie nowych ludzi oraz kultur – nieraz zdarza się, że podróżujemy z obcokrajowcami i mamy okazję, by poznać nieco bliżej kraje, z których pochodzą.

  1. Podróż ze zwierzętami

Transport morski daje możliwość zabrania na pokład swoich pupili. Warunkiem jest jednak posiadanie książeczki szczepień, zaczipowanie zwierzęcia oraz przewóz w specjalnym transporterze. Niemniej, jest to duże udogodnienie dla każdego, komu trudno zostawić zwierzę podczas planowanych wakacji.

  1. Wygoda i komfort

Podróżowanie promem to niewątpliwa jedna z najwygodniejszych form transportu – szeroki pokład daje możliwość niezliczonych spacerów, przestronne restauracje zapewniają komfort podczas posiłków, a klimatyczne kajuty dają poczucie bezpieczeństwa i zapewniają spokój oraz odpoczynek podczas podróży. Każda kajuta wyposażona jest w czystą pościel, ręczniki, łazienkę z toaletą oraz gniazdka elektryczne. Na większości promów jest także ogólnodostępna sieć WI FI, która na ogół znajduje się w przestrzeniach publicznych. Dodatkowo na promów często jest kilka ogólnodostępnych, bezpłatnych komputerów podłączonych do sieci.

Wszystkie informacje na temat aktualnych promocji cenowych, kierunków wycieczek oraz oferowanych atrakcji można znaleźć na stronie: http://www.stenaline.pl/trasy/oslo-frederikshavn.